Seat Toledo powrócił

16.09.2012, 00:22 przez konrad

SEAT wyprodukował ponad 860 000 sztuk dwóch pierwszych serii modelu Toledo. Za tym osiągnięciem zawsze stało połączenie atrakcyjnej sylwetki z praktycznymi cechami auta. Nowa generacja Toledo idzie podobną drogą, co ma kontynuować ten sukces. Pierwsze egzemplarze Toledo w Hiszpanii i Portugalii trafią do Klientów w połowie listopada, a do pozostałych krajów Europy w 2013 roku.

„Nowy Toledo zapisze nowy rozdział w historii swojego sukcesu, ponieważ w niezwykły sposób łączy on wspaniałą stylistykę z wysokimi walorami użytkowymi, a przyjemność z jazdy ze znakomitą ekonomicznością” stwierdził James Muir, prezes SEAT S.A.

Nowy Toledo to dojrzałe auto: przy długości 4,48 metra posiada duże i szerokie piąte drzwi. Po ich otwarciu oczom ukazuje się przedział bagażowy o pojemności 550 litrów, który można, po złożeniu tylnej kanapy,  powiększyć do 1490 litrów. Tak więc pod względem możliwości przewozowych Toledo może się równać z wieloma autami w wersji kombi. Stosunkowo duży rozstaw osi 2 602 milimetrów (o 80 mm więcej niż w przypadku Toledo II) sprzyja ponadto uzyskaniu przestronnego wnętrza i wystarczającej ilości miejsca na nogi wszystkich pasażerów, a szerokie drzwi gwarantują łatwe wsiadanie i wysiadanie.

Model harmonijnie wpasowuje się w ciągle rozwijaną tożsamość stylistyczną marki SEAT wyrażoną w powszechnie chwalonych prototypach IBE, IBX i IBL oraz konsekwentnie zastosowaną w nowym Leonie. Prezentuje on silną i solidną sylwetkę o wyraźnie i precyzyjnie poprowadzonych powierzchniach, liniach i krawędziach. Szerokie, kanciaste reflektory stanowią ważny element nowego stylistycznego DNA marki. W połączeniu z niską osłoną chłodnicy w kształcie trapezu, trapezoidalnymi wlotami powietrza oraz poziomymi tylnymi lampami, skutecznie podkreślają one szerokość samochodu.

Projektanci dopracowali linię dachu: biegnie ona eleganckim łukiem aż do szerokiego, tylnego słupka C, który płynnie wyłania się z tylnej części nadwozia. Ścięty tył nadaje nowemu SEAT-owi Toledo harmonijną, wyważoną sylwetkę – bez uszczerbku dla uniwersalności i funkcjonalności auta.

Precyzyjnie poprowadzona linia ciągnie się od zewnętrznej krawędzi reflektorów ponad klamkami aż do tylnych lamp, łącząc się z czystymi liniami progów. Kolejnym przykładem dobrze przemyślanego projektu są tylne drzwi: dzięki swoim dużym rozmiarom gwarantują łatwe wsiadanie i wysiadanie.

Nowoczesne wnętrze o czystej formie

Wnętrze nowego Toledo jest jasne, przestronne i odzwierciedla filozofię nowoczesnego i precyzyjnego wzornictwa nadwozia. Kabina jest uporządkowana i zaprojektowana ergonomicznie. Zwłaszcza w przypadku opcjonalnego, beżowego wykończenia wnętrza, ciemne, górne powierzchnie kokpitu wydają się unosić ponad prostokątnymi kratkami nawiewu i ozdobnym wykończeniem. Okrągłe instrumenty są czytelne, a elementy sterowania systemem audio i klimatyzacji na konsoli centralnej obsługuje się w sposób intuicyjny.

Wysoka jakość wykonania oraz starannie dobrane materiały i kolory doskonale uzupełniają projekt wnętrza. Precyzję montażu można dostrzec w wielu detalach: np. w trójramiennej, atrakcyjnie ukształtowanej kierownicy, w nowym układzie sterowania klimatyzacją lub w eleganckim, chromowanym wykończeniu. Przyjemne w dotyku i precyzyjnie działające pokrętła oraz przełączniki są kolejnym dowodem najwyższego przywiązania do szczegółów.

Technika  na najwyższym poziomie

Jak przystało na całkowicie nowy model, Toledo wyposażono w najnowsze silniki i skrzynie biegów wykorzystywane w Grupie Marek Volkswagena. Topowe wersje posiadają bardzo ekonomiczne jednostki benzynowe TSI i wysokoprężne TDI z układem Common Rail, zaś najmocniejszy silnik benzynowy łączony jest z 7-biegową, zautomatyzowaną i 2-sprzęgłową skrzynią DSG. Jednostki benzynowe oferują moc maksymalną w zakresie od 75 KM do 122 KM.

Wersja Ecomotive wyróżnia się emisją CO2 na poziomie 116 gramów na kilometr. Natomiast w połączeniu z silnikiem wysokoprężnym TDI, który dostarcza 105 KM z 1,6 litra pojemności, wersja E-Ecomotive może pochwalić się zużyciem paliwa o wartości 3,9 litra na 100 kilometrów i emisją 104 gramów CO2 na kilometr. W 2013 roku SEAT poszerzy ofertę silników TDI w Toledo o wersję 90-konną.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.