Peugeot 2008 Concept: światowy crossover

22.09.2012, 10:57 przez konrad

W tym roku na kwietniowej wystawie motoryzacyjnej w Pekinie, Peugeot zaprezentował model Urban Crossover Concept, rzucający nowe światło na koncepcję auta miejskiego. Teraz, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, marka przedstawia 2008 Concept. Nowy prototyp jest jednym z kluczowych ogniw strategii międzynarodowego rozwoju firmy. Nad stworzeniem tego porywającego stylistycznie i nowoczesnego samochodu przyszłości pracowali inżynierowie oraz projektanci Peugeot w centrach w Europie, Chinach i Ameryce Łacińskiej.

Miasto i Peugeot: wspólna ewolucja

Duże miasta, jak Sao Paulo, Szanghaj, Londyn, Kuala Lumpur, Kapsztad czy Moskwa tętnią życiem, nieustannie ewoluują i rozrastają się. Społeczeństwo staje się coraz bardziej zurbanizowane, a dzieje się to w tempie szybszym, niż kiedykolwiek wcześniej. Rodzi się nowa generacja mieszkańców miast, mających różne aspiracje i potrzebujących dynamicznego, niezawodnego oraz nowoczesnego środka transportu. 

W pracach nad samochodem koncepcyjnym Peugeot brało udział wiele oddziałów firmy na całym świecie, aby jak najlepiej przygotować nowy model do międzynarodowej kariery. Uwzględniając wymagania klientów z całego globu, styliści Peugeot z Paryża, Szanghaju i Sao Paulo stworzyli model Urban Crossover 2008 Concept. Samochód będzie początkowo produkowany we Francji (Mulhouse), a następnie w Chinach (Wuhan) i Brazylii (Porto Real).

Siła doświadczenia

Peugeot może pochwalić się bardzo bogatą tradycją w zakresie tworzenia samochodów miejskich, czego potwierdzeniem jest ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy modeli serii „2”. Wraz z premierą modelu 208 marka po raz kolejny podniosła poprzeczkę, na nowo interpretując założenia projektowe tego segmentu.

W ciągu ostatnich lat Peugeot zdobył też doświadczenie w tworzeniu aut typu crossover, wprowadzając na rynek popularny model 3008 oraz prezentując koncept SXC w 2011 roku podczas salonu samochodowego w Szanghaju.

Teraz Peugeot połączył te dwie idee w jednym pojeździe o nazwie 2008 Concept, czyli niewielkim modelu wyróżniającym się zwinnością w czasie jazdy, kompaktowymi rozmiarami, wszechstronnym wnętrzem oraz porywającą stylistyką nadwozia, które przypadną do gustu szczególnie młodym duchem mieszkańcom miast. Osoby te kochają miejski gwar, ale czasem też lubią od niego uciec.

Niepowtarzalna tożsamość auta to zasługa połączenia eleganckich i wyrafinowanych linii hatchbacka, zuchwałego i figlarnego charakteru SUV-a z niespotykaną w tym segmencie przestronnością przedziałów pasażerskiego oraz bagażowego. W oparciu o proces „re-generacji”, zapoczątkowany przez model 208, miejski 2008 Concept odznacza się też kompaktowymi wymiarami nadwozia: jego długość wynosi 4,14 m, a szerokość – 1,74 m.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.