Ekskluzywna Lancia Flavia „Red Carpet” na Salonie Samochodowym w Paryżu

27.09.2012, 11:07 przez konrad

Na Salonie Samochodowym w Paryżu 2012, marka Lancia prezentuje edycję specjalną samochodu Flavia, efekt współpracy z zespołem designerów firmy Paltrona Frau, obchodzącej w bieżącym roku 100-lecie swego istnienia.

To model unikalny, którego światowy debiut nastąpił przy okazji tegorocznego 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, którego głównym sponsorem była właśnie Lancia. Jako „motoryzacyjna królowa" tego prestiżowego wydarzenia, razem z innymi modelami tej marki - fascynująca i jedyna w swoim rodzaju Lancia Flavia „Red Carpet" by Potrona Frau stała się pierwszym kabrioletem, towarzyszącym gwiazdom filmowym i celebrytom w drodze na czerwony dywan na weneckim Lido.
Wyróżniająca się pokryciem siedzeń i podłokietników szlachetną skórą Pelle Frau® w kolorze czerwonym, Lancia Flavia „Red Carpet" by Poltrona Frau ma biały kolor karoserii, który tym bardziej podkreśla wyszukany charakter kabiny pasażerskiej.
Obie te marki, cieszące się długoletnią tradycją doskonałości, a obecnie mianem ambasadorów smaku i jakości „Made in Italy", połączyły swe siły, aby stworzyć produkt rzeczywiście unikalny, w którym stylowy design i dbałość o najmniejsze nawet szczegóły Lancii uzupełnia ekskluzywność i elegancja skóry Pelle Frau® wraz z mistrzowskim kunsztem zespołu Poltrona Frau. Tylko w ten sposób można było jeszcze bardziej „uszlachetnić" wnętrze nowej Flavii, które i tak uchodzi już za wytworne i emocjonalnie „wciągające".

Współpraca pomiędzy Lancią a Poltrona Frau zakorzeniona jest w historii. Jej początki datują się od lat 20. ubiegłego wieku, kiedy to Vincenzo Lancia zwrócił się do założonej w roku 1912 przez Renzo Frau turyńskiej firmy o projekt ekskluzywnego wystroju pojazdów Lancia przeznaczonych dla VIPów. Dalszy ciąg nastąpił w roku 1984 wraz ze współpracą Poltrona Frau i Lancia Style Centre w zakresie wystroju wnętrza sedana Thema 8.32, napędzanego silnikiem Ferrari. Współpraca ta rozciągnęła się również na inne modele Lancii - od Dedry i Y10 poprzez Thesis do nowej Musy oraz Delty i nowej Themy.

Poltrona Frau to bogactwo wiedzy i tradycji, których najlepszym wyrazem jest wypracowanie sposobów pozwalających skórze zachować delikatność, barwę i szlachetną miękkość. Niespotykana dbałość o detale, stałe poszukiwanie najbardziej innowacyjnych materiałów, stosowanie wyjątkowych procesów wytwórczych oraz zgodność z wyśrubowanymi standardami trwałości i wytrzymałości, to czynniki decydujące o przydatności skórzanych elementów i wykończeń na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Nowa Lancia Flavia - kwintesencja przyjemności z jazdy na otwartym powietrzu, dysponuje czterema wygodnymi miejscami. Napędzana doskonałym 170-konnym silnikiem benzynowym w parze z sześciostopniową przekładnią automatyczną jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów, chcących korzystać z zalet coupé, nie rezygnując jednocześnie z unikalnych doznań, jakie może zaoferować tylko kabriolet. Poza tym ten nowy model z otwieranym dachem, to najciekawsza opcja w tym segmencie; może zainteresować Klienta, który poszukuje nie tylko solidnego produktu, ale również charakterystycznego i niepowtarzalnego stylu. Stanowiąca idealny wyraz włoskiego stylu życia, nowa Lancia Flavia z napędem na przednie koła zapewnia jeszcze bardziej satysfakcjonującą i niedoścignioną w tym segmencie przyjemność podróżowania, zarówno podczas codziennej jazdy po mieście, jak i podczas weekendowych wypraw trasami pełnych malowniczego uroku.

Na rynku włoskim nowa Flavia wyposażona jest w 2,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 170 KM współpracujący z sześciostopniową, automatyczną skrzynią przekładniową. Oferta modelowa obejmuje tylko jedną, ekskluzywną wersję „all inclusive" o najbogatszym wyposażeniu: tapicerka wykonana ze szlachetnej skóry, system elektronicznej kontroli stabilności pojazdu (ESC) i elektronicznej kontroli trakcji, system przeciwblokowania kół ABS najnowszej generacji, cztery poduszki powietrzne (przednie wielostopniowe i boczne fotelowe), system bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX oraz innowacyjny system multimedialny UConnect z nawigacją satelitarną i zaawansowany system audio/nagłośnienia Boston Acoustics Sound System.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.