x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Zielona trasa Audi

02.10.2012, 14:48 przez konrad

Koncern Audi rozwinął „zielony dywan”: w miniony piątek, premier Badenii – Wirtembergii Winfried Kretschmann, dokonał otwarcia pierwszego odcinka kolejowego, służącego Audi do transportu towarowego, nie zanieczyszczającego środowiska emisją CO2. Koncern będzie wykorzystywał trasę (wspólnie z przewoźnikiem DB Schenker Rail) do transportu samochodów wyprodukowanych w zakładach Audi w Neckarsulm. Uroczystość jej uruchomienia była połączona z otwarciem odnowionego budynku dworca w Neckarsulm.

Premier Winfried Kretschmann dał zielonym lizakiem sygnał do odjazdu. Z Neckarsulm ruszył pierwszy transport kolejowy, który nie powodujący emisji CO2. Od teraz „Zielony Pociąg“, napędzany energią z odzysku, będzie przewoził wszystkie nowo wyprodukowane pojazdy, z fabryki Audi do (położonego nad Morzem Północnym) portu przeładunkowego w Emden. Wiodący przez całe Niemcy szlak kolejowy ma długość 693 km.

W przeliczeniu na każde, przetransportowane w ten sposób auto, Audi zapobiegnie emisji 38 kg dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę roczne przewozy, oznacza to redukcję emisji CO2 o 3420 ton. „Sukcesywne przechodzenie na transport, który nie będzie zanieczyszczać środowiska dwutlenkiem węgla, to ważny element naszego zaangażowania na rzecz ochrony środowiska“ – oświadczył dr Frank Dreves, członek zarządu ds. produkcji. Podkreślił przy tym: „Robimy dziś kolejny krok w kierunku mobilności neutralnej, czyli pozbawionej emisji CO2.“ Samo połączenie kolejowe między zakładami w Neckarsulm i portem w Emden, pozwoli na zaoszczędzenie energii elektrycznej, odpowiadającej tej, która rocznie zużywana jest w prawie 1450, czteroosobowych gospodarstwach domowych. Do ochrony środowiska ma przyczyniać się nie tylko napęd nowych modeli marki Audi i metody ich produkcji. Dostarczanie samochodów do klientów w sposób nie powodujący emisji CO2 - to kolejny krok.

„Odtąd, dzięki nowej koncepcji logistycznej Eco Plus, dziesiątki tysięcy samochodów rocznie zostanie przetransportowanych przez całe Niemcy w ekologiczny sposób. Wszystko to za sprawą „Zielonego Pociągu“ z Neckarsulm do Emden, który odległość wynoszącą prawie 700 km pokona przy pomocy napędu wykorzystującego energię z odzysku. Oznacza to uniknięcie emisji ogromnych ilości dwutlenku węgla! Audi obrało słuszny kierunek. Pomoże nie tylko chronić środowisko, ale też zapewni konkurencyjność i miejsca pracy w zakładach Audi w Badenii-Wirtembergii“ – powiedział premier Winfried Kretschmann.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowe Audi S3
brak komentarzy
Technika
Systemy wsparcia kierowcy Audi
2 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.