x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota prezentuje 3 nowe samochody koncepcyjne podczas Tokyo Motor Show

12.10.2015, 14:54 przez Paulina


Toyota S-FR (światowa premiera)


Toyota S-FR to auto koncepcyjne, które kontynuuje dumną tradycję sportowych samochodów Toyoty, dających kierowcy ogromną radość z jazdy. Auto, mniejsze od modelu GT86, wyróżnia się tak samo precyzyjnym, ekscytującym prowadzeniem. Powstało po to, by kolejne pokolenie młodych kierowców zaraziło się miłością do motoryzacji.

Nadwozie S-FR jest nadzwyczajnie lekkie, zapewnia jednak stabilne prowadzenie. Napędzany na tylną oś koncept S-FR ma wszystkie zalety lekkiego sportowego samochodu – bezpośrednie prowadzenie, stabilność i dynamikę, tak charakterystyczne dla sprawdzonego modelu GT86.

Wygląd S-FR wpisuje się w uznaną od pokoleń stylistykę sportowych samochodów. Masywny przód z wydłużoną maską, lekkie zaokrąglenia nadwozia kojarzą się z legendarnymi modelami, takimi jak 2000GT czy Supra. Proste, nowoczesne wykończenie wnętrza podkreśla sportowy styl.

Samochód powstał z myślą o kierowcach, którzy kochają samochody i dynamiczną jazdę. Zamontowany z przodu silnik zapewnia optymalne rozłożenie masy. Przełożenia zmieniamy za pomocą sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów. Auto pewnie pokonuje zakręty dzięki niezależnemu zawieszeniu.


Toyota FCV Plus (światowa premiera)


Model FCV Plus stworzono z myślą o wodorowym społeczeństwie przyszłości, w którym auto przekracza swoje tradycyjne funkcje środka transportu.

Ogniwa paliwowe są zamontowane między przednimi kołami, zaś zbiornik wodoru za tylnym siedzeniem. Każde koło jest napędzane osobnym, zintegrowanym z nim silnikiem elektrycznym. Te rozwiązania pozwoliły uzyskać przestronną kabinę pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów samochodu. Auto jest doskonale zbalansowane dzięki równomiernemu rozłożeniu elementów układu napędowego z przodu i z tyłu pojazdu.
Samochód wyróżnia się śmiałym, futurystycznym nadwoziem o opływowych kształtach i wysokiej sztywności, pomimo niewielkiej masy własnej. Wygląd FCV Plus koresponduje z zastosowaną w nim zaawansowaną technologią.

Czysta energia

Skompresowany wodór może być wytwarzany z wielu różnych surowców i jest łatwy w magazynowaniu. Dlatego uważa się go za obiecujące źródło energii. Zdaniem Toyoty, funkcjonowanie przyszłych społeczeństw będzie się opierało na energii wodorowej. Z myślą o tym Toyota zaprojektowała kompaktowy samochód zasilany ogniwami paliwowymi.

Czyste metody wytwarzania wodoru za pomocą różnych źródeł energii pozwolą wytwarzać paliwo lokalnie, w niewielkich urządzeniach. Samochody na ogniwa paliwowe stanowią bardzo ważny element śmiałej wizji energetycznej samowystarczalności lokalnych społeczności.

Wytwarzanie energii

Źródłem energii samochodu wyposażonego w ogniwa paliwowe jest wodór zmagazynowany w zbiornikach na pokładzie auta. Jednak ogniwa zaparkowanego samochodu mogą produkować energię także z wykorzystaniem wodoru z zewnętrznego kontenera. W ten sposób auto staje się przydomową elektrownią, która w pełni zaspokoi potrzeby gospodarstwa domowego.

Dzielenie się energią

Kiedy samochód nie służy do jazdy, może przyłączyć się do lokalnej sieci energetycznej jako dodatkowe źródło zasilania. Zdolność do generowania energii na potrzeby zewnętrznych źródeł rozszerza tradycyjne funkcje samochodu i stwarza nowe możliwości ludziom na całym świecie.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną
2 komentarze
Do kawy
Toyota GT86 i Celica GT
1 komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze

marek

wszystkie trzy koncepty odbiegają w przyszłość ale właśnie może o to chodziło toyocie. może właśnie chciała nam pokazać, że przyszłość jest już coraz bliżej niż nam się wydaje. moim zdaniem wszystkie są dobre ale jedynie s-fr jakby puścili seryjnie to ma szanse się przyjąć. obiło mi się nawet o uszy, że jego waga ma nie przekraczać 960 kg. dodatkowo napęd na tył o którym kolega niżej już wspomniał może dawać dużo radości z jazdy.

12 października 2015 18:46:02 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
leon333

FCV jak dla mnie to trochę za bardzo wybiegający w przyszłość samochódm, ale bardzo dobrze że toyota wodorową technologię wprowadza w większej ilości swoich samochodów. Dla każdego coś innego. Ale S-FR musze przyznać że bardzo dobrze wygląda. Takim autem mógł bym nawet na co dzień jeździć. Naped na tył, gaz i można poszaleć za kierownicą.

12 października 2015 15:45:54 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.