x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Wyścig na torze Hockenheim zadecyduje kto będzie mistrzem

14.10.2015, 12:07 przez Paulina

W nadchodzący weekend, 17 i 18 października, na torze Hockenheim odbędzie się wielki finał pucharu Audi Sport TT Cup. Pierwszy tytuł mistrzowski w nowej serii wyścigów Audi, mają szansę zdobyć aż trzej kierowcy. Gościnnie, w imprezie udział wezmą dwaj zawodnicy z kadry Audi startującej w Le Mans: Marco Bonanomi i René Rast. W klasyfikacji gości wystartują także dwaj świeżo upieczeni mistrzowie pucharu VW.

Do udziału w ostatnich w tym sezonie wyścigach, które odbędą się 17 i 18 października, team Audi Sport TT Cup pozyskał dwóch kierowców Audi Sport. Bonanomi i Rast rywalizować będą w klasyfikacji gości. „To wspaniałe zwieńczenie sezonu“ – mówi kierownik projektu, Rolf Michl. „Pierwszy sezon pucharu Audi Sport TT Cup obfitował zresztą w wiele niezwykłych wydarzeń. Już teraz cieszymy się na emocjonujący finał i czekamy z niecierpliwością na widowiskową jazdę kierowców występujących gościnnie.“ 

Polak Jan Kisiel, Duńczyk Nicolaj Møller Madsen i Niemiec Dennis Marschall, to trzej stali uczestnicy pucharowych zmagań i to oni właśnie powalczą o mistrzowski tytuł. 21-letni Kisiel ma w ręku najmocniejszy zestaw kart. Młody kierowca z Warszawy, mając na koncie 199 punktów, wyprzedza aż 35 punktami Møllera Madsena (164 punkty). Za nim, z niewielką stratą plasuje się Dennis Marschall (163,5 punktu). Na torze Hockenheim, każdy z nich będzie mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów. Do zapewnienia sobie zwycięstwa, Kisielowi wystarczy czwarte miejsce w jednym z dwóch finałowych wyścigów. 

W klasyfikacji gości, obok Bonanomiego i Rasta, wystartują także Brytyjczyk Aaron Mason i Jeffrey Kruger z RPA. Mason zapewnił sobie w tym roku tytuł mistrza w pucharze VW Racing Cup Great Britain. Kruger z kolei zdobył najwyższy tytuł w pucharze Volkswagen Golf Cup - Polska. Wśród gości znajdą się także były narciarz w stylu wolnym i zdobywca złotych medali w X-Games, Szwed Jon Olsson, a także doświadczeni w sportach motorowych dziennikarze Alberto Sabbatini i Reiner Kuhn. Spiker wszystkich rund Audi Sport TT-Cup Patrick Simon, pojedzie kolejnym pucharowym samochodem o mocy 310 KM i będzie komentował wyścig bezpośrednio z jego wnętrza. 

Równolegle do finału, na dobre trwają klasyfikacje do udziału w sezonie 2016 Audi Sport TT Cup. „Otrzymaliśmy już wielce obiecujące zgłoszenia z całego świata“ – mówi Rolf Michl. Przypomnieć tu można, że o osiemnaście stałych miejsc startowych w sezonie 2015, ubiegało się 165 kandydatów trzydziestu narodowości. 

Zmagania kierowców w finale pierwszego sezonu Audi Sport TT Cup, obejrzeć będzie można w polskim kanale telewizyjnym Motowizja*: 

Wyścig pierwszy: sobota, 17 października, godz. 14.45 
Wyścig drugi: niedziela, 18 października, godz. 9.40
 

Livestreaming ze wszystkich wyścigów dostępny będzie w Internecie na: 

https://audimedia.tv 

Podobne artykuły

Aktualności
Sven Hannawald zachwycony Audi Sport TT Cup
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Audi TT 8S – Nic już nie będzie takie samo.
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.