x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Przełom w elektromobilności!

15.10.2015, 12:26 przez Paulina

Szybkie i proste ładowanie jest głównym warunkiem rozwoju elektromobilności. Mając to na uwadze, Audi angażuje się w Charging Interface Initiative e.V. (CharIN). Inicjatywa ta wspiera wprowadzenie jednolitych techniczne standardów Combined Charging Systems (CCS), a rozwojowo dąży też do wprowadzenia możliwości ładowania o mocy 150kW.

„Wraz z naszymi partnerami skupionymi w inicjatywie CharIN, dążymy do wprowadzenia standardu CCS we wszystkich stacjach ładowania. To bardzo wydajny, dojrzały, a jednocześnie wygodny system” - powiedział podczas kongresu „Electronics in Vehicles“ (ELIV) w Baden-Baden, Ricky Hudi, kierownik działu elektryczności i elektroniki w Audi AG. 

Combined Charging System (CCS) umożliwia ładowanie samochodów elektrycznych zarówno prądem zmiennym (AC) jak i stałym (DC) przy pomocy ustandaryzowanego złącza, tzw. wtyczki Combo. Rozwiązanie to jest już montowane w napędzanym elektrycznie sportowym samochodzie Audi R8 e-tron i w koncepcyjnym Audi e-tron quattro concept. Dzięki temu standardowi, akumulator modelu Audi e-tron quattro concept można w zaledwie 30 minut naładować energią wystarczającą na pokonanie ponad 400 km drogi. W pełni naładowany akumulator, pozwala temu autu przejechać ponad 500 km. 

Na kongresie ELIV w Baden-Baden, Audi wraz z partnerami z inicjatywy CharIN, przedstawia pierwsze wyniki wspólnych prac: osprzęt i samochody przystosowane do ładowania z mocą 150 kW. Firmy skupione w projekcie badawczym CharIN to: Audi, BMW, Daimler, Opel, Porsche i Volkswagen, TÜV SÜD oraz producenci wtyczek przemysłowych, Mennekes i PhoenixContact. 

Rozwiązania bazujące na międzynarodowych standardach CCS już funkcjonują w Unii Europejskiej i zostaną przez nią oficjalnie usankcjonowane najpóźniej do roku 2017. 

Podobne artykuły

Premiery
Audi - Frankfurt 2015: Przewaga dzięki technice
brak komentarzy
Aktualności
Koszt eksploatacji samochodu elektrycznego
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.