x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Matthias Müller powołany na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Audi AG

04.12.2015, 21:45 przez Paulina

Prezes zarządu koncernu Volkswagen AG Matthias Müller, ze skutkiem natychmiastowym został członkiem Rady Nadzorczej Audi AG i jednocześnie objął stanowisko jej przewodniczącego. Zastępcą przewodniczącego pozostaje Berthold Huber. Ponadto obsadzono dwa wolne miejsca przedstawicieli strony kapitałowej. Członkami Rady zostali Julia Kuhn-Piëch i Josef Ahorner

Od 1 marca 2015 roku Matthias Müller był członkiem zarządu Volkswagen AG, a od 25 września 2015 piastuje funkcję prezesa. 

Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w Ingolstadt, Matthias Müller odbył w Audi praktyczną naukę zawodu jako narzędziowiec. Następnie studiował informatykę w Wyższej Szkole Zawodowej w Monachium. Po jej ukończeniu z tytułem magistra-inżyniera informatyki, w 1978 roku Müller podjął pracę zawodową w Audi, gdzie awansował na stanowisko szefa zarządzania produktem marek Audi, Lamborghini oraz Seat. Od 2007 roku Müller był szefem zarządzania produktem Grupy Volkswagen i marki Volkswagen oraz pełnomocnikiem generalnym Grupy Volkswagen. Od roku 2010 do września 2015, Matthias Müller był prezesem zarządu spółki Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG. 

Josef Ahorner to prezes Rady Nadzorczej i główny akcjonariusz spółki Emarsys AG. W latach 1996 – 2008 był członkiem Komisji Wspólników holdingu Salzburger Porsche Holding. 

Julia Kuhn-Piëch jest zarządcą nieruchomości i członkiem rad nadzorczych MAN SE i oddziału Truck & Bus spółki MAN AG. 

Podobne artykuły

Aktualności
Matthias Muller: „Przezwyciężymy ten kryzys”
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.