Początek sprzedaży nowych Audi A5 i Audi S5

02.11.2016, 11:59 przez Dawid

Rok 2016 przyniósł premiery nowych wersji modeli rodziny A5. W ostatnich kilku miesiącach, koncern z Ingolstadt zaprezentował zupełnie nowe Audi A5 Coupé, Audi S5 Coupé, Audi A5 Sportback i Audi S5 Sportback. Modele Coupe pojawią się na rynku w najbliższych tygodniach, natomiast Sportback na początku 2017 roku.

Pierwsza wersja Audi A5 Coupé wyjechała na drogi w roku 2007, a modelu A5 Sportback dwa lata później. Nowe generacje obu modeli można określić dwoma terminami: nowocześniejszy, bardziej „wyostrzony” wygląd i zaawansowane rozwiązania techniczne zastosowane praktycznie we wszystkich obszarach. Oba warianty wyposażone są w zupełnie przeprojektowane podwozie, mocne jednostki napędowe oraz innowacyjne rozwiązania z obszaru infotainment i systemów wsparcia kierowcy. 

Gama jednostek napędowych, dostępna dla obu modeli, obejmuje po sześć silników, z których najmniejszy to 1.4 TFSI o mocy 110 kW (150 KM), a najmocniejszy - 3.0 TDI quattro o mocy 210 kW (286 KM). Ponadto modele S5 Coupé i S5 Sportback napędzane są wydajnymi, sportowymi silnikami 3.0 TFSI quattro rozwijającymi moc 260 kW (354 KM). W zależności od wersji silnikowej, moc przenoszona jest za pośrednictwem sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów, automatycznej skrzyni S tronic lub również automatycznej przekładni tiptronic. 

W nowych Audi A5/S5, zarówno w wersji Coupé, jak i Sportback, znaleźć można bogatą gamę nowoczesnych rozwiązań technicznych, m.in. nowo zaprojektowane elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego zapewniające jeszcze lepszą reakcję pojazdu i większą precyzję manewrów, system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, a w opcji, podwozie z systemem kontroli amortyzacji. Ponadto Audi S5 – Coupé i Sportback – seryjnie osadzone jest na sportowym podwoziu S. 

Wszystkie wersje mają bogate portfolio systemów infotainment i systemów obsługi (z Audi Virtual Cockpit, systemem MMI Navigation plus, łączem internetowym w standardzie LTE i pakietem Audi Connect na czele) oraz rozbudowaną propozycję systemów wsparcia kierowcy, obejmującą m.in. korzystający z radaru aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z funkcją Stop & Go z asystentem jazdy w korkach, asystenta wydajności pomagającego kierowcy obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2, aktywnego asystenta toru jazdy Audi active lane assist czy asystenta zmiany pasa ruchu Audi side assist. 

Ceny Audi A5, zarówno w wersji Coupé, jak i w wersji Sportback, rozpoczynają się od 159 900 PLN. Audi S5 Coupé lub Sportback kosztuje od 308 600 PLN. 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.