x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Auris na Start

08.11.2012, 09:20 przez Bogusław Korzeniowski

Didier Leroy, Prezydent i CEO Toyota Motor Europe podkreślił znaczenie przemysłu Wielkiej Brytanii dla produkcji samochodów i silników Toyoty w Europie: “Toyota 20 lat temu wybrała Wielką Brytanię na miejsce swojego pierwszego ośrodka produkcyjnego w Europie i od tego czasu regularnie powiększa wielkość produkcji w tym kraju, dokonując kolejnych inwestycji i zwiększając zatrudnienie w swoich zakładach.”

„Nowy Auris jest kluczowym samochodem dla Toyoty w Europie, dzięki któremu planujemy zwiększyć nasz udział na rynku kompaktowych pojazdów rodzinnych. W swoim segmencie Auris będzie wyróżniał się trzema rodzajami napędu – benzynowym, Diesla, oraz pełnym napędem hybrydowym. Do 5-drzwiowego nadwozia typu hatchback wkrótce dołączy także przestronne kombi o nazwie Auris Touring Sports, dostępne również z trzema rodzajami napędu”.

W związku z rozpoczęciem produkcji Aurisa, a wkrótce także Aurisa Touring Sports, Toyota zainwestowała w TMUK (Toyota Motor Manufactring UK) 185 milionów funtów (230 milionów Euro), w tym ok. 85 milionów funtów (105 milionów Euro) na rozwój łańcucha dostaw. Łącznie, od momentu rozpoczęcia działalności TMUK w 1992 roku, inwestycje koncernu w Wielkiej Brytanii przekroczyły 2.1 miliarda funtów (2.6 miliarda Euro). Projekt dostosowania zakładów do produkcji nowego modelu spowodował zwiększenie zatrudnienia o 800 nowych pracowników, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z procedurami produkcyjnymi Toyoty

Nowy Auris i Auris Touring Sports będą produkowane w Burnaston obok modelu Avensis. Od początku działalności TMUK, fabrykę opuściło 3.25 miliona samochodów. Zdecydowana większość produkcji brytyjskiej fabryki jest przeznaczona na potrzeby rynku europejskiego. Tak też będzie z produkcją nowego Aurisa i Aurisa Touring Sport.

Zakłady w Burnaston będą opuszczać Auris i Auris Touring Sports z silnikami benzynowymi, Diesla, oraz pełnym napędem hybrydowym. TMUK od 2010 roku jest pierwszą fabryką w Europie, produkującą pojazdy z napędem hybrydowym. Sam zestaw hybrydowy, podobnie jak w przypadku innych modeli Toyoty, jest produkowany w Japonii. Silniki Diesla 1.4 D-4D oraz 2.0 D-4D będą produkowane tak jak do tej pory  w Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach. Silnik benzynowy o pojemności 1.8l będzie dostarczany z brytyjskich zakładów Toyoty w Deeside.


czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
75 lat Toyoty
brak komentarzy
Aktualności
Wzrost sprzedaży Toyoty
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.