x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Leon - 3. generacja sportowego kompaktu

19.12.2012, 13:59 przez Bogusław Korzeniowski

Trzecia generacja Leona to zupełnie nowy samochód opracowany od podstaw. Jego poprzednicy stali się wzorami prowadzenia i wyjątkowej funkcjonalności. Z pewnością Leon będzie kultywował tę tradycję.

Podobnie jak jego poprzednik nowy SEAT produkowany jest w fabryce w Martorell niedaleko Barcelony. Od premiery pierwszej generacji w 1999 roku Leon sprzedał się w ilości 1,2 miliona egzemplarzy.

Nowy SEAT Leon to połączenie pasji, funkcjonalności i silnego charakteru. Pięciodrzwiowy model wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne, systemy wspomagające prowadzenie, nowy układ jezdny i jednostkę napędową. Silniki łączą w sobie wspaniałe osiągi i wydajność.

Każda jednostka z gamy silników TSI i TDI należy do najlepszej w swojej klasie w dziedzinie zużycia paliwa i emisji spalin. Leon z jednostką 1.6 TDI i systemem Start/Stop zużywa średnio jedynie 3,8 litra paliwa na 100 km, emitując przy tym tylko 99 gramów CO2 na kilometr.

W pełni LED-owe przednie reflektory to pionierskie rozwiązanie SEAT-a w tej klasie. Nowy Leon ma wyznaczać poziom w tym segmencie, a dostępne po raz pierwszy w pełni LED-owe reflektory łączą elegancki wygląd z wyjątkowa jakością oświetlenia. Diody zużywają bardzo mało energii i są bardzo trwałym źródłem światła. Temperatura barwowa wynosi 5500 Kelwinów, a emitowane światło jest bardzo zbliżone do światła dziennego, zmniejszając obciążenie dla oczu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Nowe logo Seata
brak komentarzy
Premiery
Seat Toledo powrócił
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.