Opel Karl

Karl
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Opel Karl zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2015 roku. W ofercie Opla samochód zastąpił model Agila i podobnie jak on jest najmniejszym autem koncernu.

Karl został zbudowany we współpracy Opla z Chevroletem i jest oparty na płycie podłogowej GM Gamma Platform, którą dzieli m.in. z Chevroletem Sparkiem. Najmniejszy samochód niemieckiej marki mierzy: 3675 mm długości, 1604 mm szerokości oraz 1476 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2385 mm. Stylistycznie Karl nawiązuje do innych modeli Opla.

Pod maską auta znajdziemy trzycylindrowy motor benzynowy ECOTEC o pojemności 999 cm3 i mocy 75 KM. Silnik ten przeciętne osiągi (13.9 s do 100km/h) rekompensuje niskim spalaniem, kształtującym się w cyklu mieszanym na poziomie 4.5 l/100 km. Napęd na przednie koła może być przenoszony za pomocą 5- biegowej manualnej skrzyni biegów lub 4-biegowej skrzyni automatycznej.

Opel Karl zdobył cztery gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP. Auto dostępne jest w trzech wersjach wyposażenia: Essentia, Enjoy i Cosmo.

Testy

Test Opel Karl - wiecznie młody syn Adama

Adam Opel, założyciel niemieckiej marki, miał pięciu synów: Karla, Fritza, Heinricha, Ludwiga i Wilhelma. Opel Wilhelm lub Heinrich to nazwy, które kojarzyłyby się co najwyżej z autem dla nobliwego staruszka, a nie samochodem dla pełnych energii ludzi koło trzydziestki. Stąd Karl. Tylko czy rzeczywiście Opel zbudował auto dla młodych kierowców? 

Rss 09.05.2016, 11:21 przez Dawid w Testy samochodów

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.