Brazylia vs Serbia: Mistrzostwa Świata 2022 – Na żywo | Mistrzostwa Świata 2022

Najważniejsze wydarzenia

37 minut Tadić podaje z powrotem do Zivkovicia, który dośrodkowuje bardzo głęboko, na czele z Mladenoviciem (chyba). W najlepszym wypadku ósma szansa.

36 minut „Dawno minęły czasy kreatywnej brazylijskiej drużyny atakującej” – napisał Jeff Sachs. „Wszystko, co pozostaje, to ciągłe zanieczyszczenie… charakterystyczna cecha dzisiejszego futbolu południowoamerykańskiego”.

35 minut: Szansa dla Ravenha! Brazylia powinna być z przodu. Raphinha uderza z prawej strony, ładnie uderza dwa za jednego z Paquetą, ale potem odbija się bokiem na Milinkovic-Savic z około 15 metrów.

34 minuty Formacja Serbii teoretycznie to 3-4-2-1, ale w tej chwili jest to bardziej 5-4-0-1. Mimo to działa.

31 minut Raphinha wykonuje krótki róg do Paquety, który odwzajemnia ją zgrabnym piętą. Rafinha dośrodkowuje nisko na najbliższy słupek, a Milinkovic-Savic trzyma piłkę przed Thiago.

30 minut Casemiro fantastycznie podaje do Raphinhy z prawej strony pola karnego. Kieruje się przez obszar, a Milinković podąża za nim. Odejście Casemiro to farsa.

Cotygodniowa sekcja piłkarska

27 min: Świetna bramka Milinkovicia-Savicia! Thiago Silva, stary łobuz, biegnie do przodu bez przeszkód i wykonuje karne podanie, aby umieścić Viniciusa w bramce, ale Milinkovic-Savic bardzo szybko opuścił linię i odważnie rzucił się pod nogi Viniciusa.

Świetny bramkarz Milinkovicia-Savicia, który uniemożliwił Viniciusowi Jr.
Świetny bramkarz Milinkovicia-Savicia, który uniemożliwił Viniciusowi Jr. Zdjęcie: Andrej Isakovich/AFP/Getty Images

26 minut „Najbardziej irytującym aspektem reprezentacji Brazylii w ciągu ostatnich trzech dekad były ciągłe błędy taktyczne” – mówi Kari Tolenius. „Na przykład wydaje się, że na zmianę kopią każdego serbskiego gracza, który ma piłkę w pobliżu linii środkowej, zatrzymując ataki, zanim się rozwiną. Jest to skuteczne, ale bardzo irytujące i dlatego nigdy mi się to nie podobało.”

Tak, to ciekawe, że w ciągu ostatnich 30 lat Brazylia Była wiodącym na świecie źródłem defensywnych pomocników. Nie sądzę, by uznali swoje istnienie aż do późnych lat 80-tych.

Tancerze baletowi Gilberto Silvy w finale z 2002 roku.
Tancerze baletowi Gilberto Silvy w finale z 2002 roku. Zdjęcie: Patrick Herzog/EPA

25 minut To jest trochę lepsze niż Serbia. Tadic schodzi w prawo i wykonuje głębokie dośrodkowanie w kierunku Mitrovicia. Allison wychodzi z planem przejęcia władzy.

24 minuty W defensywie Serbia wygląda bardzo dobrze, ale nie dała Aleksandarowi Mitrovićowi nic do ucztowania. To ciekawa, nie ekscytująca gra.

23 minuty „Cześć Rob” — mówi Kevin Dwyer. „Jako młody praktykant elektryk w 1966 roku, wraz z wieloma innymi praktykantami, zainspirowało mnie zwycięstwo Anglii w Mistrzostwa Świata ostateczny. Sześciu z nas zdecydowało się zaoszczędzić do 4 funtów tygodniowo z naszych skromnych zarobków, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata 1970. Dwóch z nas trzymało się, pomimo syreny wzywającej muzykę, alkohol i kobiety. Kiedy miałem 21 lat, oglądałem wszystkie mecze Anglii oraz finał na stadionie Azteca. Widziałem wielkich tamtych czasów na żywo i byłem świadkiem bezinteresownej zabawy tamtych czasów z graczami w ich hotelach.

READ  NL Nuty centralne: Indie, Ashby, Santana, Piraci

„Lata mijały, a lekarze powiedzieli mi, że ostatnie mistrzostwa świata z pewnością będą dla mnie ostatnimi. Oto jestem, wciąż ciesząc się relacją z gry Guardiana, czekając na aktualizacje w harmonogramie.”

Cóż, to jak dotąd mój ulubiony e-mail z Mistrzostw Świata.

21 minut Casemiro uderza lokówkę z dystansu, którą spokojnie broni Milinkovic-Savic.

Casemiro próbuje obronić bramkę.
Casemiro próbuje obronić bramkę. Zdjęcie: Molly Darlington/Reuters

21 minut Neymar uderza w cierń z 30 metrów, który zostaje zablokowany przez Vilkovicha. To zostało pięknie uderzone.

20 minut Paqueta traci piłkę do Sergeja Milinkovicia-Savica, który próbuje ją rozbić, ale Casemiro natychmiast ją zabiera.

19 minut „Ponieważ w USA jest Święto Dziękczynienia, chcę podziękować Richarlisonowi za utrzymywanie Evertonu mniej więcej przy życiu w zeszłym sezonie” – mówi Matt Bertz. „Chciałbym podziękować Brazylia Mieć jedne z najlepszych strojów we wszystkich dyscyplinach sportowych”.

17 minut Serbia cieszy się pierwszym dłuższym okresem posiadania. Nie wyglądają na zestresowanych, nawet jeśli jeszcze nie przeszkadzali Alison.

Jestem Aleksandar Mitrović, usłysz mój ryk.
Jestem Aleksandar Mitrović, usłysz mój ryk. Zdjęcie: Tom Jenkins/The Guardian

14 minuta: Neymar prawie zdobywa bramkę z rzutu rożnego! I jestem pewien, że miał to na myśli. Dostrzegł Milinkovicia-Savicia biegnącego w kierunku linii sześciu jardów i pstryknął złego zawodnika pod poprzeczką. Milinkovic-Savic rzucił się do tyłu, aby go obrócić.

13 minut Rewelacyjny pierwszy bieg Viniciusa Jr. strzelił z woleja obok Zivkovicia, który dobrze doszedł do siebie i trafił z rzutu rożnego z asystą Veljkovicia (chyba).

12 minut Danilo gubi piłkę w pobliżu linii środkowej, a Casemiro odzyskuje ją bez większego zamieszania. Jest naprawdę niesamowitym graczem.

10 minut „Szczerze wdzięczny Guardian MBM” – mówi Nikt nigdy Rachel Clifton. „Relacje Foxa tutaj były okropne – okropna analiza, kompletne płaszczenie się przed Katarem (absolutnie nic z narodowymi liniami lotniczymi sponsorującymi relacje / oferującymi im darmowe loty)… Szkoda, że ​​mój hiszpański nie był lepszy, żebym mógł zamiast tego oglądać Telemundo”.

9 minut Casemiro pożycza piłkę kilku osobom w krótkich odstępach czasu, a następnie znakomicie przekonującym podaniem z woleja do Neymara w polu karnym. Świetnie sobie z tym radzi, ale nie ma czasu na oddanie strzału i wtedy wpada w tarapaty. To było świetne podanie Casemiro.

8 minut Sergej Milinković-Savic jedzie prosto do bramki Brazylia Obszar jest zatrzymany na krawędzi przez Marquinhos.

8 minut „Zastanawiam się tylko, czy to prawda, że„ wszyscy kochamy Brazylię ”?” mówi Ed Rostron. „Wciąż żywią się reputacją Jojo Bonito, ale przez ostatnie 30 lat było u ich boku strasznie wielu cyników, chodaków, oszustów i błaznów. Nie wiem, czy są obecnie ulubieńcami neutralnych. : pamiętasz, jak wszyscy śmialiśmy się, gdy Niemcy, zwyczaj pantomimy złoczyńców, miażdżąc ich na swoim podwórku?”

READ  „Spełnienie marzeń” – szerokopasmowy Davante Adams szczęśliwy z Derek Carr, Las Vegas Raiders

Największa sztuczka, jaką diabeł kiedykolwiek wyciągnął…

6 minut Pavlović został ukarany, być może nieco surowo, za faulowanie Neymara.

Irański sędzia Alireza Faghani (z prawej) pokazuje żółtą kartkę serbskiemu obrońcy Strahinji Pavlovićowi za faulowanie Brazylijczyka Neymara.
Strahinja Pavlovich wcześnie wchodzi do Księgi Drzwi. Zdjęcie: Tom Jenkins/The Guardian

5 minut „Śnić Mistrzostwa Świata Finał?, pomyślał Simon McMahon. „Szkocja kontra Anglia, obvs. Ale to nie może się zdarzyć, przynajmniej nie tym razem. Tak więc Stany Zjednoczone są przeciwko Iranowi. Jeśli to się nie uda, Indie kontra Pakistan”.

4 minuty Pierwsza część thrillera. Rafinha Pavlović przegrywa z prawej strony i uderza z woleja niskim dośrodkowaniem, które zostaje kopnięte obok słupka.

Rafinha wyprzedza Strahinję Pavlovicia.
Rafinha wyprzedza Strahinję Pavlovicia. Zdjęcie: Laurence Griffiths/Getty Images

3 min Powolny start, niewiele do zgłoszenia. Brazylia Wygląda na to, że grasz 6 (Casemiro), 8 (Paqueta) i 10 (Neymar) – coraz popularniejszy system stosowany między innymi przez mężczyzn z Arsenalu i Anglików.

1 minuta peeeeeep peeeep! Brazylia Zacznij od lewej do prawej, gdy patrzymy.

Filip Kostic tylko pozornie mieści się w foteluco wyjaśnia, co mogło być dziwnym pominięciem.

„Obyśmy wszyscy kochali Brazylię” Richard Hirst napisał: „Ale dziś wieczorem jest pewna część zachodniego Londynu, która na zawsze będzie Serbią: bo metro płonie!”

I zmierzy się z innym bohaterem z zachodniego Londynu: Thiago Silvą.

Zawodnicy na boisku, gotowi do akcji. Są tysiące Brazylia Kibice, w większości w słynnych żółtych koszulkach.

prawie tu.
prawie tu. Zdjęcie: Giuseppe Cacace/AFP/Getty Images

„jakie jest Twoje marzenie Mistrzostwa Świata ostateczny?” pyta Kurta Perlberga. „Mój to Brazylia kontra USMNT”.

Mecz Portugalia-Argentyna będzie bardzo żywy z oczywistych powodów, ale bardzo chciałbym to zobaczyć Brazylia przeciwko Hiszpanii.

Trenerem Serbii jest Dragan Stojkovic, Człowiek, który stworzył jeden z najsmaczniejszych akcentów na początku Mistrzostwa Świata Data. Jest 2 minuty i 22 sekundy później, ale możesz też obejrzeć cały film.

Dwadzieścia minut do startu

Czas przypomnieć sobie, dlaczego wszyscy kochamy brazylijski futbol

To porządny zespół Ten rozdział można zostawić na ławce

„Cześć kolego i dobrze cię poznałem, Ringo!” pisze Aaron Ruston. „Czy wiesz, jaka była frekwencja na meczach? Widziałem sporo pustych miejsc. Oczywiście są rzeczywiste liczby frekwencji, a potem są liczby FIFA… i Brazylia Mógł wygrać w 66, gdyby Pele nie został poważnie sfaulowany i nie opuścił turnieju.

Cóż, nie jestem pewien co do ostatniego punktu – czy oni nie należą do wielkich pokoleń? Garrincha niestety go pomijał, Jamal Santos miał 37 lat, Jairzinho i Tostao Nebberen odpadli.

Jeśli chodzi o widownię, puste miejsca są złudzeniem optycznym spowodowanym twoim nieświadomym uprzedzeniem.

READ  Jason Kidd przedstawia aktualne informacje na temat kontuzji Luki Doncica po zwycięstwie Mavericks nad Suns

Dziś odbył się pierwszy mecz grupy G. Szwajcaria, żenująca grupa, której obecność sprawia, że ​​trudno ją przewidzieć, pokonała Kamerun 1:0.

Podgląd Jonathana Liu

Nowości zespołu

Tite zdecydował się zaatakować, wybierając Viniciusa Juniora przed Fredem. Oznacza to, że Neymar przechodzi do gry jako koszulka z numerem 10, a Lucas Paqueta ustępuje obok Casemiro.

Dragan Stojković opuścił duet Juventusu Filipa Kostica i Duzana Vlahovicia na ławce rezerwowych, z Aleksandarem Mitroviciem na czele.

Brazylia (4-2-3-1) Allison. Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro; Casemiro, Lucas Paqueta; Rafinha, Neymar, Vinicius Jr.; Richarlison.
Rezerwowi: Weverton, Ederson, Fred, Dani Alves, Eder Militao, Fabinho, Alex Telles, Bruno Guimaraes, Gabriel Jesus, Anthony, Rodrigo, Everton Ribeiro, Bremer, Pedro, Martinelli.

Serbia (3-4-2-1) w Milinkovic, Savic Velikovich, Milinkovic, Pavlovic; Zivkovic, Lukić, Gudelje, Mladenovic; Tadić, Milinković-Savić; Mitrovic.
Rezerwowi: Dimitrovic, Rajković, Erakovic, Maksimović, Radonic, Jovic, S Mitrovic, Babic, Kostic, Vlahovic, Rasic, Duriicic, Lazovic, Ilic, Grujic.

Reguła Alireza Faghani (Iran).

Preambuła

Co dalej w tej sekwencji: 4, 8, 24, 8, ?

to jest 4, naprawdę? Nie, oczywiście nie. Roberto Carlos zdjął skarpetki w złym momencie A Brazylia nie wygrała Mistrzostw Świata 2006. Nie wiemy, co będzie dalej, ale miejmy nadzieję, że wszystko zależy od Seleçao. 20. Sekwencja – jak i tak wiesz, fan spuścizny – to liczba lat między zwycięstwami Brazylii w Pucharze Świata od ich pierwszego triumfu w 1958 roku.

Wygrali go także w 1962, 1970, 1994 i 2002 roku. Od tego czasu: Nada. Zilch. Cały chłopiec. Nawet nie ostateczne. Jest za późno.

To ostatnia szansa Thiago Silvy na wygraną Mistrzostwa ŚwiataI może Casemiro i Neymar też. Zespół Tete jest faworytem do wygrania Kataru 2022 – ale był też faworytem w latach 1982, 1986, 1994, 1998, 2006, 2010 i 2014, więc nie jestem pewien, jaki jest morał z tej konkretnej historii.

Ich opcje ataku sprawiają, że wielki Vinicius Junior nie jest niezawodnym starterem. Titi musi wybrać między sobą a Fredem i nie jest to oczywista decyzja, jakiej można by się spodziewać. Jeśli wybierze Winicjusza, Casemiro będzie jedynym nosicielem wody w mieście i Brazylia Pragmatyzm jest generalnie preferowany, ponieważ idealiści Tele Santany nie wygrali Pucharu Świata w 1982 i 1986 roku.

Brazylia ostatnio osiągała swoje cele, nawet przy stosunkowo sprawnym systemie – ale wtedy to zrobiła Serbia, który zaznacza większość pól czarnych koni. To naprawdę żenujący pierwszy mecz dla Brazylii. Serbia zakwalifikowała się przed Portugalią, a także ma poważne opcje w ataku, w tym Dusana Vlahovicia i Aleksandara Mitrovicia. Nie będą się bać Brazylii. Nie boją się nikogo.

To ostatni mecz pierwszej rundy meczów i może to być świetna gra.

Startowy 19:00 GMT, 16:00 w Rio de Janeiro, 20:00 w Belgradzie.