Brytyjska Mennica Królewska ujawnia zdjęcie monety króla Karola III

Zjednoczone Królestwo Możemy spodziewać się powolnego napływu monet z portretem króla Karola III.

Brytyjska Mennica Królewska ogłosiła we wtorek, że awersy monet ostatnio poszły w górę Król Karol III W razie potrzeby wpłynie do obiegu.

Wizerunek głowy króla Karola III do wykorzystania na nowych monetach jest wyświetlany podczas odsłonięcia przez Mennicę Królewską projektu pierwszych monet króla Karola III w Londynie w czwartek, 29 września 2022 r. (Chris Ratcliffe / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

Mennica Królewska wyjaśniła: „Możemy potwierdzić, że monety Mennicy Królewskiej z portretem króla Karola III wejdą do obiegu zgodnie z zapotrzebowaniem banków i urzędów pocztowych, w obiegu w połączeniu z istniejącymi monetami, na których pojawia się królowa Elżbieta II . Wkrótce udostępnimy więcej szczegółów.”

Europejczycy coraz częściej palą drzewa w poszukiwaniu energii po polityce ekologicznej, a kraje grzęzną w wojnie z Rosją

Wypuszczono brytyjską walutę Bez harmonogramu, a zamiast tego jest dystrybuowany do banków i innych instytucji finansowych, gdy żądają środków fizycznych.

Pamiątkowa moneta 5 funtów z głową króla Karola III jest w posiadaniu pracownika Mennicy Królewskiej w Londynie, czwartek, 29 września 2022 r. (Chris Ratcliffe / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

Poruszająca się Rosja i niższe ceny ropy osłabiają gospodarczą rękę Putina

Mennica dodała: „Monety wybite w Mennicy Królewskiej z portretem króla Karola III wejdą do obiegu zgodnie z zapotrzebowaniem banków i urzędów pocztowych. Wszystkie monety będące w obiegu będą wypuszczane na żądanie”.

Pałac Buckingham odsłonił także królewski miecz króla Karola III.

Pałac po raz pierwszy użył tego symbolu we wtorek w wiadomościach wysyłanych od rodzin królewskich.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Szyfry królewskie to stylizowane litery oznaczające panującą suwerenność państwa lub członków rodziny królewskiej. Są powszechnie używane jako oznaki autorytetu w królestwa europejskiew tym Hiszpania, Dania, Szwecja, Norwegia i Rumunia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *