Clippers 105-92 Suns (9 kwietnia 2024 r.) Podsumowanie meczu

PHOENIX – Russell Westbrook zdobył 16 punktów, zebrał 15 zbiórek i zanotował 15 asyst, zdobywając swojego pierwszego hat-tricka w sezonie i 199. w karierze, a Los Angeles Clippers objęli 31-punktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, po czym utrzymali późno. We wtorkowy wieczór wygrali 105:92 z Phoenix Suns.

To był żenujący występ na początku spotkania dla Suns, które walczą o to, aby nie zakwalifikować się do turnieju wstępnego Konferencji Zachodniej. Ostatecznie zmniejszyli deficyt do 91-84, a do końca meczu pozostało 6:45 po rzucie wolnym Bradleya Beala, ale nie mogli już podejść bliżej.

Clippers, którzy grali bez swoich gwiazd Jamesa Hardena i Kawhiego Leonarda, odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu i siedem z ośmiu. W środę będą gospodarzami Suns w drugim meczu serii u siebie.

„Nasza wola zwycięstwa była niesamowita” – powiedział trener Clippers Tyronn Lue. „Wyszliśmy z defensywnym nastawieniem, byliśmy bardzo fizyczni, poruszaliśmy się ofensywnie. To wspaniałe zwycięstwo z naprawdę dobrym zespołem”.

Paul George był najlepszym strzelcem Los Angeles z 23 punktami, a Ivica Zubac dodał 17 punktów i zebrał 13 zbiórek. Wszystkich pięciu starterów zdobyło dwucyfrowe punkty.

Westbrook rozegrał znakomity mecz w swoim pierwszym meczu od listopada.

„Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, ponieważ wiem, że przygotowuję się bardzo dobrze” – powiedział Westbrook. „Przygotowywanie się do meczów zajmuje dużo czasu, niezależnie od tego, ile czasu spędzam na parkiecie. Jestem wdzięczny moim kolegom z drużyny którzy we mnie pokładają ufność”. „.

Phoenix oddał zaledwie 2 z 19 celnych strzałów z gry w pierwszej kwarcie, podczas gdy buczenie kibiców stawało się coraz głośniejsze. Los Angeles prowadziło 35-4 w niecałe 10 minut, podczas gdy Phoenix przez prawie sześć minut nie zdobył bramki.

Fani wiwatowali sarkastycznie, gdy Devin Booker trafił dwa rzuty wolne, kończąc suszę.

READ  Transakcja Broncos za Russella Wilsona była katastrofą, ale wina wykracza poza QB

Kevin Durant prowadził Suns z 21 punktami, Beal 19 punktów, a Booker zakończył mecz z 12 punktami, oddając tylko jeden z 11 strzałów z gry.

W drugiej połowie Clippers nadal powiększali przewagę. Bones Hyland trafił za trzy punkty i podwyższył na 51-14, co stanowiło największą przewagę wieczoru, a Los Angeles do przerwy prowadziło 66-33.

Booker, Durant i Beal łącznie strzelili 4 z 25 z gry przed przerwą. „The Sun” zdobyło dwa gole z rzędu.

„Wcześnie zaczęliśmy wyglądać dobrze, ale za nimi tęskniliśmy” – powiedział Booker. „Były gorące, a to dla nas złe połączenie”.

Phoenix wykazał się pewną aktywnością w trzeciej kwarcie i przed czwartą kwartą zmniejszył przewagę do 84-68. Trener Frank Vogel przez większą część drugiej połowy występował w składzie składającym się z pięciu obrońców, mając nadzieję, że Suns uda im się wrócić do gry.

Właściwie to działało przez jakiś czas, ale nie udało im się przekonwertować przy trafieniach 8 z 35 (23%) z dystansu za trzy punkty.

Obie drużyny miały niedobór kadr, choć Clippers byli w gorszej formie. W Los Angeles brakowało Hardena (stopa) i Leonarda (kolano). Phoenix grał bez pomocnika Jusufa Nurkicia, który doznał skręcenia prawej kostki.

Dla Suns był to ostatni mecz w sezonie u siebie, który zakończył sezon zasadniczy trzema meczami wyjazdowymi przeciwko Clippers, Kings i Timberwolves.