Connor Bedard kontuzjowany w wypełnionej rzutami karnymi porażce Blackhawks z Devils – NBC Sports Chicago

Szosowy poślizg Chicago Blackhawks zakończył się po 14 meczach po wypełnionej karami porażce 4:2 z New Jersey Devils w piątek w Prudential Center.

Oto 10 obserwacji ze straty:

1. Connor Bedard przyjął w pierwszej kwarcie mocny cios od obrońcy Devils Brendana Smitha i udał się do szatni z zamkniętymi ustami. Nie wrócił. To było czyste zwycięstwo, ale podobała mi się reakcja Blackhawks, którzy zostali ukarani dwoma surowymi karami, najpierw od Filipa Kurasheva, a następnie Nicka Foligno. Nie trzeba dodawać, że uderzenie wywołało chaos.

2. Obie drużyny miały łącznie 64 minuty karne. 38 w Chicago i 26 w New Jersey. To było szalone. Alex Vlasic miał najwięcej fauli ze wszystkich zawodników – dwa faule, pięć walk i 10 minut. Wszystkie inne zmiany wydawały się mieć scrum. To jeden z najciekawszych meczów sezonu.

3. Foligno spędził więcej czasu na ławce kar niż na lodzie. W drugiej kwarcie wyzwał Smitha na pojedynek w strefie neutralnej; Smith, defensywny zawodnik, ustawił się na lewym skrzydle, aby móc spotkać się z Foligno. To była jedna z najdłuższych walk w sezonie. Foligno nie zmienił reszty meczu, a Blackhawks na początku trzeciej tercji ogłosili, że nie wróci.

4. Chwilę po kontuzji Bedarda Connor Murphy strzelił soczyste uderzenie w kapitana Devils Nico Hisiera. Dziwię się, że nie został za to ukarany. Hitchier nie objął tej zmiany do końca sezonu, ale wrócił na drugą kadencję. Murphy zemścił się na swoim gwiazdorskim zawodniku i uciekł, gdy New Jersey ustawiało się w kolejce na debiutanckie wydarzenie w Chicago. Dopóki jest czysto, nie mam problemu.

5. Bez Bedarda Blackhawks szczerze musieli zdobyć choć trochę punktów od kogokolwiek. Jason Dickinson strzelił gola w grze w przewadze kilka minut po tym, jak Bedard opuścił mecz 1:0, a Boris Katchok strzelił gola strzelcem pod koniec drugiej tercji, dając Chicago prowadzenie 2:1. Świętowanie Katczuka było przezabawne; Nadstawił uszu tłum w New Jersey, dolewając oliwy do ognia.

6. Żadna drużyna nie ma w tym sezonie lepszego odsetka gry w przewadze niż Diabły z wynikiem 30,6. Do piątku Blackhawks stracili co najmniej jednego gola w grze w przewadze w 15 kolejnych meczach wyjazdowych. Oczywiście dobra passa w meczu z drużyną zajmującą pierwsze miejsce w rankingu dobiegła końca, a udało im się to dzięki serii 6 na 6 po rzucie karnym, w którym strzelono bramkę w osłabieniu.

7. Arvid Soderblom był we wtorek najlepszym zawodnikiem Blackhawks w Nashville. Oparł się na tym występie, szczególnie w dwóch pierwszych tercjach. Wydawało się, że nie trafił w swoją bramkę po bramce Simona Nemeca, która w trzeciej kwarcie zremisowała na 2:2, ale to była jego jedyna wada, jeśli można to tak nazwać.

8. Kevin Gorchinsky i Nikita Zaitsev mieli ciężką noc. Kiedy obaj zawodnicy znajdowali się na lodzie w równej sile, naturalną sztuczką statystyczną był kurs 13-1 w New Jersey na zdobycie gola. Blackhawks również przegrali 3:0. Górczyński był z siebie zawiedziony, gdy nie strzelił pierwszego gola Diabłom.

9. W drugim meczu Blackhawks przegrali z wynikiem 0-7-0. W pierwszym meczu prowadzili 3-4-0.

10. Sześciu zawodników Blackhawks wzięło udział w Mistrzostwach Świata Juniorów IIHF 2024, które zakończyły się w piątek. Gavin Hayes, Oliver Moore, Frank Nasser i Sam Rinzel zdobyli złoty medal, prowadząc Szwecję do zwycięstwa 6:2. Adam Cajan i Martin Misiak, mimo że nie zdobyli medalu, spisali się nieźle w reprezentacji Słowacji. Lepsze dni, Chicago. cierpliwość

Kliknij tutaj, aby śledzić podcast Blackhawks Talk.

READ  Przewodniczący rady Los Angeles rezygnuje po tym, jak wyciekły nagranie z rasistowskimi komentarzami