Cyklon tropikalny Asani zagraża wschodnim Indiom, gdy w całym kraju trwa kolejna fala upałów

Chociaż huragan może tłumić upał, byłby zbyt daleko, aby wpłynąć na większość kraju – i mógłby pogorszyć upał dla niektórych.

Silna burza cykloniczna Asani w Zatoce Bengalskiej, z wiatrem od 100 do 110 km/h (62 do 68 mil na godzinę) i silniejszymi wichurami, co czyni ją odpowiednikiem burzy tropikalnej. Podobno wyląduje na wschodnim wybrzeżu Indii późnym środowym rankiem lub wczesnym środowym popołudniem (wczesny środowy poranek ET) Wspólne Centrum Ostrzegania o Huraganach Powiedziała.

Gdy burza przesuwa się w kierunku północno-zachodnim, obszary na środkowo-wschodnim wybrzeżu Indii odczują skutki rozległego wiatru i deszczu.

Asani to druga burza, która w tym sezonie dotknęła Indie. Nie wymienił pierwszej burzy w marcu w południowych Indiach.

Powolna burza może przynieść katastrofalne deszcze

Do czwartku burza prawdopodobnie zacznie zakrzywiać się dalej na północny-wschód, wzdłuż wybrzeża i dotknie Odishę.

Oddziaływanie z ziemią będzie stopniowo osłabiać burzę, chociaż nadal będzie generować trochę deszczu, gdy zwalnia.

„Teraz, gdy prędkość naprzód Asani znacznie spadła, ulewny deszcz prawdopodobnie będzie trwał dłużej wzdłuż wybrzeża, co zwiększa prawdopodobieństwo ulewnego deszczu” – powiedział meteorolog CNN Chad Myers.

Jeśli chodzi o śmierć i zniszczenie za pomocą cyklonów tropikalnych, deszcz jest głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Wolno poruszające się burze są często katastrofalne „Z powodu ilości opadów, jakie mogą przynieść” – powiedział meteorolog CNN Taylor Ward.

W niektórych częściach wybrzeża Indii, w pobliżu miejsca, w którym spadł sztorm, w ciągu najbliższych kilku dni spadło do 150 mm (6 cali) deszczu.

Pokrywa chmur Asani może odprowadzać ciepło wzdłuż części wybrzeża. Jednak burza może również oznaczać wyższe temperatury w regionach oddalonych od lądu.

Nie wystarczy, aby złagodzić upalne temperatury

Ta burza pojawia się w środku silnej fali upałów, która dotknęła znaczną część środkowych Indii. Temperatury Tam we wtorek wzrosła aż o 45 stopni Celsjusza (113 stopni Fahrenheita).

Ta fala upałów nadal rozprzestrzenia brutalne upały w kwietniu w niektórych częściach kraju, w tym w New Delhi.

READ  Wojna Rosji na Ukrainie burzy ponowne zjednoczenie Unii Europejskiej i Ameryki Łacińskiej – POLITICO

Robert Shackleford, meteorolog z CNN, powiedział: „Żyli przez 19 dni w miesiącu w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza (104 stopnie Fahrenheita), czyli znacznie powyżej średniej wysokiej temperatury w kwietniu wynoszącej 37 °C (98,6 °F)”. . „Ten upał był również wspaniały, ponieważ był to najgorętszy kwiecień w północno-zachodnich Indiach, znacznie powyżej normy w kwietniu”.

Asani może pogorszyć falę upałów w wyniku gwałtownego wzrostu powietrza w oku i wokół niego lub centrum niższego ciśnienia, opadania powietrza i wzrostu ciśnienia wzdłuż jego obwodu.

„To ograniczy wszelkie formowanie się chmur, powodując pełne słońce i ciepłe temperatury” – powiedział meteorolog CNN Brandon Miller. „Przynosi opady i niższe temperatury na obszary, w które uderza, ale w przypadku środkowej i północno-zachodniej części (Indii) ma tendencję do zaostrzania fali upałów”.

Jedyną ulgę dla reszty Indii nadejdzie wraz z nadejściem monsunów.

Początek sezonu monsunowego

Huragany zwykle nie występują w porze monsunowej, ponieważ zbyt duży uskok wiatru – silne wiatry na wyższych poziomach, które rozrywają systemy tropikalne – w atmosferze zapobiega rozwojowi.

Jednak na początku sezonu mogą rozwinąć się huragany, podczas gdy uskok wiatru jest nadal dość słaby.

Ta grafika pokazuje, kiedy zwykle zaczyna się pora monsunowa w Indiach.

Podczas gdy monsuny – które zapewniają ulgę od upału – zaczną napływać do najbardziej wysuniętych na południe regionów Indii pod koniec maja, zwykle docierają do New Delhi dopiero na początku lipca, pozostawiając dużo miejsca na bardziej niebezpieczne dni. ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *