Dane z teleskopu Hubble’a wskazują, że we wszechświecie dzieje się „dziwna rzecz”

Kosmiczny Teleskop Hubble’a to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakie zna świat, jeśli chodzi o pomiary międzygwiazdowe. Hubble pracuje obecnie nad misją na dużą skalę – określającą, jak szybko nasz wszechświat się rozszerza. Teraz nowe wyniki wskazują, że wszechświat nie rozszerza się w jednakowym tempie. NASA zauważyła, że ​​„coś dziwnego” dzieje się we wszechświecie w oparciu o dane Hubble’a z powodu rozbieżności w tempie rozszerzania się wszechświata, tak jak jest wokół nas i obserwacji dokonanych po Wielkim Wybuchu.

Badania nad tym, jak i jak szybko rozszerzał się wszechświat, rozpoczęły się dziesiątki lat temu w latach 20. XX wieku, kiedy pomiary Edwina P. Hubble’a i George’a Lemaître’a sugerowały, że galaktyki poza naszą własną nie są statyczne, wyjaśnia NASA w poście na blogu. odejdź od nas.

Hubble dodał, że galaktyki te poruszają się w coraz bardziej nieregularnym tempie. Im dalej galaktyka znajduje się od Ziemi, tym szybciej się oddala. Od tego czasu naukowcy próbują zrozumieć to zjawisko i zmierzyć tempo tej ekspansji. Jednak biorąc pod uwagę dostępne dane z Hubble’a, wydaje się, że wspomniana ekspansja jest szybsza niż oczekiwały modele.

Zamiast 67,5 (plus lub minus 0,5) kilometrów na sekundę na megaparsek obserwacje wskazują 73 (plus lub minus 1) kilometrów na sekundę na megaparsek.

Naukowcy badają obecnie osobliwe zjawisko zbioru „rynków przechyłu” czasu i przestrzeni. Można je wykorzystać do śledzenia tempa ekspansji wszechświata, gdy odległe galaktyki nadal się od nas oddalają. NASA powiedziała, że ​​Hubble skalibrował ponad 40 mil markerów od czasu wystrzelenia teleskopu w 1990 roku.

Ponieważ nowe dane rozpoczynają nową ocenę naszego zrozumienia rozszerzania się wszechświata, naukowcy oczekują teraz danych z nowego Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, które pozwolą na głębsze spojrzenie na materię.

READ  Teleskop Jamesa Webba może wykonywać szczegółowe zdjęcia planet i księżyców naszego Układu Słonecznego

„Teleskop Kosmiczny Webba rozszerzy pracę Hubble’a, pokazując oznaki cech kosmicznych na większych odległościach lub w większej rozdzielczości niż Hubble może zobaczyć” – powiedział NASA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.