Dlaczego Carvana ma dziś zapasy? Są 2 duże powody.

Akcje Carvana odwróciły wcześniejsze straty w handlu przedsesyjnym w środę po odnotowaniu najlepszego w historii kwartału zysku i transakcji restrukturyzacji zadłużenia.

Według zgłoszenia SEC, sprzedawca używanych samochodów uruchomił również plan zebrania do 1 miliarda dolarów, sprzedając 35 milionów akcji na rynku.

Akcje wzrosły aż o 46% w pewnym momencie w obrocie przedsesyjnym 38% więcej W ostatnim teście.

Akcje początkowo spadły o 10% w sesji przedsesyjnej po tym, jak firma wystraszyła inwestorów, przesuwając wyniki za drugi kwartał o dwa tygodnie. Ale inwestorzy nie muszą się martwić.

Carvana powiedział, że Ebitda skorygowana w drugim kwartale wyniosła 155 mln USD, a zysk na jednostkę wyniósł 6520 USD. Internetowy sprzedawca samochodów odnotował w drugim kwartale przychody w wysokości 2,97 miliarda dolarów, pokonując oczekiwania na poziomie 2,6 miliarda dolarów, zgodnie z danymi FactSet. Odnotował stratę netto w wysokości 55 centów na akcję, w porównaniu ze stratą 1,20 USD na akcję szacowaną przez analityków.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Internetowy sprzedawca samochodów również ogłosił transakcję Zmniejsza zaległe zadłużenie Ponad 1,2 miliarda dolarów, to jest powód jego dotychczasowych obrotów. Umowa z obligatariuszami wyeliminuje ponad 83% niezabezpieczonych terminów zapadalności obligacji Carvana w latach 2025 i 2027 i zmniejszy wymagane wydatki na odsetki gotówkowe o 430 mln USD rocznie w ciągu najbliższych dwóch lat, podała firma.

„Dobre wyniki naszej działalności w 2023 r. stanowiły znaczącą i korzystną dla wszystkich okazję transakcyjną dla Carvana i jej starszych niezabezpieczonych posiadaczy obligacji” — powiedział dyrektor finansowy Mark Jenkins. Umowa „znacząco zwiększa naszą elastyczność finansową” – dodał.

W 2023 roku, od wtorkowego zamknięcia, akcje wzrosły o 740% do 39,80 USD. Akcje zakończyły we wtorek wzrost o 9%.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


„Doceniamy zdolność CVNA do poprawy rentowności i restrukturyzacji bilansu [a] Czas, kiedy popyt jednostkowy jest słaby” – powiedział analityk DA Davidson, Michael Baker. Utrzymał neutralną rekomendację dla akcji z ceną docelową 18 USD.

READ  Wiadomości Trumpa dzisiaj: Aides ujawniają możliwą datę ogłoszenia kampanii prezydenckiej w 2024 r.

Analitycy JP Morgan obniżyli w piątek ocenę akcji z neutralnej do niedoważonej, argumentując, że wycena Carvany jest zawyżona w związku z ostatnimi wydarzeniami w branży. Ma cenę docelową 10 USD na akcje, które we wtorek zamknęły się na poziomie 39,80 USD.

Napisz do Callum Keown na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *