Dyrektor generalny CNN, Chris Licht, nie pracuje już w stacji

Chris Licht, były producent telewizyjny, który nadzorował krótką i burzliwą kadencję jako prezes CNN, nie jest już związany z siecią.

David Zaslau, dyrektor naczelny Warner Bros. Discovery, spółki macierzystej CNN, powiedział pracownikom w środę rano, że miał Mr. Powiedział, że spotkał Lichta i że natychmiast wyjeżdża.

Pan. 13-miesięczna praca Lichta w CNN była naznaczona jedną kontrowersją po drugiej. Miał wyboisty start jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem, kiedy nadzorował zamknięcie drogiej usługi przesyłania strumieniowego CNN + na prośbę nowych właścicieli jej sieci, którzy byli sceptycznie nastawieni do samodzielnego produktu cyfrowego. Cięcia pociągnęły za sobą liczne zwolnienia.

„Sprawy nie potoczyły się z wielu powodów, co jest niefortunne” – powiedział Mr. Zaslav powiedział zgodnie z nagraniem jego komentarzy. „To naprawdę niefortunne i ostatecznie spada na mnie. Biorę za to pełną odpowiedzialność.

„Ta praca nigdy nie będzie łatwa, zwłaszcza w czasach wielkich zakłóceń i zmian” – kontynuował. „Chris włożył całe serce i duszę w tę pracę. Podobnie jak ty, był na linii ognia i odniósł wiele sukcesów. Doceniamy jego wysiłki, jego pasję, jego miłość do dziennikarstwa i jego miłość do tego biznesu.

Pan. – powiedział Zasław. Dodał, że proces może potrwać kilka miesięcy.

Pan. Pan. Kiedy Licht przyjął tę pracę, powiedział znajomym, że to „powołanie”.

Praca będzie bardzo trudna. Pan. Oceny gwałtownie spadły podczas administracji Lichta i serii błędów programowych – w tym kiepskiego porannego programu, którego współgospodarzem był Dan Lemon, a także były prezydent Donald J. Obejmuje wydarzenie w ratuszu z udziałem Trumpa. Jest mniej prawdopodobne, że znajdzie przychylność wśród rówieśników.

Sytuacja pogorszyła się w zeszłym tygodniu atlantycki Publikowanie profilu zawierającego 15 000 słów, Mr. Burzliwy okres Lichta został obszernie udokumentowany, w tym krytyka relacji z pandemii w sieci, która wstrząsnęła szeregowymi członkami sieci.

READ  Paul McCartney wydaje się wspierać Johnny'ego Deppa na koncercie w Orlando

A najgorsze są wyniki finansowe CNN. Sieć odnotowała w zeszłym roku zysk w wysokości 750 milionów dolarów, w tym jednorazowe straty z usługi przesyłania strumieniowego CNN +, co stanowi wzrost z 1,25 miliarda dolarów rok wcześniej.

str Jak informowaliśmy wcześniej Pan. Licht odchodzi z CNN.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *