Georgia Bulldogs zdobywają drugie z rzędu mistrzostwo CFP

ENGLEWOOD, Kalifornia — Nie było szans na epicki powrót i cudowne zakończenie — ponieważ numer 1 Georgia Bulldogs zapewniła swoją dominację od samego początku, zajmując pierwsze miejsce. 3 Nie wtedy, gdy TCU wchłonęło zakończenie z bajki. Zwycięstwo 65-7 w meczu o mistrzostwo College Football Playoff na stadionie Sophie w poniedziałek wieczorem.

Georgia w meczu, w którym wystąpiło dwóch rozgrywających finalistów Heisman Trophy Stetsona Bennetta Zasłużył na swoją spuściznę przed ogłoszoną publicznością liczącą 72 628 osób, prowadząc Bulldogs do kolejnych tytułów krajowych po raz pierwszy od czasu, gdy Alabama dokonała tego wyczynu w latach 2011-2012.

I sprawili, że było to takie łatwe.

Gdy do końca meczu było 13:25, a Georgia siedziała wygodnie z prowadzeniem 52-7, trener Kirby Smart ogłosił przerwę na żądanie, pozwalając 25-letniemu Bennettowi opuścić boisko po raz ostatni z sześcioma przyłożeniami (cztery podania i dwa w pośpiechu). Jego koledzy z drużyny w tłumie zastanawiali się, dlaczego nie zagrali, a Bennett powiedział, że im to wyjaśnił. Odpiął pasek pod brodą, z uśmiechem zdjął kask i podszedł do linii bocznej, gdzie trenerzy i koledzy z drużyny powitali go uściskami i piątkami za zdobycie największej nagrody w grze.

„Tylko jeden ostatni wyścig z chłopakami, to takie proste” – powiedział Bennett, który jako starter Georgii zakończył karierę z rekordem 29-3. „To było wspaniałe, przyjechać i zobaczyć trenera Smarta. To było naprawdę fajne i doceniam to”.

„Zemdlał, ponieważ przytuliłem go po raz pierwszy” – powiedział Smart z uśmiechem.

Georgia pokonała tę zadziorną, ale utalentowaną drużynę TCU do samego końca, wykorzystując swoje potężne mocne końcówki do dużych zagrań w grze podań, znajdując luki w długich seriach w grze biegowej i wywierając presję na linię ofensywną Żaby, aby wywrzeć presję na rozgrywającego TCU. Maks Duggan W kosztownych błędach. W pierwszej połowie rzucił dwa przechwyty, w tym jeden na 36 sekund przed końcem, który dwa mecze później doprowadził do kolejnego podania Bennetta i dał Georgii prowadzenie 38-7 do przerwy. Była to największa przewaga w meczu o mistrzostwo kraju od 2002 BCS, kiedy Miami straciło przewagę 34-0 nad Nebraską.

READ  Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze „nie może iść naprzód”, dopóki nie udowodnią liczby botów

Georgia, mająca doświadczenie w wygrywaniu wszystkiego rok temu, czuła się komfortowo i spokojnie, podczas gdy Frogs, którzy rok temu wybrali siódme miejsce w Big 12 po ukończeniu 5-7, wydawali się szeroko otwartymi oczami. Pod okiem trenera pierwszego roku, Sonny’ego Dykesa.

„Nauczymy się z tego” – powiedział Dykes – „i następnym razem na takiej scenie jak ta poradzimy sobie z tym lepiej”.

Georgia jest faworytem z 13,5 punktami, faworytem w meczu o tytuł mistrza kraju od 1998 roku, ale TCU, które co tydzień przeciwstawiało się przeciwnościom, wygrało pięć meczów w tym sezonie, przegrywając po przerwie, przyciągając uwagę całego kraju swoim bungy. Hipnotota i opóźnienie.

Nie tym razem.

Tu nie chodzi o zakończenie jak z bajki. Nie, chodzi o rozpoczęcie w Georgii pod kierownictwem Kirby’ego Smarta.

Od 1990 roku tylko Nebraska (1994-95) i USC (2003-04) zdobyły tytuły krajowe. Tym razem Georgia zrobiła to bez pięciu wyborów w pierwszej rundzie NFL z ubiegłorocznej obrony mistrzostw narodowych.

„Gdyby zeszłoroczna drużyna grała z tegoroczną drużyną, zeszłoroczna drużyna mogłaby mieć więcej talentów”, powiedział Smart, „ale tegoroczna drużyna była inna. Mieli po prostu oczy tygrysa; nie zamierzali przegrać”.

Porównania między tym, dokąd zmierza Georgia, a tym, co zrobiła Alabama, zaczęły się w zeszłym sezonie, kiedy Bulldogs pokonali Tide i zdobyli swój pierwszy krajowy tytuł od 41 lat. Teraz, gdy Gruzja wygrała mistrzostwa jeden po drugim, istnieje niezaprzeczalne przechylenie w równowadze sił między tymi dwoma programami. Jako najbardziej elitarny program SEC, debata zaostrzy się, jeśli Gruzja przejmie lub już zdobyła Tide, który zdobył sześć tytułów krajowych w 12 sezonach pod rządami Sabana.

Smart, który spędził dziewięć sezonów jako koordynator obrony trenera Alabamy, Nicka Sabana, zanim został zatrudniony w Georgii, zabrał ze sobą plan mistrzostw Sabana do Aten. Zdobył teraz pięć tytułów SEC East, dwa mistrzostwa SEC i dwa tytuły krajowe. Był pod wrażeniem zajęć z języka migowego, które odbywały się od siódmej do trzeciej, i były one w pełni pokazywane w poniedziałek wieczorem.

READ  Przed Fox Rise Tuckera Carlsona, Jon Stewart Rips Him na żywo w CNN

Przez większą część pierwszej połowy Bennett rzucał do otwartych odbiorników bez obrońcy. Rzucił tylko cztery niekompletne przyłożenia w pierwszej połowie i zaliczył dwa podania i dwa przyłożenia w pośpiechu.

„Sposób, w jaki prowadzi, sposób, w jaki się przygotowuje, jego sposób myślenia, jak rozgrywający, który wierzy, że może wykonać każdy rzut, a to, co zrobił dziś wieczorem, było naprawdę niesamowite” – powiedział Smart. „Moim zdaniem rozegrał prawdopodobnie najlepszy mecz w swojej karierze, niektóre testy, które wykonał, niektóre decyzje, które podjął, to było naprawdę elitarne”.

Georgia pokonała TCU o 233 jardy w pierwszej połowie, co jest największą przewagą w dowolnej połowie meczu o mistrzostwo kraju od co najmniej sezonu 2004. Bulldogi biły rekordy krajowych mistrzostw na lewo i prawo. Ostatecznie Gruzja zdobyła najwięcej punktów w krajowych mistrzostwach BCS/CFP — i największy margines zwycięstwa we wszystkich grach w kręgle wszechczasów, w tym w mistrzostwach krajowych. To był całkowity krach dla Żab, które próbowały zdobyć pierwszy krajowy tytuł programu od 1938 roku.

Kiedy TCU pokonało nr 2 w stanie Michigan w półfinale CFP na Vrbo Fiesta Bowl, zmieniło krytyków w wierzących. Jednak Gruzja potrzebowała tylko połowy, aby wyjaśnić, że różnica między najbardziej elitarnym programem SEC a TCU była tak duża, jak wskazywał wynik.

W połowie trzeciej kwarty Georgia rozegrała kilka zagrań (45), co wyjaśnia, dlaczego kibice Georgii na stadionie Sophie czuli się równie komfortowo, jak prowadzenie, na które patrzyli. Wszystko poszło w dół dla TCU od oddania 38 do Oklahomy w 2017 roku, w tym jej obrony w pierwszej połowie.

Wchodząc w drugą kwartę, piłkarze Georgii machali rękami na boisku i białymi koszulkami na linii bocznej, zachęcając fanów do wejścia do gry. Powtórzyli to na początku drugiej połowy. 17 punktów Gruzji to najwięcej w pierwszej kwarcie zespołu w meczu o mistrzostwo kraju BCS lub CFP. Pomimo dramatycznego początku, wciąż było poczucie, że TCU będzie walczyć jak zawsze, a pierwsza kwarta była za wcześnie, aby spisać Żaby.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w środę, 28 grudnia

Stało się to w drugiej kwarcie.

TCU odcisnęło swoje piętno w tym sezonie dzięki nieustępliwej zdolności do znajdowania sposobów na wygraną, ale jest to zadanie nie do pokonania w stosunku do programu, który zbudował swoją tożsamość najlepszej drużyny w kraju.