Iran atakuje Izrael, ceny ropy i chiński PKB

godzinę temu

Dostawy Apple iPhone spadły w pierwszym kwartale o prawie 10%; Samsung odzyskuje prowadzenie

Dostawy Apple iPhone spadły na całym świecie o prawie 10% w pierwszym kwartale 2024 r. pod presją dwucyfrowego wzrostu dostaw od chińskich rywali, Xiaomi i Transsion. Raport Międzynarodowej Korporacji Danych pokazać się.

W pierwszym kwartale Apple sprzedało 50,1 miliona sztuk, co oznacza spadek o 9,6% w porównaniu z 55,4 milionami sztuk w tym samym okresie rok wcześniej. Z raportu wynika, że ​​wśród pięciu największych marek smartfonów Apple odnotował największy spadek rok do roku.

Samsung odzyskał pierwsze miejsce w pierwszym kwartale z udziałem w rynku wynoszącym 20,8%, sprzedając prawie taką samą liczbę urządzeń jak w zeszłym roku, wynoszącą 60,1 miliona sztuk.

jabłko, Który wyprzedził Samsunga Jako największy producent smartfonów w 2023 r. odnotował spadek swojego udziału w rynku do 17,3% z 20,7% w roku poprzednim.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Sheila Chiang

godzinę temu

Inflacja hurtowa w Indiach w marcu przewyższa szacunki na poziomie 0,53%

Indie Inflacja cen hurtowych w marcu Wzrosła o 0,53 procent rok do roku, nieco więcej niż szacunki Reutersa mówiące o wzroście o 0,51 procent. Odczyt Indeksu Cen Producentów w lutym wyniósł 0,2%.

Wzrost w marcu wynikał ze wzrostu cen żywności, ropy naftowej, produktów związanych z gazem ziemnym, minerałów i artykułów nieżywnościowych.

Indeks cen hurtowych Indii mierzy zmianę cen towarów hurtowych w obrocie między przedsiębiorstwami w porównaniu do wskaźnika CPI, który skupia się na towarach kupowanych przez konsumentów.

-Li Ying Shan

4 godziny temu

Złoto odbiło od piątkowej wyprzedaży, gdy napięcia między Iranem a Izraelem zwiększyły popyt na złoto

5 godzin temu

China Vanke twierdzi, że boryka się z krótkoterminową presją na płynność i trudnościami operacyjnymi

Chińska firma z branży nieruchomości China Vanke stwierdziła na spotkaniu z analitykami, że boryka się z „trudnościami operacyjnymi” i „krótkoterminową presją na płynność”.

Vanke oświadczyła w swoim wniosku, że ma „pakiet” planów stabilizacji działalności i zmniejszenia zobowiązań. Oczekiwała również, że w ciągu dwóch lat wolumen zadłużenia zmniejszy się o 100 miliardów juanów, a ryzyko zadłużenia zostanie zmniejszone.

W zgłoszeniu stwierdzono również, że „wszystkie projekty Grupy Vanke zostaną zrealizowane terminowo i z zachowaniem wysokiej jakości”.

W ubiegły czwartek agencja Standard & Poor's pozbawiła Vanke statusu inwestycyjnego, a deweloper potwierdził doniesienia, że ​​wszczęto dochodzenie w sprawie dyrektora, co pogłębiło kłopoty sektora nieruchomości.

7 godzin temu

Zapasy ropy w Azji uległy zmianie po atakach irańskich dronów na Izrael

Zapasy ropy w Azji były mieszane po weekendowym ataku irańskiego drona na Izrael, natomiast kontrakty terminowe na ropę naftową niewiele się zmieniły.

Australijska spółka wagi ciężkiej Woodside Energy wzrosła o 0,1%, podczas gdy jej odpowiedniki Santos i Beach Energy wzrosły odpowiednio o 0,38% i 1,02%.

W Japonii jednym z największych wzrostów na indeksie Nikkei 225 była spółka Japan Petroleum, która zyskała 3,08%, podczas gdy Eneos Holdings wzrosła o 0,32%. Jednak indeksy wagi ciężkiej Inpex i Cosmo Energy spadły odpowiednio o 0,29% i 0,58%.

Zapasy ropy w Korei Południowej również były mieszane, przy czym największe pod względem kapitalizacji rynkowej zapasy ropy Kospi SK Innovation spadły o 1,29%. Odpowiednik S-Oil, druga co do wielkości spółka w Korei Południowej, wzrosła o 2,04%.

– Lim Hui Ji

8 godzin temu

Zamówienia na maszyny w Japonii w lutym przekraczają oczekiwania

Zamówienia na podstawowe maszyny w Japonii W lutym znacznie przekroczył oczekiwania, wzrastając o 7,7% miesiąc do miesiąca w porównaniu ze wzrostem o 0,8% oczekiwanym przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

READ  Ta elektryczna cysterna będzie przesyłać czystą energię za pomocą 96 baterii

Jednak w ujęciu rocznym podstawowe zamówienia na maszyny spadły o 1,8%, co stanowi mniejszy spadek niż prognozowany w ankiecie Reuters spadek wynoszący 6%.

Podstawowe zamówienia na maszyny stanowią serię danych o dużej zmienności i są uważane za wiodący wskaźnik wydatków kapitałowych w Japonii.

— Lim Hui Ji, Reuters

8 godzin temu

CNBC Pro: Główny akcjonariusz Nvidii ujawnia, dlaczego sprzedał akcje wzrostu

Akcje Nvidii spadły w tym roku, osiągając ponad 80% w 2024 r., ale główny akcjonariusz ujawnił, dlaczego sprzedał akcje.

Raj Chant, dyrektor zarządzający firmy inwestycyjnej Jennison Associates, powiedział CNBC Pro, że firma sprzedaje swoją pozycję u producenta chipów AI, aby zarządzać ryzykiem, pomimo optymistycznego nastawienia do swoich długoterminowych perspektyw.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o powodach Jennisona.

-Ganesh Rao

9 godzin temu

Ceny ropy naftowej nieznacznie spadają po odparciu przez Izrael zakrojonego na szeroką skalę ataku powietrznego Iranu

W niedzielę kontrakty terminowe na ropę naftową w USA nieznacznie spadły, gdy handlowcy odetchnęli z ulgą po tym, jak Izrael odparł zakrojony na szeroką skalę atak powietrzny Iranu, a Stany Zjednoczone podkreśliły, że chcą uniknąć szerszej wojny na Bliskim Wschodzie.

Kontrakt na ropę May West Texas Intermediate stracił 34 centy do 85,32 dolarów za baryłkę, gdy handel rozpoczął się w niedzielny wieczór. Kontrakty terminowe na ropę Brent na czerwiec nieznacznie spadły do ​​90,18 dolarów za baryłkę. Cena amerykańskiej ropy zamknęła się w piątek na poziomie 85,66 dolarów za baryłkę, podczas gdy światowy benchmark osiągnął poziom 90,45 dolarów. Kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate rozpoczęły rok od ceny 71 dolarów za baryłkę.

W sobotę Iran wystrzelił ponad 300 dronów i rakiet przeciwko celom wojskowym w Izraelu w ramach ataku, który prezydent Joe Biden określił jako… „Bez precedensu.” Pomimo dużej skali irańskiego ataku, spowodował on niewiele rzeczywistych szkód w Izraelu.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, a indeksy S&P 500 i Nasdaq miały sześciodniową passę spadków.

-Spencer Kimball

10 godzin temu

Kryptowaluty spadają z powodu rosnących napięć na Bliskim Wschodzie

Bitcoin i inne kryptowaluty mocno się wyprzedały w sobotni wieczór po tym, jak Iran przeprowadził bezprecedensowy atak dronem i rakietą na Izrael.

W niedzielny wieczór cena Bitcoina wynosiła blisko 65 000 dolarów. Udało mu się częściowo odrobić straty z soboty, kiedy to spadło do niecałych 62 000 dolarów z około 70 000 dolarów. Oznacza to największą sprzedaż Bitcoina od ponad roku.

Inne monety, takie jak Ether, również odnotowały wysoką sprzedaż, w niektórych przypadkach aż o 10%.

– Hakyung Kim, Matt Clinch

10 godzin temu

W sobotę doszło do pierwszego bezpośredniego ataku na Izrael z terytorium Iranu

W sobotni wieczór Iran wystrzelił w kierunku Izraela 300 dronów i rakiet w odpowiedzi na podejrzenie izraelskiego nalotu, w wyniku którego zginęli wysocy rangą irańscy urzędnicy w Syrii. Atak był pierwszym bezpośrednim atakiem na Izrael z terytorium Iranu.

Według rzecznika izraelskiej armii izraelski rząd oświadczył, że zidentyfikował 300 rodzajów dronów i rakiet i był w stanie przechwycić „99%” z nich zmierzających na terytorium Izraela.

— Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *