Jak twórcy kontynuacji postanowili wybrać nowy film Czarna Pantera i co ujawniono w głównych napisach końcowych

Lupita Nyong’o, Chadwick Boseman i Letitia Wright Czarna pantera. (Zdjęcie: © Marvel / © Walt Disney Studios Motion Pictures / dzięki uprzejmości Everett Collection)

Za całą trasę promocyjną dla Czarna Pantera: Wakanda na zawszeoraz reżyser i współscenarzysta Ryana Cooglera wokół palców Jak wyglądał oryginalny scenariusz długo oczekiwanej kontynuacji przed tragiczną śmiercią Chadwicka Bosemana w 2020 r.

Coogler da mu znać, że głównym tematem nadal jest żal, ponieważ król Bosemana, T’Challa, radzi sobie z bólem utraty pięciu lat na Ziemi z powodu bycia ofiarą zaskoczenia Thanosa pod koniec serii. Avengers: Wojna bez granic (Podczas gdy Wakandanie w końcowym produkcie muszą poradzić sobie z bólem utraty T’Challa.)

Ale jest coś ważnego, czego reżyser nie może powiedzieć, bo to psuje film Scena pożyczek brokerskich jest głęboko emocjonalnaw którym okazuje się, że Nakia (Lupita Nyong’o) i nieżyjący już superbohater mieli młodego syna (również o imieniu T’Challa, ale o imieniu Touissant na Haiti, gdzie mieszka z matką).

Coogler przez cały czas planował, że T’Challa zostanie ojcem, dlatego opłakiwał te stracone lata na Ziemi.

„Szczerze mówiąc, o to chodzi [original] Coogler powiedział nam, gdy zapytano go, jakie obrady miały miejsce w sprawie potomstwa T’Challa i Nakii. „Chodziło o to, że T’Challa zostanie ojcem. Więc nie było narady. To był film, który kręciliśmy. A potem [Boseman died]I trochę to zmieniliśmy.

mówi producent Nate’a Moore’a Z pierwszej wersji scenariusza: „W umyśle Ryana chciał zbadać ideę T’Challa po raz pierwszy w obliczu ojcostwa. Więc nie reagował na nic… To była dość interesująca historia pomysł.” [then when Boseman] Rezygnacja z tego tylko z tego powodu nie była właściwa.

„Zdecydowanie nie powinieneś też mówić:„ Och, przygotuj się na nowe dziecko ”. To bardziej jak: „Och, co za interesująca historia”. I myślę, że nadaje wymiar relacjom Nakii z tym mężczyzną i pokazuje głębię ich wzajemnego zaangażowania, co moim zdaniem jest dość silne”.

READ  Żona Jerry'ego Seinfelda, Jessica Seinfeld, 50 lat, absolwentka New York University

Jednak Coogler, Moore, Kevin Feige i reszta zespołu Marvela zasługują na uznanie za znalezienie tak smacznego rozwiązania tego, co stało się wielką debatą wśród fanów w latach od śmierci Bosemana: czy T’Challa powinien zostać przekształcony? Zwolennicy wskazują na fakt, że w ciągu ostatnich 20 lat było trzech Spider-Menów. Przeciwnicy powiedzieli, że przekształcenie tak szybko było brakiem szacunku.

Wraz z wprowadzeniem T’Challa tak młodego, to prawie tak, jakby Marvel w zasadzie mówił, że pewnego dnia może pojawić się nowy T’Challa… ale nie za wcześnie. prawo?

— Tak — mruknął Coogler po długiej pauzie.

Moore jest bardziej zaangażowany: „Dokładnie. Myślę, że masz rację, a zakończenie filmu nie [saying] Przygotuj się na następny, to po prostu: „Hej, jest T’Challa. Nie jest facetem, którego wszyscy znamy i przegraliśmy. I myślę, że z tego powodu bardziej szanuje przegrywanie”.

Czarna Pantera: Wakanda Forever (aka Czarna Pantera II), Letitia Wright, 2022. & # xa9;  Marvel / & # xa9;  Walt Disney Studios Motion Pictures / Dzięki uprzejmości Everett Collection

Letitia Wright Czarna Pantera: Wakanda na zawsze. (Zdjęcie: © Marvel / © Walt Disney Studios Motion Pictures / dzięki uprzejmości Everett Collection)

Oczywiście Marvel nie miał innego wyboru, jak tylko zastąpić Bosemana, jeśli chodzi o płaszcz Czarnej Pantery. Nawet to zapewniło fanom miesiące spekulacji, bez oficjalnego ogłoszenia przed wydaniem i zwiastuna drażniącego, kto to będzie. Jego siostra Shuri (Letitia Wright)? Nakia? Okoye Danai Gurira? Winstona Duke’a Mbako?

W końcu wybrali najbardziej oczywistą opcję, która również nie wyglądała, jakby za bardzo starali się ukryć. Wystarczy spojrzeć na film Plakaty marketingowe i filmowe, z centrum Martwego Shuri Wrighta, ramionami skrzyżowanymi w pozdrowieniu z Wakandy. Shuri zostaje również Czarną Panterą w komiksachNawiasem mówiąc, fabuła obejmuje również Wakanda na zawszeGłównym antagonistą jest Namor (Tinoc Huerta).

„To była jedyna rozmowa, jaką odbyliśmy” — mówi Moore. „To interesujące, ponieważ znamy rozmowy online. Ale jestem też wielkim fanem komedii. Jeśli myślisz o publikowaniu, jest to poniekąd nieuniknione. A kiedy myślisz o tym narracyjnie, biorąc pod uwagę historię, którą opowiadaliśmy, największy wpływ na to ma śmierć T’Challa. I prawdopodobnie jest jedyną osobą, która ma narzędzia, by przywrócić płaszcz Czarnej Pantery, ponieważ jeśli pamiętasz pierwszy film, Killmonger i tak zniszczył całą murawę w kształcie serca.

READ  Night Country - Issa Lopez i Barry Jenkins przejmują kontrolę

„Mówiąc narracyjnie, miało to sens. A z punktu widzenia purysty myślę, że to naprawdę jedyna opcja. Wezwania do M’Baku lub Okoye brzmiały dla mnie bardziej jak gra w rzutki… a Letitia Wright to potwierdza”. opowiada o przejściu Shuri od miejsca, w którym się zaczyna do miejsca, w którym się kończy, w tym filmie jest historią o tym, dlaczego powinieneś być Czarną Panterą”.

Czarna Pantera: Wakanda na zawsze gra teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.