Jim Irsay z Colts: Zwolnienie Daniela Snydera zasługuje na „poważne rozważenie”

Komentarz

NOWY JORK – W dniu, w którym kontrowersje wokół właściciela Washington Commanders, Daniela Snydera, zdominowały publiczną rozmowę, właściciel Indianapolis Colts Jim Irsay powiedział, że wierzy, że właściciele drużyn NFL mają powody, aby rozważyć oddanie Snydera na swoje stanowiska. List do współwłaścicieli wzywający do jedności i zaprzeczający stawianym przeciwko niemu zarzutom.

„Myślę, że będziemy mieć coraz więcej dyskusji na ten temat” – powiedział we wtorek Irsay. „To trudna sytuacja. Uważam, że usunięcie go jako właściciela ma sens [Commanders]. Myślę, że to jest coś, co musimy ponownie rozważyć. Musimy przyjrzeć się wszystkim dowodom i musimy być dokładni w posuwaniu się naprzód. Ale myślę, że należy to poważnie rozważyć.

Irsay mówił na ten temat przez prawie 15 minut przed dużą grupą reporterów w hotelu, w którym właściciele organizowali jednodniowe spotkanie kwartalne. Nie było głosowania w sprawie własności Snydera, którą we wtorek przejęli właściciele. Co najmniej 24 z pozostałych 31 właścicieli musi głosować za usunięciem Snydera. Tanya Snyder wzięła udział w spotkaniu jako przedstawicielka dowódców.

„Nie jesteśmy w Narodowej Lidze Piłki Nożnej” – powiedział Irsay. „I myślę, że franczyzy były wielokrotnie fałszywie przedstawiane przez różnych ludzi i w różnych sytuacjach. A co z nami… W tej lidze jest dużo bliskości. I nie sądzę, niektóre z rzeczy, które Słyszałem, że to nie reprezentuje nas. Amerykanów i świat, dla którego jesteśmy franczyzami. Chciałbym wiedzieć.

Liga i właściciele czekają na wyniki śledztwa prowadzonego przez prawnik Mary Jo White w sprawie Snydera i Commanders, zleconego przez NFL.

„To wysoce niestosowne, ale nic dziwnego, że Irsay wygłasza publiczne oświadczenia oparte na fałszerstwach w mediach” – powiedział rzecznik dowódców. „Podczas trwania śledztwa, panie. Szkoda, że ​​Irsay zdecydował się dziś upublicznić swoje oświadczenie, a grupa nie miała okazji odpowiednio odpowiedzieć na zarzuty. W ciągu ostatnich dwóch lat dowódcy poczynili znaczne postępy. Kiedy ma szansę zobaczyć rzeczywiste dowody w sprawie, pan Snyders mówi, że nie ma powodu, aby rozważać sprzedaż franczyzy. Nie zrobią tego.”

Po spotkaniu, które zakończyło się we wtorek wieczorem, Snyder wysłał list do pozostałych właścicieli za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą.

READ  Matthew Pottinger, były urzędnik Trump NSC, będzie zeznawał na przesłuchaniu 6 stycznia w czwartek

„Chociaż wszyscy jesteśmy zaciekłymi zawodnikami na boisku, jesteśmy częścią tej organizacji, ponieważ kochamy piłkę nożną, nasze drużyny i naszych fanów” – napisał Snyder w liście, którego kopię otrzymał i podpisał The Washington Post. Tylko przez niego. „Posiadanie przywileju posiadania franczyzy w amerykańskim sporcie jest czymś, o czym nikt z nas nie bierze za pewnik. Rozpowszechnianie kłamstw i fałszu na temat którejkolwiek z naszych organizacji szkodzi naszej lidze, naszym graczom i naszym fanom i nie możemy pozwolić im odejść bez kwestionowania .

Komisarz NFL Roger Goodell powiedział, że właściciele zostali poinformowani o postępach w dochodzeniu White’a podczas wtorkowego spotkania.

„To trwa dochodzenie” – powiedział Goodell. „O tym właśnie rozmawialiśmy… Kiedy Mary Jo White zakończy swoje śledztwo, podzielimy się tym z członkami i udostępnimy to publicznie, jak obiecaliśmy wcześniej. I wyraziłem się bardzo jasno. [the owners that] W tej chwili nie ma powodu do jakichkolwiek spekulacji ani dyskusji, dopóki fakty nie będą dostępne. Więc była moja wiadomość do właściciela. I jest mało dyskusji.

Komisja Izby ds. Nadzoru i Reform bada prace komisji i może wydać raport końcowy w nadchodzących tygodniach. Biuro prokuratora generalnego DC Carla A. Racine’a (D), dowódcy oraz Snyder i inni W tej sprawie planuje podjąć dalsze działaniaWedług osoby zaznajomionej ze śledztwem.

Podejście właścicieli NFL do Daniela Snydera z Chiefs staje się coraz trudniejsze

Irsey został pierwszym właścicielem NFL, który publicznie powiedział, że właściciele powinni rozważyć pozbycie się Snydera.

„Uważam, że w najlepszym interesie Narodowej Ligi Piłki Nożnej jest stawienie jej czoła i zajęcie się tym” – powiedział Irsay. „Myślę, że Ameryka, świat, patrzy na nas jako przywódców”.

Goodell powiedział, że nie był ani zaskoczony, ani rozczarowany komentarzami Irsaya.

„Powiedziałem, powiedziałem to członkom: spekulacje bez faktów nie są zbyt pozytywną rzeczą” – powiedział Goodell na konferencji prasowej po spotkaniu. „Myślę, że każdy zasługuje na to, aby poznać fakty i upewnić się, że decyzje podejmowane są na podstawie faktów. Członkowie będą mieli taką możliwość.

READ  Biden wzywa siły obronne w celu złagodzenia deficytu formuły

Goodell odmówił podania terminu zakończenia śledztwa White’a.

Właściciel Dallas Cowboys, Jerry Jones, jest widziany przez tłum reporterów opuszczających hotelowe lobby po wtorkowym spotkaniu. Jones odmówił odpowiedzi na większość pytań, które mu zadano na temat Snydera. „Nie rozmawiałem z nimi”, powiedział Jones, zapytany o to, jak inni właściciele sądzą o Snyderze.

Przed hotelem właściciel New England Patriots, Robert Kraft, zadawał podobne pytania, czekając na swoją przejażdżkę. „Musisz ich zapytać”, powiedział Kraft o komentarzach współwłaścicieli na temat Snydera.

Kilku właścicieli powiedziało The Post w zeszłym miesiącu, że tak wierzą Można poważnie rozważyć Próbuje usunąć Snydera z szeregów franczyzowych ligi, zmuszając go do sprzedaży swojej marki lub głosując za zwolnieniem.

„On musi sprzedać” – powiedział jeden z tych właścicieli. „Niektórzy z nas muszą iść do niego i powiedzieć mu, że musi sprzedać”.

Jeśli nie da się przekonać Snydera, aby zrobił to z własnej woli, zasady NFL wymagałyby głosowania właścicieli, aby zmusić go do sprzedaży.

„Myślę, że nastąpi ruch” – powiedział ten sam właściciel w zeszłym miesiącu. „Musimy zdobyć 24 głosy”.

Zapytany we wtorek, czy wierzy, że 24 właścicieli zagłosuje za usunięciem Snydera, Irsay powiedział: „Myślę, że to możliwe. Ale zobaczymy”.

Irsay powiedział, że głosowanie odbędzie się na dorocznym spotkaniu ligowym w marcu. Wcześniej w grudniu odbywa się regularne spotkanie właścicieli.

— Powiedziałem, że rozważam, poważnie rozważam — powiedział Irsay. „Ale chcę przeprowadzić przed nami pełne śledztwo i zobaczyć, co się dzieje, w tym możliwe nieprawidłowości finansowe. Nie wiem, czy istnieje. Ale to kolejny element, któremu musimy się przyjrzeć.

Była cheerleaderka i kierownik ds. marketingu zespołu, Tiffany Johnston, powiedziała podczas okrągłego stołu Kongresu w lutym, że Snyder nękał ją na imprezie drużynowej, kładąc rękę na jej udzie i popychając ją do swojej limuzyny, śledztwa NFL w sprawie White’a. Snyder zaprzeczył zarzutom, nazywając je „całkowicie fałszywymi”.

W czerwcu The Post podał szczegóły Pracownik twierdzi, że Snyder dokonał na niej napaści seksualnej Podczas lotu prywatnym odrzutowcem w kwietniu 2009 r. Później w tym samym roku grupa zgodziła się zapłacić zwolnionemu pracownikowi 1,6 miliona dolarów w poufnej ugodzie. W zeznaniu sądowym w 2020 r. Snyder Twierdzenia kobiety nazwano „niezasłużonymi”.

READ  Trzęsienie ziemi o sile 7,3 wstrząsa prefekturą Fukushimy

„To niefortunna sytuacja” – powiedział Irsay. „To mnie boli… Założyciele tej ligi nauczyli mnie, że trzeba chronić grę i chronić to, o co nam chodzi. Nie o to”.

Irsay odrzucił spekulacje Raport wydany przez ESPN Snyder mógł wykorzystać prywatnych detektywów do zebrania informacji o Goodell i właścicielach, próbując udaremnić jakąkolwiek próbę usunięcia go.

– Nie wiem o tym – powiedział Irsay. Mnie to mniej obchodzi. Możesz mnie badać, dopóki krowy nie wrócą do domu. To mnie nie wesprze, prywatni detektywi ani nic. Jeśli chodzi o mnie, odciąłem to. To dla mnie nieistotne. te rzeczy. Po prostu skupiam się na problemie. [of] Co wydarzyło się w Waszyngtonie? I dla mnie to naprawdę niepokojące.

Snyder napisał we wtorek w liście do właścicieli, że raport ESPN zawierał „fałszywe i złośliwe oświadczenia” na temat zespołu i jego rodziny. Snyder opisał zarzuty, że prezes zarządu Jason Wright nie miał uprawnień do wprowadzania istotnych zmian w firmie, jako „szczególnie haniebne”. Odmówił zatrudniania prywatnych detektywów w celu uzyskania szkodliwych informacji o właścicielach i Goodell.

„To jest całkowicie fałszywe i bardzo poważnie traktuję zaufanie i dobrą wolę między właścicielami” – napisał Snyder.

W kwietniu komisja Izby Reprezentantów szczegółowo oskarżyła Snydera i grupę o nadużycia finansowe W liście do Federalnej Komisji Handlu. Racine i Republikański Prokurator Generalny Wirginii Jason S. Miares ogłosił, że prowadzą śledztwo. Grupa zaprzeczyła jakimkolwiek nieprawidłowościom finansowym.

Goodell powiedział, że „nie było żadnych zmian” w statusie własności Snydera. Liga Zapowiedziany w lipcu 2021 r., w następstwie wcześniejszego dochodzenia prowadzonego przez adwokat Beth Wilkinson, zespół został ukarany grzywną w wysokości 10 milionów dolarów, a Tanya Snyder, żona Daniela i współdyrektor generalny franczyzy, przejmie kontrolę nad codziennymi operacjami zespołu na nieokreślony czas. Daniel Snyder, jak powiedzieli jego prawnicy w zeszłym tygodniu „Nie podlega już żadnej kontroli NFL” Związany z zaangażowaniem właściciela w codzienną działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.