Kontrakty terminowe Dow: Raport o inflacji pojawi się po rajdzie S&P 500 powyżej 200 dni na temat prezesa Fed Powella

Kontrakty terminowe Dow spadły nieznacznie w czwartek rano, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Nagłówek Salesforce.com zyskuje z dnia na dzień, ale inwestorzy skupią się na czwartkowym raporcie inflacyjnym PCE po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell rozpoczął w środę rajd giełdowy oparty na technologii.
XPrezes Fed Powell powiedział w środę, że tempo podwyżek stóp może zacząć zwalniać na grudniowym posiedzeniu, dając wyraźniejsze poparcie dla mniejszej podwyżki na kolejnym posiedzeniu. Ale Powell trzymał się swojego zdania Że stopa funduszy federalnych prawdopodobnie osiągnie 5% lub więcej. Obecny zakres stóp funduszy federalnych wynosi 3,75%-4%. Powell zauważył również, że wiele czynników wspierających inflację spada. Szef Fed, który wskazał, że recesja może być konieczna, powiedział, że „miękkie lądowanie” jest nadal możliwe.

Nasdaq stanął na przeszkodzie m.in jabłko (AAPL), Microsoftu (MSFT), nvidia (NVDA), Tesli (TSLA) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google) to wszystkie przewagi złożone. Warto zauważyć, że S&P 500 wzrósł, aby wyczyścić 200-dniową średnią ruchomą, która jest głównym obszarem oporu.

W czwartek inwestorzy otrzymają indeks cen wydatków na konsumpcję osobistą za październik, a listopadowy raport o zatrudnieniu zostanie opublikowany w piątek rano.

Tak więc, o ile środowa akcja była zachęcająca, inwestorzy powinni poczekać na reakcję rynku na ważne dane Fed.

Główne zarobki

Salesforce.com (CRM), płatek śniegu (śnieg) I Móc (Móc) prowadził szereg raportów o zarobkach oprogramowania. czyste przechowywanie (PSTG) I sekret Wiktorii (VSCO) również zgłosił.

Akcje CRM mocno spadły w handlu przedsesyjnym Zyski Salesforce osiągnęły szczyt Ale wskazówki były lekkie. Co-CEO Brett Taylor ustąpi, pozostawiając Marca Benioffa jako jedynego CEO. Akcje SNOW również mocno spadły na początku czwartku po początkowym nurkowaniu na słabych podstawach Routing przychodów płatka śniegu. Zapasy funduszu uległy nieznacznej zmianie, ponieważ EPS i sprzedaż nieznacznie przekroczyły tempo.

Akcje PSTG wzrosły skromnie na początku czwartku po tym Czysta pamięć masowa uzyskała najwyższą liczbę wyświetleń w trzecim kwartale I podnieś przedłużenie. Akcje spadły w środę o około 1%, po spadku w ciągu dnia z powodu słabych zysków i wskazówek z… NetApp (NTAP). Akcje VSCO nieznacznie spadły, gdy zyski Victoria’s Secret osiągnęły szczyt, ale sprzedaż nieznacznie spadła.

wczesny czwartek, generał dolara (DJUtrata zysku i ukierunkowany spadek zysku na akcję w czwartym kwartale. Akcje DG spadły, wskazując na ruch poniżej linii 50-dniowej i prawdopodobnie linii 200-dniowej.

READ  Czy Fed może okiełznać inflację bez dalszego niszczenia giełdy? Co dalej dla inwestorów?

Chińscy producenci samochodów elektrycznych Nowy (nie), Lee Otto (LI) I Xpeng (XPEW) Listopadowa sprzedaż zgłoszona na początku czwartku. Nio i Li Auto z nowszymi modelami odnotowały rekordowe miesięczne dostawy. Dostawy Xpeng spadły w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale nieznacznie wzrosły w porównaniu z październikiem, z nadzieją na duży skok w grudniu. Wszystkie trzy akcje spadły w obrocie przedrynkowym po wzroście w środę, wraz z innymi chińskimi nazwami, w nadziei na ponowne otwarcie Covid.

raport o inflacji

Departament Handlu opublikuje indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, preferowaną przez Fed miarę inflacji, o 8:30 czasu wschodniego w ramach swojego raportu o dochodach i wydatkach.

Październikowy indeks cen PCE ma pokazać wzrost o 0,4% w stosunku do września. W ujęciu rocznym inflacja PCE powinna spaść do 6% z 6,2% we wrześniu. Oczekuje się, że podstawowe wydatki na konsumpcję osobistą, które nie obejmują żywności i energii, wzrosną o 0,3%. Oczekuje się, że bazowa inflacja PCE spadnie do 5% z 5,1% we wrześniu.

Raport o inflacji PCE wraz z piątkowym listopadowym raportem o zatrudnieniu pomogą ukształtować oczekiwania na podwyżkę stóp Fed. Indeks cen konsumpcyjnych za listopad zostanie opublikowany 13 grudnia, dzień przed ogłoszeniem grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Wcześniej w środę ADP poinformowało o gwałtownym spowolnieniu zatrudnienia w sektorze prywatnym w listopadzie. Ponadto badanie JOLTs wykazało, że liczba ofert pracy spadła w październiku bardziej niż oczekiwano. Wzrost PKB w trzecim kwartale został zrewidowany w górę bardziej niż oczekiwano, podobnie jak miara inflacji w raporcie.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones spadły o 01% w stosunku do wartości godziwej, ponieważ akcje CRM ważyły ​​na blue chipach. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 10 punktów bazowych do 3,6%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 1%.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy był mieszany przez większą część środowej sesji, następnie wystartował po wypowiedziach prezesa Fed Powella i zamknął się na szczytach sesji.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w środę o 2,2 proc Handel giełdowy. S&P 500 podskoczył o 3,1%. Nasdaq Composite skoczył o 4,4%. Small Capital Russell 2000 wzrósł o 2,7%.

Akcje Apple wzrosły o 4,9 procent, a akcje Google o 6,1 procent, z których oba wzrosły powyżej 50 dni. Akcje Microsoftu i Nvidii, które już przekroczyły swoje 50-dniowe linie, wzrosły odpowiednio o 6,2% i 8,2%. Akcje Tesli wzrosły o 7,7%, powracając do 21-dniowej passy.

READ  SpaceX wystrzeliwuje 46 satelitów Starlink, pocisk lądowy do morza

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 3% do 80,55 USD za baryłkę, ale spadły o 6,9% w ciągu miesiąca. Nadzieje China Covid na ponowne otwarcie również podniosły ceny kontraktów terminowych na miedź.

Rentowności obligacji skarbowych i perspektywy wyższych federalnych stóp procentowych

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych odwróciła się w dół, spadając o 5 punktów bazowych do 3,7%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która jest ściśle powiązana z polityką Fed, spadła do 4,33%, mimo że Powell spodziewał się, że stopa funduszy federalnych osiągnie najwyższy poziom co najmniej 5%.

Szanse na podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych wynoszą obecnie około 79% wobec 66% po wtorku. Rynki nadal postrzegają kolejny ruch o pół punktu jako lekkiego faworyta w lutym, ale szanse na ruch o ćwierć punktu wynoszą ponad 45%.


Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Fundusze giełdowe

pomiędzy Najlepsze fundusze inwestycyjneInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(wzrost o 1,8%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) wzrosła o 2%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) spadła o 4,4%, przy czym Microsoft i CRM mają oba główne komponenty. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) skoczył o 5,7%, przy czym akcje Nvidii utrzymywały się najwyżej.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) zaliczka 3,75% oraz Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA (kolebka) o 2,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(wzrost o 0,5% i Financial Select SPDR ETF)XLF) wzrosła o 1,7%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) dodał 2,4%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 7,7% i ETF ARK Genomics)ARKG) 6,5%. Akcje Tesli pozostają głównym holdingiem za pośrednictwem ETF Ark Invest.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy dokonał w środę znacznego ruchu w górę pod względem dużego wolumenu po komentarzach prezesa Fed Powella.

S&P 500 odbił się od bliskiej 21-dniowej linii do maksimum 4000 i po raz pierwszy od siedmiu miesięcy porusza się powyżej 200-dniowej linii.

Indeks Nasdaq Composite, który spowalniał rajd na rynku, prowadził w środę do wzrostów. Odzyskał 21-dniową linię i poziom 11 000, by ustabilizować się na najwyższym poziomie zamknięcia od dwóch miesięcy. Akcje Apple, Microsoft, Google, Nvidia i Tesla odnotowały w środę silne wzrosty, ale nie jest jasne, który z nich poprowadzi obecny trend zwyżkowy.

READ  Akcje SQ rosną w miarę najlepszych szacunków zysków w związku z akwizycją post-push

Russell 2000, który przerwał 21-dniową passę w ciągu dnia, odbił się i odzyskał 200-dniową przewagę. Indeks Dow Jones, który przewodził obecnym wzrostom na rynku, powrócił na najwyższy poziom od siedmiu miesięcy.

Tracący inwestorzy byli kierowani przez szeroko zakrojone zyski. Wiele blue chipów, które w środę znajdowały się pod presją, zwyżkowało.

Podczas gdy w środę było wiele pozytywnych działań, S&P 500 pozostał poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Raport o inflacji PCE za październik w czwartek i raport o zatrudnieniu za listopad w piątek mogą wzmocnić odbicie w górę w środę lub doprowadzić do cofnięcia.

Należy pamiętać, że obecny rajd rynkowy przyniósł kilka dużych zysków w ciągu jednego dnia, ale potem miał trudności z robieniem postępów w ciągu następnych kilku dni lub tygodni.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Na giełdzie trwała mocna sesja, ponieważ główne indeksy i akcje blue chipów podjęły zachęcające kroki.

Inwestorzy prawdopodobnie będą zwiększać ekspozycję w środę i to może zadziałać.

Ale nadal istnieją dobre powody, aby jeszcze nie zwiększać ekspozycji. S&P 500 przekracza linię 200 dni, ale nie zdecydowanie. Takie postępowanie prawdopodobnie oznaczałoby szczyt długoterminowej linii trendu niższych szczytów na wykresie tygodniowym. Zdecydowanie przekroczenie tego obszaru może być silnym sygnałem, że obecny trend zwyżkowy to coś więcej niż tylko bessowy rajd rynkowy.

Będzie to jednak wymagało pozytywnej reakcji na dane o inflacji i nadchodzący raport PCE o zatrudnieniu.

Inwestorzy powinni pilnie pracować nad swoimi listami obserwacyjnymi, obserwując obiecujące akcje z różnych sektorów. Ale zdecydowanie bądź na bieżąco. Rajd rynkowy może być w punkcie zwrotnym, ale w jakim kierunku się obróci.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *