Mieszkańcy Tucson rozproszyli się po Polsce, aby nieść pomoc ukraińskim uchodźcom

Tucson, Arizona (Cold News 13) – Podczas gdy wojna na Ukrainie trwa, mieszkańcy Tucson wkraczają z pomocą.

Według ONZ ponad 5 000 000 Ukraińców uciekło ze swojej ojczyzny do sąsiednich krajów.

Polska przyjęła prawie 3 000 000 Ukraińców i tutejsi mieszkańcy pracują, aby dostarczyć uchodźcom i ich zwierzętom tak potrzebne zasoby.

„Nie sądzę, że gdybyś powiedział nam sześć miesięcy temu, że będziemy siedzieć w Polsce, uwierzylibyśmy ci. Ale sytuacja stała się znacznie bardziej tragiczna” – powiedziała Liz Becker, dyrektor generalna Greater Good Charities.

Toxonan, Baker i Noah Horton przybyli do Polski w tym tygodniu, ale zespół naziemny z organizacji charytatywnej pracuje z uchodźcami od marca.

Baker i Horton dołączają do zespołu, aby pomóc w opracowaniu długoterminowego planu pomocy Ukraińcom uciekającym z ich rozdartego wojną kraju.

„Plan jest taki, aby nadal zapewniać ten poziom wsparcia, a to pomaga nam robić to bardziej wydajnie i efektywnie” – powiedział Horton, dyrektor operacyjny głównych głównych organizacji charytatywnych. pozwala nam dystrybuować te zasoby w najbardziej efektywny sposób.” .

Zespół wspiera uchodźców i ich zwierzęta domowe darowiznami w postaci żywności, środków medycznych, opieki weterynaryjnej i nie tylko.

Do tej pory zespół rozdał 200 ton karmy dla zwierząt i ponad 6 milionów posiłków uchodźcom w Polsce i innych krajach sąsiednich.

„Jest tu problem z zasobami. Jest problem z zasobami, wkładając rzeczy. Nawet w banku żywności rozmawialiśmy o tym, jak trudno jest teraz przenosić rzeczy za pomocą lodówki, a oni właśnie skomentowali, wiesz, że ci biedni ludzie byli jedząc tę ​​samą żywność w puszkach przez tygodnie” – powiedział Baker.

Para była tam zaledwie kilka dni temu, ale powiedzieli mi, że to, co zobaczyli, było niezgłębione. Są zdumieni siłą Ukraińców i życzliwością, jaką widzieli w sąsiednich krajach.

„Duch narodu ukraińskiego i sposób, w jaki ich sąsiedzi zgłaszają się z pomocą, to coś, co na pewno zostanie ze mną” – powiedział Horton.

READ  Książę i księżna Walii: William i Katarzyna „tworzą własną przyszłość” | Król Karol III

Mają nadzieję, że ich rodacy Toskańczycy nauczą się czegoś z ich misji.

„Mamy nadzieję, że zainspiruje to ludzi na całym świecie do wyjścia i zrobienia czegoś. Nie mówię tylko o Ukrainie, mówię o niej w ich codziennym życiu” – powiedział Becker.

W tym czasie Baker i Horton pojadą do wielu miast w Polsce i będą wolontariuszami w bankach żywności, schroniskach dla zwierząt oraz ośrodkach dla kobiet i dzieci przed wyjazdem 5 maja.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę na pomoc humanitarną na rzecz ukraińskich uchodźców lub śledzić misję Greater Good Charities, możesz znaleźć więcej informacji tutaj.

Copyright 2022 Aktualności KOLD 13. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *