Nie dziwię się, że Tractor Supply złamało swoje obietnice dotyczące różnorodności i środowiska


Efektem jest odwrócenie postępu w otwieraniu możliwości dla grup zmarginalizowanych, które wcześniej nie mogły znaleźć określonej pracy, uczęszczać do niektórych szkół ani gromadzić bogactwa na równych zasadach ze swoimi białymi sąsiadami.

On gra

  • David Plazas jest dyrektorem ds. opinii i zaangażowania w sieci USA TODAY w Tennessee.

W 2020 roku Amerykanie umieścili w mediach społecznościowych czarne kwadraty, aby wyrazić swój protest przeciwko rasizmowi i brutalności policji po zabójstwie George’a Floyda w Dzień Pamięci z rąk funkcjonariusza policji w Minneapolis.

Firmy wydały ważne oświadczenia, zobowiązując się do zwiększenia swoich zobowiązań na rzecz pełnego wykorzystania różnorodności, równości i włączenia społecznego – zatrudniania większej liczby osób kolorowych, inwestowania w organizacje kierowane przez niedostatecznie reprezentowane grupy i przeprowadzania większej liczby szkoleń letnich, co stało się znane jako „rachunek rasowy”. Celem było wzmocnienie biznesu przy jednoczesnej inwestycji w ludzi.

Inicjatywy na rzecz różnorodności nie były niczym nowym, ale eskalacja retoryki i działań była uderzająca i imponująca.

Niektórzy obserwatorzy zastanawiali się jednak, czy to nie jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

W odcinku podcastu Tennessee Voices z 3 lipca 2020 r., który prowadzę, przeprowadziłem wywiad z Jackie Akbari, liderem społeczności, biznesu i różnorodności w rejonie Nashville, który napisał: „Jackie Akbari zwracał szczególną uwagę na to, co mówią i jak mówią tak powiedział. Czy był to świadomy kaprys społeczny, czy też był to znak radykalnej i transformacyjnej zmiany?

Pracodawcy z Tennessee pozostają zaangażowani W stronę różnorodności, równości i włączenia pomimo odrzucenia

Niedawna wiadomość, że Tractor Supply z siedzibą w Brentwood w stanie Tennessee wycofała się ze swoich inicjatyw po agresywnej kampanii w mediach społecznościowych przeciwko różnorodności, równości i włączeniu społecznemu, pokazuje, że przynajmniej w tym przypadku nowa moda zwyciężyła nad wszelkimi rzeczywistymi zmianami.

READ  Kryptowaluty nie mają wartościowego wyniku - nie dodają się do społeczeństwa jak inne inwestycje - Bitcoin Polecane News

Krytycy „kultury anulowania” stosują obecnie tę taktykę, aby dogonić „przebudzenie”.

W 2021 r. dyrektor generalny Tractor Supply Hal Lawton pochwalił swoją firmę jako lidera w zakresie polityki DEI i ESG (środowiskowej, społecznej i ładu korporacyjnej) oraz wezwał inne firmy, aby poszły w jego ślady.

Mówił o zyskach i kulturze „Wspólnej siły” i zakończył swój gościnny felieton w The Tennessean, pisząc: „Tractor Supply może i zrobi więcej. Pochwalamy inne firmy, które również podjęły działania i zachęcamy innych, aby zrobili to samo”.

Przez te trzy lata wiele się wydarzyło:

  • Tennessee i inne stany przyjęły przepisy ograniczające programy nauczania w oparciu o obawy, że krytyczna teoria rasy – teoria akademicka na szkołach prawniczych – może zostać zaszczepiona w umysłach uczniów szkół podstawowych, średnich i college’ów. W ten sposób uczniowie nie poznają niewygodnych prawd z przeszłości, które państwo uważa za „pojęcie powodujące podziały”.
  • Zakazy książek i cenzura stały się normą w stanowych organach ustawodawczych, a oskarżenia o tzw. „świadomość” przedostają się do środowiska akademickiego. Ostatecznym rezultatem było wymazanie historii napisanych lub napisanych przez osoby czarnoskóre lub homoseksualne, nawet opowieści o Martinie Lutherze Kingu Jr. i Ruby Bridges, sześcioletniej dziewczynce, która zdezegregowała swoją szkołę.
  • Orzeczenie Sądu Najwyższego z 2023 r., które zakończyło akcję afirmatywną przy przyjęciach na studia, zachęciło urzędników do stosowania decyzji sędziów do wszystkich aspektów życia. Później tego samego roku prokurator generalny stanu Tennessee Jonathan Scrimetti wysłał list do dyrektorów generalnych firm z listy Fortune 100, ostrzegając ich przed polityką różnorodności i „preferencjami opartymi na rasie przy zatrudnianiu i zawieraniu umów” w świetle orzeczenia Sądu Najwyższego.

Słownik Google definiuje „uważność” Takie jak: „Jakość czujności i zainteresowania kwestiami społecznymi”. niesprawiedliwość Ale to słowo stało się synonimem opisania ludzi, którzy przykładają nadmierną uwagę do tych tematów kosztem wolności myśli innych lub wolności słowa. Jak na ironię, lekarstwem, do którego uciekali się krytycy, było uciszenie „świadomości” przed sądem opinii publicznej i/lub ustawodawstwa.

READ  Dolar jest na dobrej drodze do najmocniejszego tygodnia od 2022 roku

Opór nie pochodzi tylko ze strony wpływowych mediów społecznościowych i konserwatywnych aktywistów, którzy stosują taktykę „anulowania kultury”, o którą kiedyś oskarżali liberałów w celu „oszukiwania”, nękania lub bojkotu firm. Pochodzą one również ze sponsorowanych przez państwo polityk i przepisów, które mają na celu poważną korektę obietnic złożonych na rok 2020.

Skutkiem tej polityki jest odwrócenie postępu w otwieraniu możliwości dla grup zmarginalizowanych, które wcześniej nie mogły znaleźć określonej pracy, uczęszczać do niektórych szkół ani gromadzić bogactwa na równych zasadach ze swoimi białymi sąsiadami. Jest to bardzo niepokojący fakt, gdy zbadamy, dlaczego tak się dzieje oraz kto w dalszym ciągu wspiera te polityki i czerpie z nich korzyści.

Beneficjenci ustawy o prawach obywatelskich chcą tych samych praw, a nie więcej

Ruch wahadłowy nie jest niczym nowym. Konstytucja Tennessee z 1796 r. zezwalała wolnym czarnym mężczyznom na głosowanie, ale wersja z 1834 r. znosiła to prawo. Po wojnie domowej Rekonstrukcja obiecała bardziej równe społeczeństwo, ale potem przyszła segregacja prawna, publiczny lincz i podatki pogłówne, które nieproporcjonalnie dotknęły czarnych obywateli.

Sześćdziesiąt lat temu w lipcu tego roku prezydent Lyndon Johnson podpisał ustawę prawo dotyczące praw obywatelskich, Chodziło o wyrównanie sytuacji i naprawienie błędów z przeszłości.

Szkody niewolnictwa, ograniczenie prawa do głosowania dla kobiet i osób kolorowych oraz przepisy Jima Crowa dotyczące segregacji mają długotrwały wpływ na zdolność ludzi do „życia, wolności i dążenia do szczęścia” – twierdzi Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych z 1776 r.

Nowo chronieni obywatele nie domagali się specjalnych praw; Raczej domagali się równych praw. Teraz jasne jest, że przesuwając granice i zadając pytania, stawia się ich na swoim miejscu.

Krytycy różnorodności, równości i włączenia społecznego twierdzą, że ich sukces jest albo niesprawiedliwy wobec innych obywateli, albo nieuzasadniony, albo niezasłużony.

READ  W jaki sposób kryzys płynności związany jest ze stosem Ethereum Lido

Wiele firm w dalszym ciągu inwestuje w swoje inicjatywy na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego, nawet jeśli starają się bagatelizować lub zmienić ich znaczenie. W rezultacie polityka i programy tych firm stają się nieistotne lub przynajmniej mniej ważne.

Tak więc, choć decyzja Tractor Supply o wycofaniu się z DEI i ESG była rozczarowująca, nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę dzisiejsze środowisko polityczne w Ameryce.

Ponieważ inne firmy zastanawiają się, jak pójść dalej, zamiast porzucać swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności, równości, włączenia społecznego, społeczności i zarządzania, muszą toczyć trudne dyskusje wewnętrzne i zewnętrzne na temat tego, co sprawdziło się od 2020 r., a co nie. i jak iść do przodu, nie sprawiając wrażenia, że ​​wszystko się udało. To nie miało żadnego znaczenia.

David Plazas jest dyrektorem ds. opinii i zaangażowania w sieci USA TODAY w Tennessee. Jest członkiem rady redakcyjnej The Tennessean. Prowadzi i moderuje podcast wideo Tennessee Voices Głosy Tennessee I Głosy latynoskie z Tennessee Biuletyny. Zadzwoń do niego pod numer (615) 259-8063 lub napisz do niego e-mail na adres [email protected] Lub zapisz go na Twitterze @DavidPlazas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *