Niewidzialne ściany w kosmosie mogą wyjaśniać problem, który wprawił naukowców w zakłopotanie

Jednym z największych wyzwań dla naszego tradycyjnego rozumienia wszechświata jest tak zwany „problem z dyskiem satelitarnym”. Zasadniczo naukowcy są zdezorientowani tym, że mniejsze galaktyki krążą wokół większych galaktyk w cienkich, płaskich płaszczyznach, a nie po chaotycznych orbitach, których można by się spodziewać w modelu zimnej ciemnej materii lambda (ΛCDM) – „bardzo udanym modelu”, który określa sposób, w jaki obserwujemy przestrzeń. .

Aby obejść ten problem, naukowcy zakładają teraz, że cząstki zwane „symetriami” generują w przestrzeni niewidzialne ściany, które astronomowie nazywają „ścianami pola”. To z kolei tworzy to, co astronomowie Aneesh Naik i Clare Burrage z University of Nottingham opisują jako potencjalną „piątą siłę” w fizyce.

Naukowcy sądzą, że mogą mieć wyjaśnienie, dlaczego mniejsze galaktyki krążą wokół większych galaktyk na czymś, na płaskich płaszczyznach. Źródło zdjęcia: Biblioteka zdjęć i filmów NASA

w Znaleziono nowy artykułjak wspomniano wcześniej BGR, para powiedziała, że ​​była w stanie zademonstrować efekt za pomocą „prostej symulacji modelu gry, który obejmuje satelity przypominające punkty i nieskończoną ścianę pola”. Nowa teoria jest godna uwagi, ponieważ wyjaśnia problem dysku satelity bez eliminowania ciemnej materii.

Ciemna materia to nieświecąca materia, która stanowi około 85 procent materii we wszechświecie. Może przybierać różne formy, od słabo oddziałujących cząstek po losowo poruszające się wysokoenergetyczne cząstki powstałe w następstwie Wielkiego Wybuchu.

Ciemna materia wciąż nie jest dobrze zrozumiana przez naukowców. Ostatnio naukowcy byli zaskoczeni rozmytą galaktyką, w której wydawało się, że brakuje ciemnej materii. Jak większość reszty wszechświata, jego prawdziwa natura pozostaje tajemnicą.

W międzyczasie naukowcy będą nadal badać potencjał „symetrii” za pomocą bardziej szczegółowych symulacji. Aby uzyskać więcej wiadomości naukowych, sprawdź, jak NASA planuje wykorzystać Unreal Engine 5 do przygotowania astronautów na Marsa, a także jak nowo odkryte skamieliny ujawniają różnice między pradawnymi psami a naszymi wiernymi towarzyszami.

READ  Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

Źródło obrazu na blogu: Biblioteka zdjęć i filmów NASA

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość bezpośrednio na the_katbot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *