Nowy premier Wielkiej Brytanii: kim będzie i kiedy rozpocznie się jego kadencja?

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Wielka Brytania dowie się w poniedziałek, czy Rishi Sunak lub Liz Truss przejmą funkcję lidera partii i premiera. Oczekuje się, że Truss wygra.

Krótki Boris Johnson, ale zmartwiony Jego kadencja jako premiera dobiegła końca Dobrowolne ustąpienie po jednym kryzysie to zbyt wiele nawet dla człowieka, którego kiedyś określano jako „pokrytego teflonem”. W następnych tygodniach wielu członków jego partii i rządu rzuciło kapelusze na ring lub zrezygnowało z wyścigu.

Trwający kilka miesięcy wyścig o najwyższe miejsce partii – i jedno z najpotężniejszych stanowisk na świecie – zakończył się w końcu głosowaniem w całej partii. Każdy opłacany członek partii, w tym osoby mieszkające za granicą, musiał złożyć kartę do głosowania 2 września, aby mieć coś do powiedzenia w którymkolwiek z tych Dwaj pozostali kandydaci zastąpią Johnsona.

Przewodniczący Komitetu 1922, złożonego z posłów torysów, ogłosi w poniedziałek wynik głosowania.

Królowa Elżbieta mianuje brytyjskiego premiera Balmoral, a nie Pałacem Buckingham, ze względu na obawy związane z mobilnością

wyścig jazdy

Alan Mendoza, dyrektor wykonawczy Henry Jackson Society, powiedział Fox News Digital, że istnieją: „Bez wątpienia” Truss wygraI że zwycięstwo Sunaka „będzie niczym cud”.

„Myślę, że kiedy przyszło na imprezę, było to oczywiste bardzo wcześnie [Sunak] Nie był faworytem, ​​po prostu dlatego, że język, którym posługuje się Liz Truss, bardziej odpowiada potrzebom Partii Konserwatywnej” – wyjaśnił Mendoza. Myślę, że była reakcja przeciwko, powiedzmy, dużym wydatkom i, wiecie, podatkom na rząd Borisa Johnsona”.

Kandydaci na przywódców konserwatywnych Liz Truss i Rishi Sunak stoją razem, gdy biorą udział w wydarzeniu w ramach kampanii przywódczej Partii Konserwatywnej w Londynie 31 sierpnia 2022 r.
(Reuters/Hannah McKay/zdjęcie pliku)

Wśród najbardziej zróżnicowanej grupy kandydatów w wyborach do przywództwa partii w historii Wielkiej Brytanii są Sunak, 42-letni były kanclerz i kanclerz skarbu, oraz Truss, 47-letni sekretarz stanu do spraw zagranicznych. Sprawy Wspólnoty i Rozwoju.

READ  Rosyjski poseł w Polsce uderza czerwoną farbą na cmentarzu wojennym

Sunak dowodził oskarżeniem w sprawie oskarżenia Johnsona, kiedy on i Sajid Javid, były sekretarz stanu ds. zdrowia i opieki społecznej, złożyli rezygnację niemal jednocześnie. Zrobił to w odpowiedzi na obronę Johnsona swojego odpowiednika Decyzja o mianowaniu przedstawiciela konserwatystów Chrisa Pinchera Jako wiceprezes Whip Johnson przyznał jednak później, że wiedział o skargach na nadużycia seksualne przeciwko ministrowi.

Notatnik reportera: Kiedy Margaret Thatcher i Michaił Gorbaczow spotkali się na cześć Ronalda Reagana

Truss stanowił wyraźny kontrast do Sunaka i nadal wspierał Johnsona, dopóki nie ogłosił, że ustąpi ze stanowiska premiera.

V. Przekładnie dźwiękowe

Każdy minister miał inne podejście, próbując przekonać partię, że ma wizję przyszłości kraju. Sunak skupiony na wysokości Inflacja w Wielkiej BrytaniiTruss obiecała obniżkę podatków po objęciu urzędu.

Sunak skupił się również na przywróceniu „zaufania” do kierownictwa po wielu skandalach Johnsona.

Kandydatka na przywódcę konserwatywnego Liz Truss przemawia podczas wywiadu z brytyjskim prezenterem radiowym Nickiem Ferrari podczas hałaśliwej imprezy w ramach kampanii przywódczej Partii Konserwatywnej w Londynie, 31 sierpnia 2022 r.

Kandydatka na przywódcę konserwatywnego Liz Truss przemawia podczas wywiadu z brytyjskim prezenterem radiowym Nickiem Ferrari podczas hałaśliwej imprezy w ramach kampanii przywódczej Partii Konserwatywnej w Londynie, 31 sierpnia 2022 r.
(Reuters/Hannah McKay)

Wydaje się jednak, że lojalność Truss wobec Johnsona, a także jej podejście do radzenia sobie z rosnącymi trudnościami finansowymi w oparciu o podatki, opłaciło się. Według większości analityków wczesna i zdecydowana przewaga Sunaka zakończyła się fiaskiem, czyniąc Truss faworytem.

„To, co mówi Liz Truss, to to, że chociaż była to obca frakcja, mówi: Słuchaj, daj mi szansę, a obniżę podatki i dam ci więcej wolności. Myślę, że to przesłanie było bardzo popularne wśród Jadel Mendozy. , na oddolnym poziomie partii.

Tysiące Borisa Johnsona chcą pozostać u władzy, ale establishment partyjny nie chce gryźć

głosowanie na partię

Neil Gardiner, dyrektor Margaret Thatcher Center for Freedom, zauważył, że Sunak w pierwszej turze głosowania przewodzili parlamentarzystom, podczas gdy w ostatniej turze liczy się około 200 tys. członków partii, co skłaniałoby się bardziej ku trudniejszym trybom. podejście liniowe.

READ  Setki ukraińskich żołnierzy ewakuowanych z hut Azowstal 82 dni po ataku | Ukraina

„Myślę, że widać, że członkostwo w partii, oddolna Partia Konserwatywna, jest prawie na prawo od partii parlamentarnej jako całości, a Liz Truss startowała jako kandydatka Thatcher” – powiedział Gardiner dla Fox News Digital. „Zdecydowana większość członków Partii Konserwatywnej jest na prawicy i według sondażu zdecydowanie popierali Liz Truss.

Brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak, centrum, słucha, jak premier Boris Johnson przemawia na cotygodniowym posiedzeniu gabinetu na Downing Street 17 maja 2022 r. w Londynie.

Brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak, centrum, słucha, jak premier Boris Johnson przemawia na cotygodniowym posiedzeniu gabinetu na Downing Street 17 maja 2022 r. w Londynie.
(Henry Nichols-WPA Paul/Getty Images)

„Rishi Sunak jest zdecydowanie centrum Partii Konserwatywnej, a nie politykiem Thatcher”.

Członkowie mają wybór Głosuj pocztą Lub po raz pierwszy oddaj kartę do głosowania online. Brytyjski oddział wywiadu Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) przełożył wcześniejsze głosowanie zaplanowane na początek sierpnia ze względu na obawy dotyczące włamań do systemu głosowania – obawy, które wielu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa nadal zgłasza do tego terminu. do Strażnika.

„Nie mamy technologii umożliwiającej bezpieczne głosowanie online, dlatego nie powinniśmy być wdrażani w wyborach wysokiego ryzyka” – powiedział Peter Ryan, profesor bezpieczeństwa stosowanego na Uniwersytecie Luksemburskim. Powiedział Wall Street Journal,. „I traktuję to jako duże ryzyko… W tej chwili, z wyjątkiem poważnego przełomu koncepcyjnego, nie widzę, jak można to zrobić”.

W ten historyczny dzień, wrzesień. 2, 1945, II wojna światowa kończy się, kiedy Japonia oficjalnie poddaje się nam, aliantom

przejąć władzę

Po ogłoszeniu zwycięskiej partii zmiana musi nastąpić szybko. Johnson formalnie zrezygnuje we wtorek rano, a nowy przywódca partii obejmie urząd – z małym zwrotem akcji.

„Po raz pierwszy za jej rządów Jej Wysokość nie będzie w Londynie ani Windsor w związku z inwestycją nowego premiera, ale w Szkocji”, zauważył Mendoza, powołując się na obawy związane z problemami z mobilnością, takimi jak wakacje 96-letniego króla w Balmoral. „następnie , Zwycięzca musi udać się do Szkocji Oprócz wykonywania sekcji. A potem natychmiast powinni zabrać się do pracy, oczywiście wybierając rząd, a potem niższe stopnie ministerialne”.

Obroty gabinetów pozostają tajemnicą, chociaż niektórzy wybrani ministrowie, m.in. Minister obrony Ben WallacePowinni pozostać na swoich stanowiskach, aby zapewnić poczucie ciągłości. Gardiner zasugerował, że nawet 80% stanowisk w rządzie może mieć członków.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Jednak analitycy spodziewają się, że nowy rząd rozpocznie się w środę z obsadzeniem wszystkich stanowisk.

„Rozumiemy, że w środę rano odbędzie się posiedzenie gabinetu i wielkie przemówienie” – powiedział Mendoza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.