Partygate: Boris Johnson ukarany grzywną za imprezy związane z blokadą na Downing Street

LONDYN – Policja prowadząca śledztwo w sprawie serii napadów pijackich na Downing Street 10 ogłosiła, że ​​premier Boris Johnson był jednym z winowajców po tym, jak we wtorek ogłosili, że nałoży kolejne 30 grzywien za naruszenie surowych przepisów dotyczących blokowania epidemii. Przeprosił i powiedział, że nie sądzi, że łamie jakiekolwiek zasady i że nie zamierza odejść.

Jednak do korupcji jeszcze daleko.

Według brytyjskich historyków Johnson był pierwszym brytyjskim premierem uznanym za winnego naruszenia prawa w czasach nowożytnych. I ostatecznie werdykt parlamentu może być ostatecznie ważniejszy niż ocena policji.

We wtorek krytycy Johnsona wezwali do jego rezygnacji.

19 czerwca 2020 r. premier został ukarany grzywną za naruszenie przepisów swojego rządu poprzez udział w spotkaniu „dwóch lub więcej osób w domu” w sali gabinetowej na Downing Street.

To jest Przyjęcie urodzinowe – Uczestniczyło około 30 osób, piosenka i ciasto – Żona premiera, Gary Johnson, zorganizowała mężowi niespodziankę.

Na ilu imprezach Lockdown uczestniczyli Boris Johnson i personel? Oto przewodnik.

Gary Johnson i sekretarz skarbu Rishi Sunak byli wśród osób cytowanych przez policję we wtorek w ramach dochodzenia karnego. Kilkanaście partii rządowych Podczas epidemii.

W wieczornym oświadczeniu skierowanym do nadawców oraz w wywiadzie dla BBC Johnson powiedział, że zapłacił grzywnę i „jeszcze raz przeprosi”.

Według jego relacji, pewnego dnia, kiedy rząd był pełen spotkań i wizyt w szkole, „uczestniczył w krótkim spotkaniu… trwającym mniej niż 10 minut, podczas którego pogratulowałem personelowi”.

„Muszę szczerze powiedzieć, że w tamtym czasie nie wydawało się, że mogło to naruszyć zasady” – powiedział. „Ale oczywiście policja dowiedziała się inaczej. W pełni szanuję wynik ich śledztwa”.

Premier powiedział dalej: „Rozumiem gniew, jaki odczuwa wielu, że ja sam nie przestrzegałem zasad wprowadzonych przez rząd, który kierowałem, aby chronić społeczeństwo, iz całego serca akceptuję, że ludzie mają prawo. Spodziewaj się lepiej ”.

Podobnie jak jej mąż, rzeczniczka Gary’ego Johnsona powiedziała, że ​​zapłaci grzywnę.

READ  Nate Diaz-Tony Ferguson, Kamchat Simaev-Kevin Holland teraz górna karta

Londyńska policja metropolitalna poinformowała we wtorek, że w związku z lokautem nałożyła grzywnę w wysokości 50 na urząd i dom premiera oraz pobliski gabinet.

Policja Nie nazwany Kto jeszcze został ukarany grzywną, bez względu na to, na jakich imprezach uczestniczyli lub czy 50 grzywien trafiło do 50 różnych osób. Ale w miarę trwania procesu ci, którzy uczęszczają na więcej spotkań, mogą zostać narażeni na wyższe grzywny – w tym Johnson.

Uczestnicy są często uważani za pracowników rządowych.

12 kwietnia rzecznik Johnsona potwierdził, że brytyjski premier Boris Johnson zostanie ukarany przez policję grzywną za uczestnictwo w imprezach podczas lokautu wirusa Corona. (Wideo: Alexa Juliana Art / The Washington Post, Zdjęcie: The Washington Post)

Osoby, które zostaną ukarane grzywną, otrzymają najpierw „standardowe mandaty karne”. Wtedy mogą zapłacić 200 200 (263 USD) – połowę, jeśli zapłacą natychmiast. Albo mają 28 dni na walkę z grzywnami, dodatkowe śledztwo policyjne w tej sprawie – a może nawet wycieczkę na salę sądową.

Chociaż grzywny wynoszą tylko dwieście funtów każda, koszty polityczne dla Johnsona i jego rządu mogą być znaczne.

W przeszłości premier usiłował bagatelizować partie jako „wydarzenia robocze”. Wcześniej przeprosił za niektóre spotkania, nazwał je błędnie i obiecał uporządkować zachowanie na Downing Street. Ale, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, powtórzył, że on i jego personel nie naruszyli żadnych zasad.

Teraz Johnson jest teraz kojarzony z zachowaniem przestępczym, które może być drobne. A ci, którzy go krytykują, powiedzą, że premier jest zboczeńcem, wręcz kłamcą, niewiarygodnym.

Jego los mógł zależeć od pytania, czy celowo wprowadził Parlament w błąd, zapewniając, że „wszystkie wytyczne zostały w pełni przestrzegane w numerze 10” i „nie zostały naruszone żadne reguły rządowe”.

Prezydent Szkocji Nicola Sturgeon powiedział, że zarówno Johnson, jak i Sunak powinni zrezygnować. Przywódca Opozycyjnej Partii Robotniczej, Khair Stormer, powiedział, że na Downing Street 10, gdzie mieszka i pracuje Johnson, panuje „powszechna przestępczość”.

Tymczasem Ed Davey, lider Liberalnych Demokratów, wezwał parlament do ponownego zebrania się w celu przedyskutowania wotum nieufności wobec premiera.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

READ  Światowe akcje rosną wraz ze wzrostem danych Reutera o inflacji w USA

W ciągu kilku godzin od ogłoszenia grzywny we wtorek, biuro prasowe premiera nadal podkreślało rolę Johnsona jako lidera w czasie wojny, dając dziennikarzom możliwość odczytania jego wcześniejszej rozmowy z prezydentem Bidenem.

Jeśli jego koledzy torysi uważają się za głupców, poparcie dla premiera może teraz osłabnąć w jego własnej partii.

Los Johnsona leży w rękach innych konserwatywnych prawodawców, którzy mogą sprowokować wyzwanie dla przywództwa, jeśli 54 konserwatywnych posłów złoży wotum nieufności.

Steven Fielding, historyk polityczny z University of Nottingham, powiedział, że Johnson mógł być pierwszym brytyjskim premierem, który złamał prawo od XVII wieku lub wcześniej.

To było „szokujące, ale nie szokujące”, powiedział.

„Pośród największych rzeczy, ogromnym szokiem i korupcją jest to, że premier Wielkiej Brytanii skłamał na ten temat, łamiąc własne prawa”.

Z drugiej strony Fielding powiedział: „Wiedzieliśmy, że zanim Boris Johnson został premierem, kłamał i wprowadzał ludzi w błąd, aby udali się tam, gdzie chce. Minęło dużo czasu i nie mogliśmy się tego doczekać.

Johnson od dawna ma luźny związek z prawdą. Został zwolniony z pracy jako dziennikarz w Times of London za dokonanie cytatu. Stracił też prezydenturę Partii Konserwatywnej, ponieważ kiedyś przyznał się do kłamstwa na temat romansu.

Co by było, gdyby okazało się, że zarówno Johnson, jak i Sunak uczestniczyli tylko w przyjęciu urodzinowym zorganizowanym przez żonę premiera, Singlang? Być może wielu uznałoby to za wykroczenie, a nie przestępstwo.

Policja prowadzi śledztwo 12 spotkańW tym quizy, świętowanie wina i serów, zaproszenia „BYOB” – i alkohol przywieziony taczkami.

Miały one miejsce podczas nakazanych przez rząd śluz, w których rodzinom odmawiano dostępu do bliskich w szpitalach, a liczba osób uczęszczających na pogrzeby była niska.

Była impreza Dzień przed pogrzebem księcia FilipaCiche pożegnanie w zamku Windsor, najlepiej zapamiętanym z filmu Królowa Elżbieta II siedzi sama I nosiła maskę w kościele św. Jerzego, gdzie było 30 żałobników.

READ  Dziesiątki tysięcy ewakuowano, gdy pożar w Kolorado spalił setki domów | Wiadomości o pogodzie

Wcześniejsze wewnętrzne śledztwo w sprawie spotkań wykazało „poważną porażkę”, niepowodzenie kierownictwa i nadmierne spożycie alkoholu w przestrzeganiu standardów oczekiwanych przez niektórych urzędników państwowych.

Analitycy powiedzieli, że odwołując się do „wytycznych i zasad” otaczających partie, celowo wprowadzając parlament w błąd, Johnson zwróciłby uwagę na pytanie, czy naruszył „ustawę ministerialną” lub kodeks postępowania, jakim powinni się kierować brytyjscy politycy. . Downing Street „śledzony przez cały czas”. Jeśli narusza prawo, musi zrezygnować zgodnie z konwencją. Za egzekwowanie tego kodeksu odpowiada premier Wielkiej Brytanii.

Pod koniec 2020 roku minister spraw wewnętrznych Johnsona, Priti Patel, została uznana winną naruszenia kodeksu po dochodzeniu w sprawie zarzutów znęcania się. Johnson nie podjął żadnych dalszych działań i nadal występuje w tej roli.

Biorąc pod uwagę wojnę na Ukrainie, niektórzy krytycy kwestionują, czy to właściwy czas, aby Wielka Brytania zmieniła swoich przywódców. Inni wskazują, że Wielka Brytania zmieniła premierów podczas I i II wojny światowej.

Sunak jest szefem skarbu i odpowiada za finanse i budżet kraju. Było to jedno z „najlepszych urzędów w stanie” i kiedy Johnson otrzymał pierwsze wezwania do rezygnacji z partii, wielu członków partii konserwatywnej spekulowało, że Sunak może być dobrą alternatywą.

Ale już nie. Sunak jest pod intensywną inwigilacją od zeszłego tygodnia, kiedy brytyjskie gazety ujawniły, że jego żona Akshata Murthy nie płaciła brytyjskich podatków od zagranicznych dochodów.

Murthy jest miliarderem posiadającym miliony udziałów w Infosys, indyjskiej firmie technologicznej założonej przez jego ojca. Chociaż Murthy mieszkała z mężem w Wielkiej Brytanii, starała się o status „niemieszkalny” w brytyjskich zeznaniach podatkowych. Jego status podatkowy jest wymieniony przez kilku podwójnych obywateli. To legalne, ale optyka jest okropna.

Do przybycia furgonetek w zeszłym tygodniu zarówno Sunak, jak i Murthy przebywali w rezydencji kanclerza przy Downing St.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *