Plan SpaceX i T-Mobile Muska, aby połączyć telefony komórkowe z satelitami i zwiększyć zasięg sieci komórkowej

25 sierpnia (Reuters) – amerykański operator sieci bezprzewodowej T-Mobile US Inc (TMUS.O) Firmy ogłosiły w czwartek, że wykorzystają satelity Starlink należące do Elona Muska, aby zapewnić dostęp do sieci użytkownikom mobilnym w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, przedstawiając plany podłączenia telefonów komórkowych użytkowników bezpośrednio do satelitów na orbicie.

Musk powiedział, że nowe plany, które będą towarzyszyć istniejącym usługom komórkowym T-Mobile, zmniejszą zapotrzebowanie na wieże komórkowe i zapewnią usługę wysyłania SMS-ów i zdjęć, szczególnie w sytuacjach awaryjnych w odległych obszarach, gdzie nie ma zasięgu komórkowego. Czwartek był jasnym wydarzeniem w należącym do jego firmy ośrodku rakietowym w południowym Teksasie.

Satelity Starlinga wykorzystają średnie pasmo T-Mobile do budowy nowej sieci. Większość telefonów używanych przez klientów firmy będzie kompatybilna z nową usługą, która zostanie uruchomiona z usługami SMS-ów w fazie beta pod koniec przyszłego roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

SpaceX wystrzelił prawie 3000 satelitów Starlink okrążających niską Ziemię od 2019 roku, więcej niż rywale OneWeb i Amazon.com Inc. (AMZN.O) Projekt Kuipera.

Satelity Starlink nowej generacji SpaceX, które mają zostać wystrzelone, gdy tylko rakieta Starship nowej generacji będzie w pełni zbudowana, będą miały większe anteny, które pozwolą telefonom komórkowym łączyć się bezpośrednio z siecią T-Mobile, powiedział Musk.

„Budujemy specjalne anteny. To naprawdę zaawansowane anteny” – powiedział. „Ważne jest to, że nie musisz kupować nowego telefonu. Telefon, który masz obecnie, będzie działał”.

Tymczasem operatorzy telekomunikacyjni w USA ścigają się, aby zbudować część średniej częstotliwości swoich sieci 5G, aby dogonić T-Mobile.

READ  Nagranie policyjne w Arkansas: 2 zastępców w zawieszeniu i 1 funkcjonariusz na urlopie administracyjnym po opublikowaniu nagrania brutalnego spotkania z mężczyzną przed sklepem

Pasmo średnie lub pasmo C okazało się idealne dla 5G, ponieważ zapewnia dobrą równowagę pojemności i zasięgu.

Operator powiedział, że zamierza kontynuować transmisję głosu i danych po fazie beta usług SMS.

Firma łączności satelitarnej AST SpaceMobile Inc (AST.O) Stworzenie globalnej, szerokopasmowej sieci komórkowej w kosmosie, która będzie współpracować z urządzeniami mobilnymi bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Joe Rowletta w Waszyngtonie, Akasha Srirama i Evy Mathews w Bangalore; Montaż przez Rosalbę O’Brien i Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *