Po awarii trwającej 4 miesiące statek kosmiczny New Shepard pozostaje w zawieszeniu

Zbliżenie / Rakieta i statek kosmiczny New Shepard są widoczne podczas misji NS-22 w sierpniu 2022 roku.

niebieskie pochodzenie

Minęły ponad cztery miesiące od premiery New Shepherd firmy Blue Origin Skończyło się niepowodzeniem. Na pokładzie nie było ludzi, tak jak podczas suborbitalnej misji badawczej, ale ta porażka od tamtej pory blokuje flotę New Shepard.

Jedyny główny silnik rakiety uległ awarii po około 1 minucie lotu, na wysokości około 9 km, ponieważ chował się po przejściu przez okres maksymalnego ciśnienia dynamicznego. W tym momencie w silniku BE-3 wybuchł duży pożar, a system ewakuacyjny napędzany silnikiem rakietowym w kapsule New Shepard wystrzelił zgodnie z przeznaczeniem, wycofując kapsułę z dala od eksplodującego pocisku. Kapsuła doświadczyła dużych sił przeciążenia podczas tego powrotu, ale wydawało się, że bezpiecznie wylądowała.

Trzy dni po tym incydencie z misją New Shepard-23 ponadpartyjne kierownictwo Podkomisji Izby Reprezentantów ds. Przestrzeni Kosmicznej i Aeronautyki Wysłałem wiadomość do Federalnej Administracji Lotnictwa, wzywając do dokładnego dochodzenia. W wywiadzie dla Ars pod koniec tego miesiąca przewodniczący podkomisji, przedstawiciel USA Don Baer, ​​D-Va., wezwał Blue Origin do zachowania przejrzystości.

„Jestem bardzo za przejrzystością i mam nadzieję, że FAA bardzo szybko to zrobi” – powiedział Baer. „Zdecydowanie zachęcam Blue Origin do zachowania jak największej przejrzystości, ponieważ buduje to zaufanie. Nie musi to nastąpić z dnia na dzień, ale byłoby miło informować ludzi o postępach, jakie robią”.

Firma nie zastosowała się do tej rady. Firma Blue Origin, założona przez Jeffa Bezosa ponad dwie dekady temu, była w dużej mierze nieprzejrzysta w swoich działaniach podczas swojego istnienia, rzadko oferując przebłyski swojej pracy poprzez starannie przygotowane kampanie PR. Sam Bezos prawie nigdy nie rozmawia z dziennikarzami kosmicznymi o działalności firmy. Kontynuowano śledztwo w sprawie New Shepard-23. Jak dotąd Blue Origin nie powiedział publicznie nic o awarii, swoich dochodzeniach ani kolejnych krokach.

READ  Części księżyca mogą zapewniać temperatury odpowiednie dla ludzi

Oparte na Realizacja Został przesłany do FCC w zeszłym tygodniu i wygląda na to, że Blue Origin może być ukierunkowany na okres od 1 kwietnia do 1 czerwca tego roku na nadchodzący lot New Shepard. Jednak rzecznik firmy powiedział, że niewiele należy odczytywać z tej daty, ponieważ nie jest ona powiązana z konkretną premierą. „Oczywiście składamy wnioski o autoryzację odnawialną FCC, aby zapewnić ciągłość naszych premier” – powiedział rzecznik.

Kolejnym pytaniem jest, czy będzie to misja bezzałogowa, czy załogowa. W chwili wypadku Blue Origin latał dwoma różnymi systemami New Shepard. kanał RSS HG Wellsa Kapsuła latała w misjach naukowych na Boosterze 3 i nowszym RSS Pierwszy krok Latał na misjach załogowych na Boosterze 4.

Booster 3, który wystrzelił nieudaną misję we wrześniu, był najstarszą operacyjną rakietą firmy, debiutując w grudniu 2017 r. Firma wykorzystywała swoją najnowszą rakietę, Booster 4, wyłącznie do startów z udziałem ludzi. Zawiera pewne modyfikacje z Booster 3, aby zakwalifikować go jako pocisk klasy ludzkiej.

Blue Origin może wybrać lot z załogą na Boosterze 4, lot testowy bez załogi na rakiecie lub wystrzelenie nowego boostera z modyfikacjami wprowadzonymi w wyniku dochodzenia w sprawie wypadku New Shepard-23. Firma nie odpowiedziała na zapytania o to, która rakieta poleci w następnej kolejności i czy na pokładzie będą ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *