SpaceX kończy testy rakiet kosmicznych w ramach przygotowań do pierwszego startu orbitalnego

Prototyp Starship 24 jest ułożony na szczycie prototypu Super Heavy Booster 7 w zakładzie firmy w pobliżu Brownsville w Teksasie 9 stycznia 2023 r.

SpaceX

SpaceX ogłosił w poniedziałek, że zakończył poważny test swojego najnowszego prototypowego statku kosmicznego, ponieważ firma przygotowuje się do pierwszego orbitalnego wystrzelenia rakiety.

Prototyp Starship 24, ułożony na szczycie prototypu Super Heavy Booster 7, został zatankowany w zakładzie SpaceX Starbase w Teksasie w teście znanym jako „próba w mokrych ubraniach”. Chociaż test nie obejmuje odpalenia silników rakietowych, standardową praktyką podczas opracowywania nowego pojazdu napędzanego paliwem płynnym jest wykazanie, że można go bezpiecznie napełnić przed startem, a także zweryfikowanie kroków odliczania do startu.

„To był pierwszy raz, kiedy w pełni zasilany, zintegrowany statek został załadowany ponad 10 milionami funtów paliwa”, powiedział SpaceX w tweecie.

Starship to prawie 400-metrowa rakieta zaprojektowana do przenoszenia ładunków i ludzi poza Ziemię. Ważny jest również plan NASA dotyczący powrotu astronautów na Księżyc, ponieważ SpaceX wygrał kontrakt o wartości prawie 3 miliardów dolarów od agencji w 2021 roku.

Zapisz się tutaj, aby otrzymywać cotygodniowe wydania biuletynu CNBC Investing in Space.

Próba wystrzelenia statku kosmicznego na orbitę stanowi kolejny krok w testach rakiety w locie. Minęły prawie dwa lata, odkąd firma przeprowadziła ostatni test w locie na statku kosmicznym W.L.L Pod koniec ubiegłego roku SpaceX przejął prowadzenie w swoim obiekcie Starbucks To w Teksasie, gdzie firma naciska, aby rozpocząć kolejną premierę.

SpaceX ma jeszcze kilka kroków do wystrzelenia kolejnego statku kosmicznego, w tym planowane uruchomienie testowe wszystkich 33 silników w bazie wspomagającej rakiety Super Heavy. Firma też potrzebuje Zezwolenie na start FAA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *