Spotkanie akcjonariuszy Tesli: Elon Musk dokucza produktom, ostrzega przed „12-miesięcznym wyzwaniem”

Tesli (TSLADyrektor generalny Elon Musk zasugerował podczas wtorkowego spotkania akcjonariuszy, że nadchodzą nowe produkty Tesli, jest otwarty na ogłoszenia, potwierdził, że w tym roku odbędzie się dostawa Cybertruck, a także ostrzegł, że gigant EV nie jest odporny na globalne wyzwania gospodarcze.
XSpotkanie odbyło się we wtorek wieczorem w fabryce Tesli w Austin i miało miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Musk ogłosił, że na Twitterze pojawi się nowa osoba, sygnalizując akcjonariuszom TSLA, że może mieć więcej czasu do spędzenia z globalnym gigantem samochodów elektrycznych.

Podczas tego spotkania panował pewien poziom niepewności, ponieważ Tesla prawdopodobnie zdecydował się ujawnić nowe szczegóły dotyczące Cybertrucka, odnowionego Modelu 3, pojazdu elektrycznego nowej generacji, aktualizacje dotyczące rozwoju akumulatorów i nie tylko. Jednak kierownictwo Muska i Tesli w większości milczy na te tematy.

Dyrektor generalny Tesli podkreślił we wtorek, że następne 12 miesięcy będzie „trudne” i że „Tesla nie jest odporna na globalne środowisko gospodarcze”.

Tymczasem Musk nie ogłosił we wtorek żadnych nowych produktów, mówiąc: „to nie czas”. Szef Tesli dodał jednak, że w przygotowaniu są dwa projekty.

„Chcę tylko potwierdzić, że faktycznie tworzymy nowy produkt” – powiedział Musk. „Są dwa nowe produkty, które, jak sądzę, będą dla was bardzo ekscytujące”.

Musk wyraził również swoją otwartość na wyświetlanie reklam Tesli i obalił pogłoski, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Tesli.

– To nie tak – powiedział.

Akcje Tesli wzrosły o 4,4%, do 173,75 w środę. Podczas handlu na rynku we wtorek indeks TSLA wzrósł o 0,1% do 166,52.

Akcje Tesli straciły około połowy swojej wartości rynkowej od ostatniego dorocznego spotkania w sierpniu 2022 r.

Akcje Tesli: Aktualizacja Cybertrucka

Musk potwierdził również we wtorek, że dostawa Cybertruck odbędzie się później w 2023 roku.

READ  Problemy z biletami i pasami bagażowymi powodują duże opóźnienia na lotnisku w Austin

„Przepraszamy za opóźnienie, ale w końcu zaczniemy dostarczać Cybertrucks jeszcze w tym roku” – powiedział.

Ale to nie jest tak naprawdę nowe.

Przed wtorkowym spotkaniem Tesla poinformował, że Cybertruck jest „na dobrej drodze do rozpoczęcia produkcji jeszcze w tym roku” z planami dostawy w trzecim kwartale.

Dyrektor generalny Tesli niedawno drażnił się z Cybertruckiem, prowadząc go przez przełomową ceremonię w rafinerii litu Corpus Christi.

Bloomberg poinformował we wtorek, że Tesla ma zamiar rozpocząć próbną produkcję odnowionego Modelu 3 w Szanghaju. Nie jest jednak jasne, kiedy rozpocznie się prawdziwa produkcja w Chinach, a później w Stanach Zjednoczonych

Od Dnia Inwestora Tesli na początku marca firma milczy na temat swojego samochodu nowej generacji, który będzie produkowany w nowej fabryce w Meksyku.

Musk nadal kładzie nacisk na samodzielną jazdę

Musk od dawna reklamuje w pełni autonomiczną technologię Tesli i potencjalną wartość, jaką wnosi ona do marki.

Musk powiedział we wtorek, że w pełni autonomiczna jazda byłaby „dużo lepsza” niż osoba prowadząca samochód. Musk twierdził również, że możliwość modernizacji milionów samochodów, aby przejść z ręcznego na autonomiczny, byłaby „największym wzrostem wartości aktywów w historii”.

Dyrektor generalny Tesli powiedział wcześniej, że „wartość samojezdnego samochodu jest ogromna” podczas rozmowy o wynikach za pierwszy kwartał.

Musk podkreślił również, że ulepszenia w pełni autonomicznej jazdy są „naprawdę bardzo ekscytujące”.

„Tendencja jest bardzo wyraźna w kierunku pełnej autonomii i waham się, czy to powiedzieć, ale myślę, że zrobimy to w tym roku” – powiedział wcześniej Musk, odnosząc się do pojazdów samojezdnych.

Musk napisał na Twitterze 8 maja, że ​​Tesla wprowadzi miesięczny bezpłatny okres próbny dla wszystkich samochodów w Ameryce Północnej, kiedy w pełni autonomiczna jazda będzie „super płynna (nie tylko bezpieczna)”.

Doroczne spotkanie następuje po kwartalnym raporcie

19 kwietnia Tesla odnotowała znaczny spadek zysków w pierwszym kwartale, podczas gdy przychody nie spełniły oczekiwań. Marże zysku globalnego giganta samochodów elektrycznych również spadły poniżej 20%, ponieważ firma wdrożyła agresywną strategię obniżania cen na początku 2023 r. Tesla odnotowała 24% wzrost przychodów do 23,33 mld USD przy zarobkach 85 centów na akcję, co oznacza spadek 20% w porównaniu z 2022 r.

READ  Dow Jones Futures: rajd na rynku jeszcze się nie skończył; Produkcja Tesli w Szanghaju została wstrzymana

Całkowity zysk brutto EV wyniósł 4,5 miliarda dolarów, przy marży brutto Tesli na poziomie 19,3%, co oznacza spadek z 23,8% w czwartym kwartale i 29,1% rok wcześniej.

Marże zysku brutto dla samochodów, z wyłączeniem zezwoleń regulacyjnych i umów leasingowych, spadły do ​​18,3% z 23,8% w czwartym kwartale. To wciąż mniej niż 20% „podłoga” marży brutto, na którą wcześniej kierowała się Tesla.

Musk powiedział analitykom, że Tesla jest „wygodna” z celem produkcyjnym na 2023 rok wynoszącym 1,8 miliona. Jednak zbagatelizował 2 miliony produkcji, które wykorzystał pod koniec czwartego kwartału.

„To burzliwe czasy” – powiedział Musk. „Z punktu widzenia produkcji, jeśli wszystko pójdzie dobrze, mamy tutaj 2 miliony samochodów. Ale to jest zaleta”.


Dow przełamuje wsparcie dla ruchu Bidena w sprawie pułapu zadłużenia; Sisla spróbuje tego


Akcje Tesli

Gigant pojazdów elektrycznych wzrósł o około 67% w stosunku do najniższego poziomu w styczniu, ale znacznie spadł od końca marca. Akcje Tesli są nadal poniżej 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących.

Jeśli akcje Tesli będą się dalej odbudowywać, prawdopodobnie utworzą podwójną bazę z punktem kupna 207,89. Ale w jakim kierunku mogą pójść akcje, wciąż nie jest pewne.

Byki giełdowe TSLA mogą szpiegować agresywne wpisy, takie jak linia 50-dniowa lub być może opadająca linia trendu od szczytu trzymiesięcznej konsolidacji. Jednak stawka jest nadal wysoka, zwłaszcza na obecnym rynku.

Akcje Tesli zajmują ósme miejsce w IBD Grupa Motoryzacyjna. TSLA ma złożoną ocenę 56 z 99. Akcje mają również względną ocenę siły 19. Ocena EPS dla akcji Tesli wynosi 93 z 99.

Śledź Kita Nortona na Twitterze @pracownik dla większego zasięgu.

Może Ci się spodobać:

Zimna wojna technologii amerykańsko-chińskiej rozpala się wraz z powrotem Pekinu do ognia

Zdobądź przewagę na giełdzie dzięki IBD Digital

READ  EKSKLUZYWNY Pekin daje pierwszy ukłon w stronę wznowienia pierwszej oferty publicznej Ant po kampanii uspokajającej źródła

Akcje Tesli w 2023 r.: Gigant pojazdów elektrycznych stoi przed różnymi wyzwaniami na dwóch głównych rynkach

S&P 500, Dow Jones, dryf w dół, ale kupujący podnoszą szewron, Cisco Systems

Czy akcje Tesli są kupowane, gdy Elon Musk ustępuje ze stanowiska CEO Twittera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *