Strumień Chile rośnie na tyle, by połknąć francuski Łuk Triumfalny

(Reuters) – Wykop w Chile podwoił swój rozmiar i jest wystarczająco duży, aby zalać francuski Łuk Triumfalny, co skłania urzędników do nakazu zatrzymania się w pobliskiej kopalni miedzi.

Studnia, która pojawiła się 30 lipca, ma teraz rozpiętość 50 metrów (160 stóp) i spada 200 metrów (656 stóp). Kosmiczna igła z Seattle pasowałaby ciasno do czarnej dziury, podobnie jak sześć posągów Chrystusa Odkupiciela z Brazylii ułożonych twarzą w twarz, z rozpostartymi gigantycznymi ramionami.

National Geology and Mining Service poinformowała późną sobotę, że nadal bada dziurę w pobliżu kopalni Alcaparrosa obsługiwanej przez Canadian Lundin Mining. (LUN.DO)około 665 km (413 mil) na północ od Santiago.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Oprócz nakazu wstrzymania wszelkich prac Służba Geologiczno-Górnicza poinformowała, że ​​rozpoczęła „proces sankcji”. Agencja nie przedstawiła szczegółowych informacji na temat zakresu tego środka.

Lundin nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Firma powiedziała w zeszłym tygodniu, że dziura nie dotknęła pracowników ani członków społeczności i że pracuje nad ustaleniem przyczyny. Czytaj więcej

Lundin jest właścicielem 80% nieruchomości, a reszta należy do japońskiej korporacji Sumitomo.

Początkowo krater w pobliżu miasta Tierra Amarilla miał około 25 metrów szerokości, a na dnie widoczna była woda. Czytaj więcej

Służba Geologiczno-Górnicza poinformowała, że ​​zainstalowała pompy do wydobywania wody w kopalni, a w ciągu najbliższych kilku dni sprawdzi podziemne komory kopalni pod kątem możliwego nadmiernego wydobycia.

Lokalni urzędnicy wyrazili zaniepokojenie, że kopalnia Alcaparrosa mogła zatopić się pod ziemią, destabilizując okoliczne tereny. To byłoby „coś zupełnie niezwykłego”, powiedział lokalnym mediom Cristóbal Zuniga, burmistrz Tierra Amarilla.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

READ  Rosja twierdzi, że nie zaakceptuje ograniczeń cen ropy i przygotowuje się do odwetu

(Raportowanie Marion Giraldo) Pisanie: Dina Pete Suleiman; Edytowanie przez Lisę Schumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *