Zaginiona od 30 lat kobieta odnaleziona żywa w domu w Puerto RicoCNN

Kobieta z Pensylwanii, która zaginęła 30 lat temu i ostatnio mieszkała w domu opieki w Puerto Rico, została uznana za zmarłą przez jej rodzinę, poinformowała jej rodzina i policja na czwartkowej konferencji prasowej.

83-letnia Patricia Gupta była ostatnio widziana w Pittsburghu latem 1992 roku. Zaginiona osoba Wysłane przez Centrum Reagowania Kryzysowego w Pensylwanii.

Jej mąż, Bob Gupta, zgłosił jej zaginięcie kilka miesięcy później jesienią. W tamtym czasie poinformował władze, że nierzadko zdarza się, że jego żona „znika z pola widzenia na krótkie okresy czasu”.

„Pewnej nocy wracam do domu, a jej nie ma i nikt nie wie, gdzie jest” – powiedział Gupta na konferencji prasowej z policją Ross Township.

Po raz pierwszy zostali poinformowani o odkryciu zaginionej kobiety, gdy agent Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej (INTERPOL) i pracownik socjalny z Puerto Rico skontaktowali się z nimi w zeszłym roku, mówiąc, że uważają, że Patricia mieszka w domu opieki dla dorosłych w Puerto. Rico.

„Powiedzieli nam, że przyszedł im na ratunek w 1999 roku, kiedy był w potrzebie na ulicach Puerto Rico” – powiedział wiceprezes Ross Township, Brian Kohlhepp.

Interpol i pracownik socjalny powiedzieli, że Patricia błąkała się po ulicach i przez lata „odmawiała rozmowy o swoim życiu osobistym lub pochodzeniu” – powiedział Kohlhepp.

Kiedy była dorosła, Patricia zaczęła pokazywać pazury, co ostatecznie skłoniło otaczających ją ludzi do skontaktowania się z policją Rossa, powiedział Kohlhepp.

Kiedy była w Pittsburghu, Patricia była „znaną uliczną kaznodzieją”, według zaginionej osoby. Podchodziła do nieznajomych i mówiła im, że miała wizje Najświętszej Maryi Panny i że świat dobiega końca.

„Jej zniknięcie nie było podejrzane, ponieważ wiedzieli, że miała historię zdrowia psychicznego i złożyła oświadczenia innym członkom rodziny, że wyjeżdża, że ​​martwią się, że zostanie umieszczona w placówce opiekuńczej” – powiedział Kohlhepp. Kohlhepp powiedział, że policja wiedziała, że ​​mógł wyjechać z własnej woli.

READ  ACM Awards 2023: Zobacz pełną listę zwycięzców

Jej mąż powiedział, że jego żona rozmawiała o chęci wyjazdu do Puerto Rico, aby zamieszkać w tropikalnym środowisku.

„Zareklamowałem się nawet w gazecie w Puerto Rico, szukając jej” – powiedział Gupta na konferencji prasowej, dodając, że przez lata wydał dużo pieniędzy na jej poszukiwanie.

Patricia i Bob pobrali się 20 lat przed jej zniknięciem, powiedział Kohlhepp CNN. Powiedział również, że Patricia nie ma rodziny ani koneksji w Puerto Rico.

Policja potwierdziła, że ​​kobieta rzeczywiście była Patricią w dziewięciomiesięcznym procesie porównującym próbki DNA dostarczone przez jej siostrę Glorię Smith i jej siostrzeńca.

„Myśleliśmy, że nie żyje przez te wszystkie lata” – powiedział Smith na konferencji prasowej.

Kohlhepp powiedział, że rodzina wiedziała, że ​​to Patricia, gdy tylko zobaczyli jej zdjęcie, jeszcze przed zakończeniem testu DNA.

Smith powiedziała, że ​​kilka razy dzwoniła do domu opieki dla dorosłych w Puerto Rico, ale nie mogła porozumieć się ze swoją siostrą, ponieważ ma ona demencję.

„Nie spodziewaliśmy się tego. To był naprawdę duży szok, wiedzieć, że ona wciąż żyje” – powiedziała jej siostra. „Wiesz, jesteśmy bardzo szczęśliwi i mam nadzieję, że uda mi się ją zobaczyć”.

CNN nie skontaktowało się bezpośrednio z rodziną kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *