Założyciel Archegos Bill Huang i dyrektor finansowy zostali oskarżeni o oszustwa związane z papierami wartościowymi

Prokuratorzy federalni na Manhattanie powiedzieli w środę, że założyciel Archegos Capital Management Bill Huang i dyrektor finansowy Patrick Halligan zostali oskarżeni o oszustwa związane z papierami wartościowymi, oszustwa i wyłudzenia.

Oskarżenie Podobno mężczyźni brali udział W połączonych schematach nielegalnego manipulowania cenami akcji i oszukiwania światowych banków inwestycyjnych i domów maklerskich.

Twierdzili, że oszustwo pana Hwanga zwiększyło portfel Archegos z 1,5 miliarda do 35 miliardów dolarów w ciągu jednego roku i zakończyło się w marcu 2021 roku – i Zawyżona wielkość rynku Od 10 miliardów do 160 miliardów dolarów w tym okresie, wliczając w to pożyczki od firm z Wall Street.

Oczekuje się, że prokuratorzy federalni ogłoszą zarzuty na porannej konferencji prasowej.

Akt oskarżenia twierdzi, że panowie Hwang, Halligan i inni wykorzystywali Archegos do utrwalania dwóch powiązanych ze sobą schematów przestępczych, które szkodzą uczestnikom rynku, pracownikom Archegos i Obciążyła swoich pożyczkodawców miliardowymi stratami.

Najpierw pan Hwang oszukał uczestników rynku, manipulując rynkiem niektórych papierów wartościowych z portfela Archegos, a następnie Doprowadził uczestników rynku do wiary Powodowie twierdzili, że powstałe ceny akcji były wynikiem podaży i popytu, a nie jego oszukańczego zachowania.

„Oskarżeni i ich współspiskowcy wykorzystali Archegos, m.in biuro rodzinne która zainwestowała osobistą fortunę Hwanga, jako narzędzie do manipulacji na rynku i oszustw, z daleko idącymi konsekwencjami.” Zgodnie z aktem oskarżenia, ponad 100 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej ponad 12 firm zniknęło w ciągu kilku dni.

Adwokat pana Hwanga powiedział, że jego klient był „całkowicie niewinny” i „nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że popełnił jakiekolwiek przestępstwo”. Prawnik Halligana powiedział, że jej klient jest „niewinny i zostanie uniewinniony”.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w osobnej skardze o oszustwo cywilne pozwała panów Huanga i Halligana, a także Williama Tomitę, głównego handlowca Archegos, i Scotta Bakera, jego dyrektora ds. ryzyka. Prawnicy panów Tomity i Bakera nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

READ  Kryptowaluty nie mają wartościowego wyniku - nie dodają się do społeczeństwa jak inne inwestycje - Bitcoin Polecane News

Archegos upadł w marcu 2021 i upadł Wysyłaj fale uderzeniowe na Wall Street. Banki starały się zlikwidować pozycje powiązane z Archegos, szybko odcinając dziesiątki miliardów od kapitalizacji rynkowej dużych firm, a kiedy opadł kurz, obsłużyły ponad 10 miliardów dolarów Straty dla kontrahentów Łącznie z

Grupa Credit Suisse AG

I

Morgan Stanley

I

Nomura Holdings Spółka

W Archegos, pan Hwang zbudował duże, skoncentrowane pozycje korporacyjne i zajmował niektóre pozycje w mieszance gotówki i swapów z pieniędzmi pożyczonymi od banków na Wall Street. Pan Hwang Preferowane są swapy całkowitego zwrotu które zapewniły Archegos zyski i straty na akcjach będących podstawą kontraktów swap, podczas gdy ich pożyczkodawcy posiadali papiery wartościowe.

Ich wykorzystanie pozwala inwestorom zachować anonimowość i uniknąć wymogów ujawniania, które przekraczają pewien limit własności, ponieważ technicznie nie są właścicielami akcji.

Kiedy akcje należące do Archegos rosły, Hwang dodał do najbardziej dochodowych akcji, często używając swapów.

Prokuratorzy stwierdzili, że Archegos zazwyczaj kupuje akcje, dopóki nie będzie właścicielem około 5% wyemitowanych akcji firmy, a pan Hwang wymaga dodatkowej ekspozycji poprzez swapy całkowitego zwrotu.

Panowie Halligan, Tomita, Becker i inni, za błogosławieństwem pana Huanga, wielokrotnie wygłaszali fałszywe i merytorycznie wprowadzające w błąd oświadczenia dotyczące portfela Archegos kontrahentom firmy z całej Wall Street, próbując skłonić ich do handlu, udzielenia kredytu i ukrycia poważne ryzyko prowadzenia interesów z Archegos, rzekomo powodami.

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Archegos starał się zdominować rynek dla swoich największych zasobów, składając coraz droższe zlecenia w dniach handlowych w celu podniesienia cen. Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma zaangażowała się również w manipulacyjne transakcje na koniec dnia, aby podnieść cenę zamknięcia posiadanych papierów wartościowych.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​jej obrót niektórymi papierami wartościowymi czasami przekraczał 40% całkowitego dziennego wolumenu obrotu tymi akcjami.

READ  Dolly Parton otrzymuje 100 milionów dolarów nagrody za odwagę i uprzejmość od Jeffa Bezosa i Lauren Sanchez

Chińskie spółki notowane w Stanach Zjednoczonych należały do ​​największych centrów Archegos, wśród których znalazły się akcje, którymi manipulowano

Viacom CBS Spółka ,

Odkrycie Inc. , obecnie znany jako

Warner Bros. Odkrycie Spółka ,

Technologia GSX Spółka ,

Obecnie znany jako Gaotu Techedu Inc. , gigant wyszukiwania internetowego w Chinach

Baidu Spółka

i internetowy sprzedawca luksusowych

Farfetch Sp. z o.o.

Zgodnie z aktem oskarżenia.

Jak Archegos odzwierciedlał rynki?

Pod koniec marca 2021 r., zgodnie z aktem oskarżenia, Archegos miał ponad 10 miliardów dolarów na stanowiskach w GSX, Baidu i

Tencent Music Entertainment GroupI

i ponad 20 miliardów dolarów w ViacomCBS.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała, że ​​Archegos faktycznie posiada ponad 50% wyemitowanych akcji ViacomCBS.

W wiadomości tekstowej wymienionej z analitykiem w czerwcu 2020 r. Huang powiedział, że niedawny wzrost ceny akcji ViacomCBS był „oznaką mojego zakupu”, po którym nastąpiło emoji „łez radości”, zgodnie ze skargą SEC.

SEC podała, że ​​akcje ViacomCBS wzrosły o około 150% w ciągu trzech miesięcy, w okresie, gdy Archegos agresywnie kupował akcje i swapy.

Jednak dynamika faworyzująca Huanga zmieniła się do marca 2021 r., kiedy to jego strategia pozostawiła Archegos „poważnie wystawiony” na wahania niewielkiej liczby akcji. Już pod presją rosnących strat w firmach, w tym Baidu i Farfetch, ogłoszenie dodatkowego finansowania przez ViacomCBS pod koniec marca spowodowało spadek kursu akcji i skutecznie doprowadziło do rozpadu Archegos.

Zamiast sprzedawać pozycje, aby sprostać wezwaniom do uzupełnienia depozytu przez pożyczkodawców, prokuratorzy twierdzą, że Hwang powiedział handlowcom, aby „zaangażowali się w desperacki szał zakupów w celu odwrócenia spadku cen akcji, który stanowi podstawę głównych pozycji Archegos”. Ale wysiłki nie mogły powstrzymać krwawienia.

Napisz do Corinne Ramey w [email protected], Susan Pulliam w [email protected] i Juliet Chung w [email protected]

READ  Wewnątrz planu demontażu EY: dlaczego może radykalnie zmienić kształt Wielkiej Czwórki

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *