x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Opel Meriva

21.06.2012, 10:48 przez Bogusław Korzeniowski

Meriva pierwszej generacji - zaprezentowana jesienią 2002 - zaskoczyła wszystkich uniwersalnością wnętrza Flex Space. Prezentacja następcy była więc oczekiwana z zaciekawieniem, czym tym razem zaskoczą konstruktorzy Opla. Nas również nurtowało to pytanie i po jazdach musimy przyznać…

Meriva zaskakuje. Oferując innowacje, takie jak systemy FlexDoor, FlexSpace, FlexRail , czy FlexFix i wprowadzając niespotykany w klasie poziom wszechstronności, Opel utwierdził wszystkich o swej pozycji na rynku. A co oznaczają hasła Flex?

FlexDoor

W Merivie zagwarantowano dostęp do wnętrza, jak w modelu Rolls Royce Ghost, czyli drzwi tylne są uchylane do przodu. Rozwiązanie to, oprócz większej swobody wejścia do tyłu, charakteryzuje również lepsza ergonomia, gdyż drzwi otwierają się pod kątem prawie 90 stopni, co ułatwia przenoszenie przewożonych przedmiotów. Dodatkowo rodzice mogą stanąć w miejscu zajmowanym zwykle przez otwarte drzwi, co ułatwia pomoc dzieciom przy zapinaniu pasów, a gdy otwarte są drzwi przednie i tylne, system FlexDoors tworzy strefę bezpieczeństwa, gdzie dziecko i rodzice po wyjściu z samochodu nie zostają rozdzieleni płaszczyzną drzwi (ułatwia to kontrolę nad dziećmi). Po przekroczeniu 4 km/h, drzwi automatycznie zostają zaryglowane.

FlexRail

Kolejną innowacją jest przesuwna centralna konsola. Zapewnia ona wygodne i adaptowalne przewożenie różnorodnych przedmiotów codziennego użytku – począwszy od torebek i czasopism, a skończywszy na iPodach czy płytach CD. Dodatkowe miejsce uzyskano między przednimi siedzeniami, podnosząc dźwignię zmiany biegów i montując (w standardzie) elektryczny hamulec postojowy.

FlexSpace

To system znany już ze starszej generacji, ale obecnie ulepszono go pod kątem bardziej intuicyjnej obsługi. Obecnie wystarczy złożyć część środkową, przesunąć skrajne fotele do tylu i delikatnie ku środkowi, aby z trzyosobowej ławki tylnej uczynić wygodną przestrzeń pasażerską dla dwóch osób. Alternatywnie, wszystkie tylne oparcia siedzeń można całkowicie opuścić i uzyskać optymalną przestrzeń do przewożenia bagażu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Opel Mokka – tydzień intensywnej eksploatacji
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Opel Insignia Bi-Turbo 4x4 - Krok w segment premium
3 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.