x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Peugeot 607 - czy warto nabyć używanego Króla Lwa?

04.04.2013, 17:13 przez Bogusław Korzeniowski

Segment pojazdów dla osób z „klasy średniej” jest w Europie zdominowany przez kilku producentów, a najlepiej znane modele to: Audi A6, BMW 5 i Mercedes klasy E.

Coraz większą rolę odgrywają jednak producenci aut popularnych jak Renault, Peugeot,  czy Volkswagen. Wykonane przez nich badania pozwoliły stwierdzić, że atrybutem limuzyny są: duże gabaryty, charakterystyczny przód i nieskazitelna jakość wykończenia. Te zalecenia przyjęli inżynierowie Peugeot opracowując flagowy model 607.

Sylwetka zaprezentowanego w roku 1999 modelu, zupełnie odbiega od kanciastego stylu poprzednika (Peugeot 605), czy potężnej bryły Mercedesa. Przy długości 490 cm, rozstaw osi wynosi 280 cm, a odległości od zderzaków do osi kół po ok. 100 cm. Taki kształt zapewnia idealną proporcję nadwozia z dużym przedziałem pasażerskim, długą maską i estetyczną formą bagażnika. Nie zdecydowano się też na żadne innowacje stylistyczne. Kształt nadwozia ma prosty styl z dużymi, lekko skośnymi światłami, prostą linię szyb bocznych i tylną partię w której zaakcentowano dostojność.

Wnętrze pojazdu pozostaje w symbiozie z linią zewnętrzną. Charakteryzuje je wyjątkowa dbałość o funkcjonalność i ergonomię, połączone z odpowiednią kombinacją dekoracji i kolorów. Oczywiście nie zabrakło dodatków, stosowanych tylko w wersjach luksusowych. Oprócz dopracowanych przez ortopedów siedzeń, pozwalających na pokonywanie bez zmęczenia długich tras (pojazdem pokonaliśmy bez odpoczynków trasę Kraków – Frankfurt), pojazd charakteryzuje się doskonałą izolacją akustyczną. Testowany Peugeot 607 był wyposażony w wielowarstwowe szyby boczne złożone z dwóch warstw szkła, przegrodzonych wkładką z tworzywa sztucznego. Te trzy warstwy przyczyniały się do poprawy tłumienia hałasu, co było przydatne zarówno podczas jazd miejskich, jak i na trasie przy dużych prędkościach.

Dodatkowo pojazd posiada system otwierania/zamykania bagażnika jak stosowany w wersjach najdroższych. Aby uchylić klapę wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, a aby ją zamknąć nie trzeba dotykać brudnych elementów i ściągać jej w dół, ale ... nacisnąć przycisk wewnątrz klapy bagażnika.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Peugeot 308. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
2 komentarze
Poradnik kupującego
Peugeot 407. Typowe usterki. Poradnik kupującego
11 komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

Janusz Kubik

Niedobrze o autach francuskich , mówią ci którzy mieli pecha kupić auto niewłaściwie eksploatowane ,zaniedbane ale było warto bo tanio . Mam peugeota 607 z 2002 r.przejechane ma ponad 250000 km bez żadnej poważniejszej awarii.jest u mnie od 2 lat .dostaje paliwo verwa i wymieniam olej co 5000km .Nie zamienił bym go na żadnego niemca czy japończyka .Mam tanie części i blachę w ocynku ,ale przdewszystkim niesamowitą wygodę podróżowania.Kocham tego dziadka za niezawodność .

7 grudnia 2017 20:16:30 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
Bartłomiej

Witam, pozwolę sobie tylko dodać od siebie, iż moim zdaniem wygoda podrozowania jest zdecydowanie wyzsza niz w np audi a6 z rocznika 2008, tak więc tymbardziej wydaje mi się, że lepiej niż w bmw a nie mowa w ogole o bmw z lat '99 ;) Ojciec miał 607 2.2 benzyna, sam teraz jezdze alfą ale chcialbym przesiasc sie na cos wiekszego i wygodniejszego, a 607 z pewnoscią takie jest. Myślę, ze jesli nie zbankrutuje to po paru latach przesiade sie w wersje v6 ;) pozdrawiam!

1 października 2013 10:09:23 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
Mariusz B.

Wygląda lepiej niż dziwadło Renault Avantime.

29 maja 2013 15:13:09 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
Mariusz B.

Wygląda lepiej niż dziwadło Renault Avantime.

29 maja 2013 15:12:18 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.