x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Lancia oficjalnym samochodem “Taormina Film Fest 2013”

18.06.2013, 09:11 przez Bogusław Korzeniowski

Od 15 do 22 czerwca odbywa się Festiwal Filmowy w malowniczej scenerii greckiego amfiteatru w Taorminie. Flota samochodów Lancia będzie do dyspozycji gwiazd w Taorminie i na czerwonym dywanie.

Piąty rok z rzędu, jako sponsor i oficjalny samochód, Lancia uczestniczy w 59-tej edycji "Taormina Film Fest", odbywającej się od 15do 22 czerwca w malowniczej scenerii greckiego amfiteatru w Taorminie, archeologicznej spuściźnie kraju o ponad 2300 rocznej historii, a dzisiaj sceny najważniejszych imprez kulturalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

"Taormina Film Fest 2013" to wielki pokaz premierowych filmów pochodzących z całego świata, który zdobywa coraz większe znaczenie na mapie festiwali filmowych, zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Poza tym, w ostatnich latach festiwal stał się wydarzeniem wieloaspektowym, które odkryło wiele talentów i jest okazją do dyskusji oraz miejscem spotkań reżyserów, aktorów, operatorów oraz miłośników tego gatunku rozrywki.

Podczas festiwalu Lancia udostępnia swoją flotę złożoną z modeli takich jak: Thema, Voyager, Flavia i Delta, którymi goście, osobowości kinowe oraz gwiazdy filmowe, będą mogły podróżować  po Taorminie i podjeżdżać pod czerwony dywan. Wspomniane modele to nowa dynastia samochodów czerpiąca najlepsze wzorce z dwóch kultur przemysłowych, które w zasadzie osiągnęły jedną tożsamość. Jest ona oparta na tej samej chęci wyróżniania się w przyszłości i na wartościach zapisanych w ich stuletniej historii: stylistyce i innowacyjności.

Przy okazji festiwalu zostanie przyznana nagroda "Taormina Arte Award Lancia" i otwarta Lancia Café, ekskluzywne miejsce spotkań obecne na wszystkich imprezach wspieranych przez markę, będące miejscem spotkań utalentowanych ludzi, producentów, mediów oraz prowadzenia wywiadów z reżyserami i aktorami. W całej Taorminie Lancia Café jest najbardziej ekskluzywnym i przytulnym miejscem, w którym bohaterowie festiwalu będą mogli się spotkać  choćby po to, aby po prostu wypić aperitif w eleganckim i relaksującym otoczeniu.

Poza tym, w specjalnej strefie wystawowej, publiczność może z bliska zobaczyć ostatnie nowości pięciodrzwiowej Lancii Ypsilon: dwa wcielenia Fashion City Car - seria specjalna „Elefantino"  oraz „S MOMODESIGN".

Specjalna seria Elefantino to wybór najbardziej glamour, ale jednocześnie przystępny cenowo. Nowa pięciodrzwiowa Lancia Ypsilon  potwierdza swą niekonwencjonalność i przeznaczenie szczególnie dla ludzi młodych duchem, dzięki przykuwającym wzrok kolorom nadwozia, ozdobnym elementom Glossy Black, nowym wnętrzom Urban look i charakterystycznemu emblematowi ze słonikiem na tylnej klapie.

Druga, specjalna seria „S MOMODESIGN" jest idealną odpowiedzią dla wielkomiejskiej klienteli, która szuka samochodu o dynamicznym wyglądzie, z wyróżniającymi go elementami. „MOMODESIGN" posiada wyłącznie dwukolorowe wykończenie karoserii z matowoczarnym dachem i 15-calowymi, czarnymi felgami aluminiowymi.

Dzięki sponsorowaniu "Taormina Film Fest 2013", Lancia utrwala historyczne powiazania z kinem, naturalnym terytorium komunikacji dla marki, która podziela te same wartości, takie jak: urok, emocje, kultura i piękno, jak i gromadzi publiczność zróżnicowaną pod względem wieku, zawodów i upodobań. Jest to więc bardzo ścisłe powiązanie, jak dowodzi tego zarówno bezpośredni udział niektórych samochodów Lancia w słynnych filmach, wśród których warto chociażby wspomnieć o Sprawcach nieznanych z1958 roku, Fanfaronie z 1962, Głębokiej czerwieni z 1975 i Za skórę gliny z 1981 - jak i wsparcie, które od 2006 roku marka zapewnia głównym festiwalom kinowym wyróżniającym się klasą, stylem, znaczeniem i międzynarodowym charakterem.

Nie można pominąć też operacji typu lokowanie produktu samochodów Lancia w głośnych filmach, tak jak na przykład modeli Thema i Delta w filmie Zakochani w Rzymie (2012), którego scenarzystą i reżyserem był Woody Allen oraz uczestnictwa Delty zarówno w kinowym thrillerze Anioły i Demony (2009) w reżyserii Rona Howarda, jak i w oryginalnych filmach reklamowych z Richardem Gerem. I wreszcie ostatni, lecz nie mniej ważny "She was here" (2012), krótkometrażowy autorski film wyprodukowany przez Lancię, którego scenarzystą i reżyserem był Gabriele Muccino U boku aktorów Francesco Scianny i Heleny Mattsson grają tam nowa Lancia Thema i Flavia.

Podobne artykuły

Aktualności
Lancia „Oficjalnym Samochodem” Pucharu Davisa w Turynie
brak komentarzy
Aktualności
Lancia Thema dla Fernando Alonso
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.