x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Lamborghini Gallardo Squadra Corsa - już nazwa zapiera dech

02.08.2013, 10:50 przez Bogusław Korzeniowski

Squadra Corse to nowa odmiana Gallardo, która ma przenieść emocje towarzyszące jeździe po torze wyścigowym na publiczne drogi... Samochód zadebiutuje podczas targów we Frankfurcie.

Auto ma nawiązywać wyglądem do typowych samochodów wyścigowych, w związku z czym producent zastosował wiele lekkich podzespołów wykonanych z włókna węglowego, duże tylne skrzydło zapewniające odpowiednią siłę docisku podczas jazdy z dużą prędkością oraz maskę silnika ze specjalnymi zaczepami, umożliwiającymi jej szybkie otwarcie. W nadwoziu zastosowano również czarne akcenty dekoracyjne oraz trójkolorowe pasy biegnące wzdłuż bocznych paneli.

Z kolei wewnątrz pojawiła się tapicerka z Alkantary obejmująca nie tylko sportowe siedzenia, ale również deskę rozdzielczą. Inne elementy potęgujące poczucie przebywania w typowo sportowej konstrukcji to m.in. aluminiowe pedały, wstawki z włókna węglowego czy emblematy „Squadra Corse”. Pod maską umieszczono silnik V10 o mocy 570 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią e-gear. Auto ważące 1340 km przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy, natomiast na osiągnięcie 200 km/h potrzebuje nieco ponad 10 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Więcej szczegółów dotyczących konstrukcji poznamy w momencie premiery.

Źródło: Lamborghini, informacja Mototarget.pl

Podobne artykuły

Aktualności
Samochodzik za 2,2 mln euro
1 komentarz
Premiery
Lamborghini Veneno
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.