x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Kia Cee'd II generacji

29.05.2012, 10:03 przez Bogusław Korzeniowski

Tam, gdzie dominuje kilku producentów kompaktów, osiągnięcie sukcesu w segmencie wydaje się możliwe tylko poprzez ogromne nakłady finansowe. Koncern Kia wybrał jednak własną drogę i… wygrał. Obecnie szykuje się do kolejnego ataku. Cee’d , który trafił na rynek w roku 2007, nie powstał jako powielenie koncepcji VW, Forda, Toyoty czy Fiata.

Model został zaprojektowany i skonstruowany w Europie, przez co odpowiadał wymaganiom klientów w Europie, a walory jezdne uwzględniały tutejszy stan nawierzchni i klimat. Model szybko stał się hitem rynkowym, który pozwolił zaistnieć na rynku mało znanej marce Kia. Od drugiego kwartału 2012 w salonach pojawił się następca tego modelu i… nie jest to face lifting.

Nowa sylwetka, nowa karoseria. Już pierwsze spojrzenie na model daje bardzo pozytywne opinie: charakterystyczny przód ze światłami „wyciągniętymi” do połowy błotników, a także zarys szyb bocznych (podkreślony przez chromowaną obwódkę) sugerują, że to prawdziwy przeskok w stosunku do dotychczasowej wersji. Mimo bardzo zbliżonych wymiarów (długość wzrosła o 50 mm do 4 310 mm, wysokość zmniejszono 10 cm do 1 470 mm, a rozstaw osi pozostał bez zmian i wynosi 2 650 mm) pojazd nie jest inaczej opakowaną dotychczasową wersją, ale całkowicie nowym produktem.

Platforma, której użyto w samochodzie ma, pomimo takiego samego rozstawu osi, rozstaw kół przednich większy o 17 mm, a tylnych o 32 mm. Te parametry i mocowane do ramy pomocniczej niezależne zawieszenie (przednie na kolumnach MacPherson i tylne w układzie multi-link) zapewniają odczuwalną poprawę charakterystyki jezdnej i komfortu prowadzenia. Jak mówili przedstawiciele firmy, ich dążeniem było zaprojektowanie samochodu kompaktowego charakteryzującego się walorami jazdy klasy Premium.

Dodatkowo zapewniono (jako opcję) system amortyzatorów Flex Steer™ o trzech trybach pracy − komfortowym, normalnym i sportowym, umożliwiający wybór siły wspomagania i czułości pracy układu, w zależności od warunków jazdy i upodobań kierowcy.

Kia Cee'd II Wnętrze

Również wnętrze zostało całkowicie odmienione. Wprawdzie pierwsze spotkanie to szok ilością przycisków na desce rozdzielczej, ale po zajęciu miejsca okazuje się, iż było to tylko złudzenie. Podstawowe i pomocnicze elementy sterowania zgrupowane są w sposób umożliwiający intuicyjną obsługę przez kierowcę, a wolant kierownicy (to właśnie rozbudowany system sterowania na kole kierownicy stwarza wrażenie ogromnej liczby przycisków) został zaprojektowany, w sposób zapewniające pewne i poprawne przekładanie rąk podczas skrętu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Czy Kia wyznacza standardy motoryzacji?
brak komentarzy
Aktualności
Hybrydowa Kia Optima
2 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.