x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Restylizowana Optima 2014 w Polsce

10.10.2013, 13:26 przez Bogusław Korzeniowski

Dwa lata po europejskiej premierze flagowy model z segmentu D – Kia Optima został poddany zmianom stylistycznym. Optima FL dostępna jest w trzech wersjach wyposażenia i z dwoma silnikami do wyboru a jej ceny rozpoczynają się już od 84 900 zł.

Stworzona pod nadzorem Głównego Stylisty Kia Motors, Petera Schreyera, Optima po liftingu otrzymała zmodyfikowane światła do jazdy dziennej LED, które wzorem innych modeli Kia zostały przeniesione w obrys reflektorów głównych. Dostępne w opcji wyposażenia, zapożyczone z nowej Kii pro_ceed GT, cztero-diodowe lampy przeciwmgielne LED nadają Optimie szczególnej wyrazistości. Kolejnym wyróżnikiem nowej Optimy jest „wyostrzona” krawędź pokrywy bagażnika oraz trzy nowe wzory  17- i 18-calowych felg z lekkiego stopu. Lampy tylne dostępne są opcjonalne w wersji „aureolowej” LED, a podwójne czerwone odblaski zlokalizowano nieco wyżej w pozycji horyzontalnej.

Klienci zainteresowani dalszym uatrakcyjnieniem wyglądu swego samochodu mogą dokupić opcjonalny pakiet stylistyczny „Touring”, w skład którego wchodzi unikalny wzór atrapy chłodnicy, chromowana listwa dolnego wlotu powietrza, dedykowane 18-calowe 2x5-ramienne felgi ze stopu lekkiego, dyfuzor pod tylnym zderzakiem w matowej czerni oraz sportowa, spłaszczona od dołu kierownica.

Ergonomiczny układ kokpitu „zorientowany na kierowcę” z Optimy 2011 pozostaje bez zmian, choć dodano szereg akcentów dekoracyjnych w  zestawie wskaźników, na kole kierownicy, konsoli środkowej, selektorze skrzyni biegów, boczkach drzwi oraz siedzeniach – aby odświeżyć wygląd wnętrza i nadać mu nieco więcej elegancji.

Do wyboru nabywcy Optimy po liftingu jest dwutonowa beżowa lub jednolita czarna kolorystyka wystroju wnętrza. Oferta pokryć siedzeń obejmuje tapicerkę materiałową (poziom M) lub kombinację materiału ze skórą (poziom L). Tapicerka w całości skórzana dostępna jest w poziomie wyposażenia XL. W nowym zestawie wskaźników dominuje wyświetlacz TFT LCD (powiększony z 3,5 do 4,3 cala) podający więcej informacji w czytelniejszej grafice. Nowa kierownica, spłaszczona od dołu w wersji z przekładnią automatyczną wyposażona jest w przyciski sterowania audio i inne funkcje systemowe.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Kia we Frankfurcie - Nowa Kia Soul
brak komentarzy
Aktualności
CENA Kia Optima Hybrid w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.