x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Na wakacje z czworonożnym pupilem

24.07.2012, 23:52 przez konrad

Chevrolet połączył siły z brytyjskim towarzystwem zapobiegania okrucieństwu wobec zwierząt RSPCA (The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals), tworząc listę porad, które pomogą zaplanować bezpieczną i komfortową podróż samochodem z psem lub kotem.

„Podróżowanie ze zwierzęciem to znacznie więcej, niż tylko umieszczenie go w samochodzie i wyruszenie do celu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zapewnisz bezpieczeństwo i komfort podróżowania całej rodzinie”, wyjaśnia David Bowles, dyrektor ds. komunikacji w RSPCA.

„W celu uniknięcia stresu podczas podróży, należy wcześniej ‘odrobić pracę domową’ i poznać potrzeby Twojego ulubieńca, ponieważ niektóre zwierzęta źle znoszą zmianę otoczenia i swoich przyzwyczajeń. Ważne też, aby poznać potrzeby zwierzęcia podczas upałów i wiedzieć, jak sobie radzić z tymi wymaganiami”, dodaje David.

Wskazówki dotyczące podróży samochodem ze zwierzętami:

Eksperci z RSPCA przedstawiają wskazówki, które pomogą odbyć podróż ze zwierzakiem w bezpieczny i komfortowy sposób:

  • Nigdy nie prowadź samochodu ze zwierzęciem na kolanach. Zwierzak powinien zawsze podróżować na tylnym siedzeniu w specjalnej uprzęży przymocowanej do pasa bezpieczeństwa lub w dobrze wentylowanej klatce transportowej.
  • Przyzwyczaj zwierzaka do podróżowania samochodem, zabierając go najpierw na krótkie przejażdżki, a z czasem je wydłużając.
  • Na trzy lub cztery godziny przed wyjazdem podaj swojemu pupilowi lekki posiłek. Nigdy nie karm zwierzaka podczas jazdy – nawet dłuższej.
  • Rób po drodze przerwy na toaletę. Dopilnuj też, aby nie wyskakiwał z samochodu w momencie, w którym chcesz go wydostać z auta.
  • Weź ze sobą duży zapas wody, aby zwierzę zawsze mogło ugasić pragnienie.
  • Nigdy nie pozostawiaj zwierzęcia samego w zaparkowanym samochodzie.
  • Zainwestuj w zestaw podróżny dla zwierzaka obejmujący karmę, miskę, smycz, łopatkę na odpady, plastikowe torby, szczotkę, lekarstwa i zestaw pierwszej pomocy. Zapakuj też ulubioną zabawkę Twojego psa lub kota bądź poduszkę, aby zwierzak poczuł się bezpiecznie.
  • Dopilnuj, aby Twój zwierzak zawsze nosił obrożę z przywieszką z nadrukowanym numerem kontaktowym do Ciebie i miał wszczepiony mikrochip.
  • Zadbaj o to, aby zwierzak miał wszystkie aktualne szczepienia i pamiętaj, aby wziąć w podróż wszelkie zaświadczenia o przeprowadzeniu takich szczepień. Zwierzęta podróżujące po krajach Unii Europejskiej muszą też mieć ważny paszport UE.
  • Jeśli często podróżujesz ze zwierzęciem, zainwestuj w gumowe dywaniki podłogowe oraz wodoodporne pokrycia siedzeń.

Psy lub koty stanowią ważną część życia każdego miłośnika zwierząt, dlatego decyzję o zakupie nowego samochodu należy podjąć z uwzględnieniem ich bezpieczeństwa i wygody, co ułatwi późniejszą eksploatację pojazdu.

„Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przestrzeni, specjalnych elementów z zakresu bezpieczeństwa czy udogodnień technologicznych, takich jak tylne nawiewy usprawniające przepływ powietrza w kabinie pasażerskiej, nowoczesne modele Chevroleta oferują szereg opcji ułatwiających podróżowania ze zwierzętami”, mówi David Bowles.

Oto kilka porad ekspertów RSPCA odnośnie wyboru idealnego samochodu do podróży ze zwierzęciem domowym:

Bezpieczeństwo

Zwierzęta powinny zawsze podróżować na tylnym siedzeniu w specjalnej uprzęży przymocowanej do pasa bezpieczeństwa lub w dobrze wentylowanej klatce transportowej, aby zredukować ryzyko rozproszenia uwagi kierowcy. Klatka musi być przymocowana do pojazdu, żeby w razie gwałtownego hamowania nie przemieściła się. Chevrolety Orlando i Captiva zostały wyposażone w układy kontroli stabilności trakcji, a także system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas ruszania na wzniesieniu (Hill Start Assist), które gwarantują bezpieczną podróż zarówno pasażerom, jak i zwierzętom.

Elementy nadwozia i wnętrza

Idealny samochód do transportu zwierzęcia domowego powinien być szeroki, wysoki i mieć regularne kształty bagażnika – jak na przykład van Orlando – co pozwoli łatwo i szybko zapakować psa lub kota wraz ze wszystkimi akcesoriami. Warto szukać pojazdów wyposażonych w składane na płasko siedzenia, punkty mocowania klatek ze zwierzętami oraz tylne nawiewy, które idealnie sprawdzą się podczas upałów. Ważne są również dodatkowe schowki i uchwyty na napoje, w których można przechowywać wodę i akcesoria niezbędne podczas podróży z pupilem.

Spełnić wszystkie wymagania można zakupując nowy pojazd, ale również przestrzeganie punktów sugerowanych przez RSPCA zaowocuje bezpieczeństwem podróży i pewnością, że czworonożny przyjaciel nie przysporzy nam kłopotów w drodze.

Podobne artykuły

Porady
Początek wakacji to planowanie drogi
brak komentarzy
Porady
Upał spowalnia reakcję
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.