x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi - wzrost sprzedaży dzięki USA

05.06.2014, 17:15 przez Bogusław Korzeniowski

W porównaniu do miesiąca poprzedniego, sprzedaż koncernu Audi również w maju znacząco wzrosła. Na całym świecie, na kupno samochodu marki Audi zdecydowało się blisko 152 tys. klientów – o 10,8 procent więcej niż w maju 2013 r. Do tak dobrego wyniku przyczyniły się zwłaszcza modele A3 (+42,9%), Q3 (+20,8%), a w klasie luksusowych limuzyn – Audi A6 (+9,7%). Od początku roku, koncern z Ingolstadt zwiększył swą globalną sprzedaż o 11,5 procent, oddając do rąk klientów blisko 713 900 samochodów segmentu premium.


„W maju, przede wszystkim sprzedaż w USA, która skoczyła w górę prawie o jedną czwartą, była motorem tak znacznego wzrostu. Konsekwentnie realizujemy nasz strategiczny plan obecności na tamtejszym rynku i jeszcze w tym roku znacząco umocnimy naszą pozycję za oceanem“ – powiedział Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG. „W Europie z kolei, na naszą sprzedaż wpływa zwłaszcza duże zainteresowanie modelami ultra, w tym z ważnych dla nas rodzin modelowych A4 i A6.“  
Sprzedaż kompaktowego Audi A4 wzrosła w maju o 6,1 procent i wyniosła 11 850 egzemplarzy, a w przypadku modelu A6 podskoczyła o 4,8 procent i osiągnęła liczbę 8250 aut. W samych tylko Niemczech, prawie co trzecie zamówienie dotyczy obecnie Audi A6 w wersji ultra, najbardziej oszczędnej w całej rodzinie A6. Od września 2013, do serii modelowych A3, A4, A5 i A6, Audi sukcesywnie dodaje wersje ultra. W maju, portfolio tych najbardziej efektywnych samochodów obejmowało już 22 modele. Do końca tego roku, Audi będzie posiadać w swojej europejskiej ofercie prawie 30 wariantów modeli z przydomkiem ultra. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi - Świetlana przyszłość
brak komentarzy
Technika
Nowy 3,0 Diesel Audi
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.