„Letni kierowcy”

14.08.2012, 12:22 przez konrad

Oglądając zeszłej zimy wiadomości telewizyjne, w których samochody miały problemy z ruszeniem, a kierowcy złorzeczyli na drogowców, można dojść do wniosku, że faktycznie zima jak zawsze zaskoczyła służby drogowe. Jednakże kilka tysięcy kilometrów pokonanych takimi drogami nasuwa jeszcze jedną sugestię – kierowcy nie umieją jeździć.

Nie chcemy usprawiedliwiać drogowców za fakt, iż drogi są nieodśnieżone i nie nadają się do jazd. Co więcej, twierdzenia dyrektorów Zarządu Dróg, że pługi są blokowane i nie mają szans dojechać, można uznać za kiepską wymówkę. O tym, że na danej drodze będzie padać śnieg wiedzą bowiem wszyscy, którzy oglądali prognozę pogody w TV. Jednakże patrząc na kierowców w zimie można zaryzykować stwierdzenie, że jadący samochodami to w większości „letni kierowcy”, coś jakby odpowiednik „niedzielnego kierowcy”. Wraz z pierwszymi opadami ich umiejętności jazdy samochodem spadają bowiem  proporcjonalnie do ilości śniegu. Co więcej, są oni przekonani, że ich sprowadzone ładne BMW, Audi, czy Hondy jadą fantastycznie w każdych warunkach i to kierowcy Fiata, Hyundai’a, czy Kia są zawalidrogami. Tymczasem warto pamiętać o kilku problemach:

Opony zimowe

Sprowadzający samochody, bardzo rzadko decydują się na zakup nowych opon zimowych. To bowiem wiąże się z dużym (a według nich niepotrzebnym) kosztem, a oni całą przeznaczoną na samochód kwotę, wydali już na ładny i bogato wyposażony model.  Zazwyczaj „ubierają” więc swe modele w gumy przywiezione jako „idealne używki”. Tymczasem skuteczność jazdy na śniegu, przy zużyciu opony zimowej o 50 % (a więc, gdy bieżnik jest dość duży) spada o około 70-80%.

Elektroniczni pomocnicy

Kolejny mit, jaki rozpowszechniają osoby, których pierwszym samochodem jest stary „doposażony w elektronikę” Audi, VW czy BMW to fakt elektronicznej pomocy i pewność, że ten samochód skoryguje wszystkie błędy. Nic bardziej mylnego. Luksusowe BMW, Mercedes czy Audi które mają kilkanaście lat, wyprzedzały konkurencję w okresie swej nowości, ale obecnie nad konkurencją mają przewagę techniczną tylko… do modeli z analogicznego okresu. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.