x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT Leon ST 4Drive – sprawność na każdej drodze

24.07.2014, 10:53 przez Bogusław Korzeniowski

Gama modeli SEAT-a z napędem 4x4 stale się powiększa. Do oferty dołączył Leon ST 4Drive – piękne kombi o sportowym charakterze i rodzinnej praktyczności, wzbogacone o stały napęd na wszystkie koła, jest już dostępne na rynku. Dzięki doskonałej trakcji samochód podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej w zakresie bezpieczeństwa i przyczepności w trudnych warunkach drogowych.

Design SEAT-a Leona ST 4Drive łączy funkcjonalność z dynamicznym stylem. To dowód na to, że piękno i praktyczność nie muszą się wykluczać. Samochód przyciąga wzrok ostrymi liniami i smukłą sylwetką, skrywając obszerne wnętrze i bagażnik o pojemności 587 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ta wzrasta do 1 470 litrów, a po złożeniu oparcia fotela pasażera można tu przewieźć przedmioty o długości do 2,67 m.

Napęd 4x4 pierwszy raz w modelu Leon pojawił się w 1999 roku w wersji 1.8 20VT. W dzisiejszym ST 4Drive wykorzystano działające hydraulicznie sprzęgło Haldex V generacji. Dla większego bezpieczeństwa, dynamiki i komfortu, podczas jazdy w normalnych warunkach 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła. Napęd na tył dołącza się niezauważalnie, tylko w razie utraty przyczepności. To pozwala kierowcy w pełni polegać na niezawodnej elektronice i korzystać z radości jazdy.

Najnowsza odsłona napędu 4x4 SEAT-a współpracuje również z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS, stabilizacją toru jazdy ESC oraz systemem automatycznego hamowania po kolizji. Oprócz tego samochód może opcjonalnie posiadać pełne światła LED, aktywny tempomat ACC, System Rozpoznawania Zmęczenia i Asystenta Pasa Ruchu.

Uzupełnieniem dynamicznej natury SEAT-a Leona ST są jego silniki. W wersji 4Drive samochód oferowany jest z jednostkami diesla 1.6 TDI/105 KM lub 2.0 TDI/150 KM. Pierwsza z nich rozpędza auto do „setki” w 12 s, zużywając średnio 4,5 l paliwa na 100 km i emitując 119 g CO2 na km. Mocniejsza odmiana zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,7 s, średnie spalanie na poziomie 4,8 l/100 km i emisję CO2 wynoszącą 124 g/km.

SEAT Leon ST 4Drive jest już dostępny na rynku. Auto z silnikiem 1.6 TDI oferowane jest z wyposażeniem Style, a 2.0 TDI - z Style lub FR. Jak każdy nowy SEAT, Leon ST 4Drive posiada gwarancję na 4 lata lub do 120 000 km przebiegu (w tym dwa pierwsze lata bez limitu kilometrów). Niezależnie od wersji ten samochód pokona komfortowo każdą drogę i nie boi się zjechać na nieutarty szlak.

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Seata Leon ST – sportowy styl kombi
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Seat Leon 180 KM – sportowe ubranko Golfa?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.