x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Pulsar oraz modele NISMO od Nissana w Paryżu

03.10.2014, 10:08 przez Maciek

Ambicja, pewność siebie oraz pasja - to trzy określenia najlepiej opisujące ofertę przedstawioną przez Nissana na Salonie Samochodowym w Paryżu. Honorowe miejsce na stoisku zajmuje zupełnie nowy Pulsar - model, którym Nissan powraca do rywalizacji w segmencie C. Pulsar, który został zaprojektowany i zbudowany z zastosowaniem tej samej filozofii, która leżała u podstaw cieszących się pozycją rynkowych liderów crossoverów marki Nissan, debiutuje na paryskim salonie.

Nowy Pulsar stanowi doskonałe uzupełnienie oferty modelowej Nissana, która jest obecnie najbardziej kompletna w całej historii firmy. Oferując wiodącą w klasie praktyczność i przestronność wnętrza, Pulsar jest dowodem na to, że Nissan zamierza kontynuować wprowadzanie w pojazdach tego segmentu nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oprócz takich układów, jak system hamowania awaryjnego czy reflektory w technologii LED, Pulsar wyposażony jest również w cieszący się uznaniem system kamer 360° oraz pakiet Safety Shield - kompleksowy zestaw podnoszących poziom bezpieczeństwa technologii, w tym zastosowany po raz pierwszy w tym segmencie układ ostrzegający o poruszających się obiektach.

W Paryżu zaprezentowano wszystkie wersje modelu Pulsar, wraz z jego najmocniejszą odmianą - 1.6 DIG-T 190 - która została pokazana tam po raz pierwszy. Charakteryzujący się kilkoma unikalnymi dla niego rozwiązaniami stylistycznymi, model o mocy 190 KM jest sportowym i dynamicznym uzupełnieniem rodziny Pulsara.

Jeszcze lepszymi osiągami charakteryzuje się koncepcyjny Pulsar NISMO. Stworzony po to, by zaprezentować sportowy potencjał nowego Pulsara, koncepcyjny Nissan Pulsar NISMO święci w Paryżu swoją światową premierę. Łącząc w sobie muskularną sylwetkę z licznymi, typowymi dla wersji NISMO rozwiązaniami konstrukcyjnymi i aerodynamicznymi, ten pełniący rolę studium projektowego model jest próbą zbadania sportowego potencjału Pulsara i idealnie wpisuje się w strategię Nissana poszukiwania nowych, ekscytujących sposobów na rozszerzenie gamy drogowych modeli spod znaku NISMO.

Pulsar jest już dwunastą w ciągu ostatniego roku premierą Nissana. Fakt ten należy uznać za ogromne osiągnięcie. Co więcej, marka nieustannie pracuje nad rozwijaniem nowych technologii i wprowadzaniem ich do coraz to nowych segmentów ogólnoświatowego rynku motoryzacyjnego. Nissan, który pełni rolę lidera w sektorze samochodów o zerowym poziomie emisji spalin, umacnia swoją pozycję prezentując elektryczny model dostawczy e-NV200. Firma zapowiada również wprowadzenie na rynek pojazdów autonomicznych do roku 2020.

Ambitne podejście do poszerzania oferty produktowej oraz sukcesy odnoszone przez aktualnie oferowane modele sprawiają, że liczba pojazdów Nissana produkowanych w Europie osiąga rekordowe poziomy. Sprzedając więcej samochodów większej liczbie klientów na większej niż kiedykolwiek liczbie rynków, Nissan jest na dobrej drodze, by stać się przed rokiem 2016 najbardziej popularną azjatycką marką w Europie. Kluczową rolę w osiągnięciu takich wyników odegrała rozbudowywana baza europejskich zakładów produkcyjnych w Rosji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Fabryki te wspierają rozwój lokalnych gospodarek oraz pozwalają na wprowadzanie na rynek innowacyjnych i ekscytujących modeli.

Tegoroczny paryski salon samochodowy jest również miejscem prezentacji rozszerzającej się systematycznie gamy modeli NISMO - marki, która obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Oprócz studium koncepcyjnego, jakim jest Pulsar NISMO, Nissan przedstawił również zmodernizowanego 370Z NISMO. Zastosowano w nim liczne ulepszenia konstrukcyjne, które zapewniają jeszcze bardziej wyraziste i ekscytujące wrażenia z jazdy. 370Z NISMO oferuje rozwiązania projektowe opracowane wcześniej dla potrzeb modelu GT-R NISMO, co czyni go najbardziej usportowioną, produkcyjną wersją 370Z, jaka kiedykolwiek trafiła do sprzedaży.

Kolejnym, nowym modelem NISMO, który na pewno przyprawi zwiedzających paryski salon o szybsze bicie serca, jest nowy Juke NISMO RS. Ta najnowsza ewolucja uznanego przez klientów modelu Juke NISMO, która zadebiutowała na genewskim salonie w marcu tego roku, prezentowana jest w Paryżu przed swoim rynkowym debiutem zaplanowanym na grudzień. 218-konny Juke NISMO RS oferuje w ostatecznej wersji produkcyjnej liczne modyfikacje konstrukcyjne i stylistyczne, które sprawiają, że jazda nim dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Pasja oraz dążenie Nissana do zmiany sposobu projektowania i wykorzystywania samochodów zostały ucieleśnione w modelach koncepcyjnych IDx Freeflow oraz IDx NISMO. Debiutujące w Paryżu modele IDx powstały zgodnie ze strategią „współtworzenia", umożliwiającą konsumentom uczestniczenie w procesie projektowania.

Oba zostały zbudowane przez i dla „cyfrowego" pokolenia urodzonych po roku 1990, którzy tajniki ery cyfrowej wyssali z mlekiem matki. IDx Freeflow oraz IDx NISMO są prawdziwym ucieleśnieniem alternatywnego podejścia do procesu tworzenia nowoczesnych samochodów. Goście odwiedzający stoisko Nissana również mogą doświadczyć emocji związanych z projektowaniem pojazdów dzięki specjalnym, tworzącym wirtualną rzeczywistość okularom Oculus Rift 3D.

Stoisko Nissana jest zlokalizowane w Hali 1 (stoisko nr 331).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Renault Espace – powrót legendy - Paryż 2014
brak komentarzy
Aktualności
Mazda MX5 – wiatr we włosach, duma w sercu - Paryż 2014
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.