x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi Urban Future

19.10.2012, 13:39 przez marta

Mobilność jutra zmieni rolę samochodów. Zyskają one jeszcze więcej funkcji i inteligentnych rozwiązań technicznych, stając się „mobile device“, swoistym narzędziem służącym nam podczas przemieszczania się, połączonym oraz komunikującym się w inteligentny sposób z otoczeniem i innymi pojazdami. Stopniowo, nowe, lekkie i efektywne pojazdy staną się codziennością w wielkich miastach.

Projektanci Audi w ramach niektórych przedsięwzięć ściśle współpracują ze studentami wzornictwa, aby od młodych, pełnych kreatywności ludzi dowiedzieć się, jak oni rozumieją świat futurystycznej mobilności, tak by potem móc przenieść tak zdobytą wiedzę na grunt zastosowań w samochodach marki Audi. 

Audi Design

W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego charakteru pojazdów, który stanowi wyróżnik marki Audi. Chcąc zdobyć jak najwięcej nowych impulsów do rozwoju światowej mobilności, Audi stale nawiązuje dialog z młodymi studentami wzornictwa przemysłowego.

Projektanci Audi już dziś pracują nad rozwojem mobilności jutra w bardzo różnych wydaniach. Elektryczny rower sportowy Audi e-bike Wörthersee stanowi realizację koncepcji technicznej pojazdu jednośladowego. Wytycza granice możliwości marki w obszarach: „stylistyka“, „ultra“, „connect“ i „e-tron“. Showbike produkcji Audi to zaawansowany technicznie rower, wspomagany napędem elektrycznym, przeznaczony zarówno do uprawiania sportu jak i dla jazdy czysto rekreacyjnej. Pojazd Audi urban concept Spyder, to z kolei ultralekkie auto sportowe z napędem elektrycznym, o futurystycznej koncepcji i wszechstronnych możliwościach użytkowania. Oba pojazdy studyjne mają jedną ważną cechę wspólną – kompaktową, zwartą, pełną napięcia formę, tak charakterystyczną dla marki Audi.

Aby nadal umacniać pozycję wiodącego producenta, projektanci Audi ciągle poszukują nowych impulsów i pomysłów. Kreatywne idee są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ w warunkach różnorodnej mobilności jutra, znaczenie samochodów bardzo się zmieni.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze
Do kawy
Samochód przyszłości – utopia czy rzeczywistość?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.