x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Renault Laguna Initiale – prestiż XXI wieku

30.05.2012, 20:04 przez Bogusław Korzeniowski

Każdy producent samochodów popularnych oferuje obecnie dużą, prestiżowo wyposażoną limuzynę. W Renault zrobiono jednak krok dalej. Prezentowana Laguna Initiale ma bowiem nie tylko bogate wyposażenie, najnowsze rozwiązania audio i nawigacji, ale także elementy techniki XXI wieku.

Zaprezentowana w roku 2007 trzecia generacji Laguny, przeszła jesienią 2010 lifting. Przedni zderzak otrzymał wówczas osłonę chłodnicy w czarnym, perłowym kolorze z wyraźniej zaznaczoną obecnością chromowanych elementów, a nowa forma lamp nadała przedniej partii większej ekspresji. Także linia boczna została zmodernizowana. Dzięki przetłoczeniu sięgającemu aż do bagażnika, wznoszącemu się na drzwiach, a z tyłu mającemu akcentować mocną linię barkową, podkreślono ogólną dynamikę pojazdu. Dodatkowo dla zapewnienia większej płynności linii, antena radiowa została wbudowana w tylną szybę.

Także wnętrze uległo zmianie. Nie dokonano wprawdzie gruntownej przebudowy umieszczenia przełączników, ale starannie dopracowane szczegóły (przeszycia w górnej części deski rozdzielczej, chromowane nawiewy), jak również dobór kolorystyki wnętrza podkreślają wysoką jakość wykończenia. Na wystrój ten składa się również - rozciągająca się na całą szerokość pojazdu - deska rozdzielcza bez żadnych widocznych połączeń z środkową konsolą, pokryta materiałem typu slush. Nie uległy natomiast zmianie rozwiązania, które doskonale sprawdziły się w dotychczasowym użytkowaniu, czyli joystick do sterowania nastawami i wyborem nawigacji czy panel klimatyzacji i sterowanie radio przy kierownicy. Tyle wiadomości o samochodzie od firmy Renault, a rzeczywistość? Podchodzimy do samochodu od przodu i… faktycznie, dzięki niewielkim zmianom stylistycznym, zaakcentowano w samochodzie moc i dynamiczny charakter, jakiego dotychczas Laguna nie miała.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Renault Scenic w wersji crossover
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Renault Megane II - poradnik kupującego
2 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.